МОН працює над викриттям корупції в освіті, - Совсун

У Міносвіти зазначають, що вже дев’ять місяців відомство працює над викорененням корупційних схем

МОН працює над викриттям корупції в освіті, - Совсун

Міністерство освіти і науки працює над викриттям корупційних схем в освіті. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час прес-конференції щодо антикорупційної діяльності МОН.

За словами Інни Совсун, під антикорупційною діяльністю Міністерства освіти і науки розуміється не тільки хабарництво, а й випадки викриття та викоренення схем на вищому рівні, над якими міністерство працює вже дев’ять місяців.

Зокрема, перший заступник міністра нагадала, що минулого тижня МОН прийнято два важливих рішення. Одне із яких – ліквідація Інституту інноваційних технологій та змісту освіти.

"Одна із основних схем корупції – це модель закупівлі підручників. Процедура закупівлі залишалася вкрай непрозорою. Складно було поміняти людей, які започаткували та брали участь у цих процесах. Саме тому, міністерство протягом кількох місяців працювало над тим, щоб ліквідувати Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, що відповідав за закупівлю підручників", - наголосила Інна Совсун.

Вона повідомила, що базі цієї малоефективної структури, у якій працювало 612 співробітників, буде створено дві нові фахові установи: Інститут модернізації змісту освіти, основним завданням якого буде розробка навчальних планів, програм та підручників відповідно до оновлених державних стандартів, та Інститут освітньої аналітики, який забезпечить якісний збір, аналіз та узагальнення конче необхідної статистичної інформації, на основі якої можуть бути прийняті концептуально нові якісні рішення стосовно реформування сфери освіти.

"Нові структури будуть містити набагато меншу кількість штатних одиниць. Для порівняння, у Міністерстві освіти і науки, на відміну від Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, працює близько 300 співробітників", - повідомила Совсун.

Інша подія, яка сталася минулого тижня, за словами першого заступника міністра освіти і науки – скасування ліцензії Київського університету культури.

Освіта.ua
01.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
Взагалі, корупція виникає там, де процедури неефективні і забюрократизовані. Боротися з корупцією потрібно шляхом відміни більшої частини погоджень, створення максимально простих, прозорих і зрозумілих дозвільних та конкурсних процедур з чіткими та адекватними критеріями відбору. Потрібно скоротити штат МОНУ (з усіма департаментами, управліннями, комісіями, радами та іншими інституціями) в 10-15 разів. Тим працівникам, що залишились, підняти зарплатню в ті самі 10-15 разів. 99% зайвої бюрократії відпадуть самі собою. А працівники будуть тремтіти за свої місця, працюючи чітко у правовому полі. І економія державних коштів вийде (і на площах, і на утриманні парку техніки, і на комунікаційних послугах, і на безглуздих відрядженнях до МОНУ для погодження нікому не потрібного папірця).
вчителька
Як вже остогидла ваша риторика!Досить боротись,будуйте вже щось!
Олекса Позняк
Єдина причина чому я категорично відмовляюсь бути класним керівником це регулярний збір коштів з учнів у нашій безоплатній освіті. Адміністрації не вміють обмежитись небхідним мінімумом для роботи школи а всіляки прожекти влітають батькам в копієчку частина якої часто іде директору в кишеню. СОРОМНО учителю вимагати гроші у дітей адже в наш час ти не знаєш чи є у цієї дитини гроші на склянку молока. Причому такі люди здають у перших рядах і коли потім дізнаєшся що вони живуть в найманій квартирі і отримують малу зарплату-СТРАШЕННО СОРОМНО. Зупиніть побори у школах-учитель повинен навчати і виховувати а не бути митарем.
Otto
Для Олекса Позняк: +
Коментувати
ПАТРІОТ ОСВІТИ
Все зробили фахівці ДНУ "ІІТЗО", зокрема відділення моніторингових досліджень, які це розробляли, здійснювали науково-меодичний супровід. Ви, пані Совсун. хоч знаєте СКІЛЬКИ, ЯКИХ моніторингових досліджень організовано на проведено ДНУ "ІІТЗО"??? Це РУТИННА РОБОТА !!!! Добре було б, щоб Ви знали, що УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ має здійснюватись на основі результатів моніторингових досліджень, а не Ваших мрій... Подумайте.
SERGIY
Для ПАТРІОТ ОСВІТИ: Только как показывают результаты ЗНО знания абитурентов все ниже и ниже.
вчитель
А бал атестату все вище і вище!
Коментувати
ПАТРІОТ ОСВІТИ
Пані Совсун! Штат працівників ДНУ "ІІТЗО" мусить бути більшим, бо на МОН покладено управлінські функції, а вся робота науково-методична, організаційно-методична і т.д. лежить на ДНУ "ІІТЗО": щось я не пам’ятаю, щоб МОН узагальнювало результати експертизи чи то рукописів (уже оригінал-макетів) підручників, чи то апробації підручників, чи то моніторингу підручників. Просто зробіть прозорими процедури замовлення та друку підручників!!! Хай суд позбавить волі тих, хто зловживає службовим становищем. Взагалі не пам’ятаю, щоб хоч хтось, до прикладу, узагальнював результати моніторингових досліджень у МОН, а це роблять ФАХІВЦІ у ІІТЗО!!! Наприклад, на нараді з питань проведення моніторингового дослідження щодо рухової активності учнів був присутній "куратор" даного дослідження від МОН Дятленко С.М. який абсолютно не орієнтувався у питаннях процедури розробки, проведення, узагальнення результатів, напрацювання аналітики.
Корупціонерка
Корупцію як завжди будуть серед вчителів шукати - подарували квіти чи цукерки на День вчителя - корупція (пам"ятаю, кремінь забороняв брати вчителям квіти, бо корупція), придбали батьки вчителю в кабінет штори - корупція....
ннн
Для Корупціонерка: ...а не придбали - погана вчителька :)))
Ірина
бо мала придбати сама, в неї ж огогого які грошиська
Коментувати
Student
Нижче зазначеній текст сьогодні був переданий студентами, які сьогодні мітингували під КМУ до секретаріату КМУ, в приймальну Президента України і всім керівникам фракцій ВРУ. Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу Студентська Рада м. Києва Шановний Петро Олексійович Студентська Рада м. Києва і як легітимний представницький орган студентського самоврядування міста Києва звертається до Вас з приводу того, що значна частина студентів м. Києва та України обурена 9-ти місячною діяльністю керівництва Міністерства освіти і науки України на чолі з міністром Квітом Сергієм Мироновичем. А саме : • Квіт С.М. не працює, як міністр взагалі, вся його діяльність зводиться до постійних інтерв’ю і розповідей, яка була корупція до його в міністерстві. Але нажаль жодного доведеного факту як після зовнішнього аудиту, так і правохоронних органів не існує. • Іде знищення всього, що раніше працювало в освіті, а зараз руйнується (програма «Наука», навчання і стажування за кордоном кращих...
Татьяна Чурина
Для Student: Так це ж студенти запропонували С.Квіта на посаду міністра в березні, а що тепер вже не влаштовує? Мабуть і не тільки студентів.
Олекса Позняк
Суть не втому що на відповідну посаду може потрапити невідповідна людина. а в тому щоб був механізм швиденько її замінити
Студент
Скільки ще терпіти Квіта, Совсун, Гевка і Лікарчука???? Сьогодні як раз і був той механізм, який ми всі з Вами проспали!!!!!
Коментувати
Наталля
У Мукачівському державному університеті ректорка знищує працівників із власною думкою та тих, хто не поділяє її політику, а ще під вигладом скорочення штатів приймає на різні посади нових людей, звичайно не по конкурсу. В таких діях ректора теж вбачаються корупційні дії. Таке враження, що так дорвалася до влади, що забула про мораль....
Vera Rouz
Для Наталля: Так везде, к сожалению, затыкают всем рот, только ради того, чтоб усидеть в кресле.Бей своих, чтоб чужие боялись.Это стиль руководства всех администраторов выходцев из "совдеповской" системы.Менять надо всех руководителей кому за 60 на тех кому не больше 35 лет.
Коментувати
кур'єр
злі люди говорять, що атестаційні справи із додатками як возили у МОН/ДАК та і возять?Думаю, що напевно вже давно суворо заборонено кур’єрам возити такі справи і зобрвязано канцелярію приймати такі пакети лише поштою? Чи не так?
Родион
Якась безлика корупція в нас получається: де прізвища-імена тих хто її уособлює? А дев"ять місяців боротьби - вже й народити щось треба. Вчора в міністерстві оборони звільнили 50 високопосадовців за неєфективне управління. А наше міністерство винними робить вчителів. А може преба починати з корумпованих, непрофесійних освітянських генералів?
вчитель
Для Родион: 100%
Олена
Біда в тому, що наші "корумповані, непрофесійні освітянські генерали" всього цього не читають! В них свій "народ". І, здається, вони чують думку саме СВОГО народу! Шкода...
Коментувати