45% безробітних мають вищу освіту, - Гриневич

За словами голови парламентського комітету в Україні існує дисбаланс ринку праці та освіти

45% безробітних мають вищу освіту, - Гриневич

В Україні існує дисбаланс ринку праці та освіти: 45 % безробітних – це люди з вищою освітою. Про це повідомила голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час виступу на форумі "Європейський Союз: освіта дорослих".

За словами Гриневич, це питання можна врегулювати і вже розробляється новий законопроект "Про освіту", в принципи якого закладено прозорість системи освіти відповідно до міжнародної стандартної кваліфікації, визнання неформальної та інформальної освіти та кваліфікацій, здобутих у результаті такої освіти.

"У цьому законі ми пропонуємо розвинути тему Національної системи професійних кваліфікацій, яка, на жаль, сьогодні є в зародковому стані, а систему підвищення кваліфікації і перекваліфікації зробити більш гнучкою. Це ті кроки, які необхідні, щоб система була динамічною, а освіта для дорослих мала законодавче підгрунття для успішної роботи", - зазначила голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич.

Освіта.ua
06.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
А у скількох відсотків з 45% безробітних папірець про освіту відповідає необхідним знанням та умінням ?Сюди мабуть порахували і заочників, ціність диплому яких рівна 0. Заочна освіта має допускатись або після коледжу, де у дитини вже є необхідна база, або як друга при перекваліфікації.
Капаліка
1. Як система кваліфікацій може вплинути на ринок праці? 2. Малому бізнесу підвищення кваліфікації до одного місця, середній та великий бізнес сам займається підготовкою персоналу під свої конкретні завдання (та виші без видачі свідоцтв державного зразка можуть підвищувати кваліфікацію як завгодно, був би попит на послугу). 3. Прозорість - скасувати більшість обов’язкових елементів навчальних стандартів (щоб дати диплом магістра потрібно викласти інтелектуальну власність, охорону праці, безпеку життєдіяльності, основи вищої освіти і т.д. - скільки залишається на нормативні професійні дисципліни і вибіркові дисципліни, адаптовані під конкретний сегмент ринку праці?)? 4. Може слід дивитись не лише на освіту, а і на сам ринок праці?
Олекса Позняк
У мене хрещениця командує фірмою з крутим капіталом. Буває там не більше години:привет девочки-пока девочки. Зарплата огого!Та ви хоч 10 вищих освіт отримайте цю роботу не отримаєте - у вас батько не той
возможно
Для Олекса Позняк: вопрос - а КАК батько получил капиталл???
Олекса Позняк
Було державне , "збанкрутувало" - хороший кум прийшов - отут підпишіть і всім буде зарплата-стало приватне
возможно
Для Олекса Позняк: тобто - люди створили, а ВОНО прийшло, людей пограбувало,тепер вчителі-доказуйте учням, що навчатися потрібно...
Коментувати
Наталя
Сестра шукає роботу, маючи середню спеціальну освіту . Пропонують роботу тільки технічки, хоча мала роботу до цього в бугалтерії, спираються на відсутність освіти.
Александр Бережнов
В Україні існує дисбаланс багатих і бідних!
кира
Для Александр Бережнов: и есть работа соответственно для богатых и бедных. а чтоб последние и не надеялись, нужно ограничить получение образования для будущего обслуживающего класса
Александр Смоленский
может давайте вообще бедным запретим учится? а лучше в средневековье вернемся. И если уже на то пошло, то кто олигархи то? ПТУшники или люди, которые имеют вообще образование "церковно приходской школы"? Нам уже Царьова хватило. Остальные тоже умом не блещут. Так что давайте сначала посмотрим у кого деньги и кто есть кто. А то с таким успехом вообще в каменный век скатимся и ядерные зимы будем переживать.
возможно
Для Александр Смоленский: мы туда и направляемся. Посмотрите тенденцию... Для получения капиталла в НАШЕ время необходимо следовать алгоритму. Не более. Креативность? Креативность-творчество за деньги...
Коментувати