У Вікіпедії з'явився модуль для викладачів

У Вікіпедії увімкнули спеціальний програмний модуль, розроблений для викладачів вишів

У Вікіпедії з'явився модуль для викладачів

В українській Вікіпедії увімкнули спеціальний програмний модуль, розроблений для викладачів вищих навчальних закладів. Про це повідомляє портал "Громадський простір" з посиланням на прес-службу ГО «Вікімедіа Україна». Модуль створений у рамках освітньої програми Вікіпедії — ініціативи, покликаної допомагати викладачам інтегрувати написання Вікі-статей у навчальний процес як одну з форм самостійної роботи студентів, що частково або повністю замінює традиційні письмові роботи.

Вікіпедія дає можливість студенту уже в рамках навчання створити щось корисне для суспільства, отримавши за це бали так само, як і за традиційну письмову роботу. Щоб полегшити викладачам оцінку внеску, який студенти зробили у Вікіпедії, а також сприяти ефективній координації дій і допомозі з боку спільноти волонтерів Вікіпедії, Фонд Вікімедіа розробив програмний модуль «Education program». Завдяки зусиллям редакторів Вікіпедії, які створили український переклад цього програмного модуля, відтепер він працює також і в українському мовному розділі вільної енциклопедії.

Необхідно зазначити, що написання статей до Вікіпедії має ряд переваг над паперовими роботами. Насамперед, це підвищує значущість роботи студента, адже його стаття може бути корисною великій кількості людей. До того ж, студенти вчаться писати в енциклопедичному стилі, де основну роль відіграють факти, нейтральна точка зору і посилання на авторитетні джерела. Окрім того, редагування Вікіпедії — це корисний досвід як для студента, так і для викладача, оскільки в Інтернеті існують тисячі сайтів, що працюють за технологією вікі.

Більше дізнатись про ініціативу співпраці з вищими навчальними закладами можна у Вікіпедії на сторінці Вікіпедія:Освітня програма.

Освіта.ua
14.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів