Osvita.ua Вища освіта Відеоконференції - ефективний інструмент в освіті
Відеоконференції - ефективний інструмент в освіті
На правах реклами

Дізнайтеся, яким чином відеоконференція може бути використана в галузі освіти

Відеоконференції - ефективний інструмент в освіті

Спробуйте згадати, коли в вашому інституті востаннє проходила відеоконференція? Якщо більше місяця тому, ваш навчальний заклад навряд чи можна назвати сучасним чи інноваційним. Адже сьогодні уявити освіту без постійних відеоконференцій майже неможливо. Від Стенфорду до Токіо, вони щоденно поєднують розкидані по світу освітні, студентські та наукові групи в єдину всесвітню спільноту. Насправді, технології відеоконференцзв’язку настільки міцно переплелися з системою освіти по всьому світові, що філософія і сутність навчання зазнали докорінних змін.

В чому ж річ? Відеоконференція - черговий щабель у розвитку технологій комунікації. Вона дозволяє замість розмов тет-а-тет спілкуватися з необмеженими групами людей, і при цьому не лише чути співрозмовників, але й бачити їх. На практиці це означає, що дистанційне спілкування максимально наближується до реального, адже відтепер зберігає ще й невербаліку, яка передає більшу частину змісту розмови. Саме наявність невербальної комунікації робить відеоконференції незамінним інструментом у галузях, де потрібне максимальне взаємопорозуміння та довіра між співрозмовниками - в бізнесі, держ. структурах, дипломатії, медицині та освіті. Висока якість зображення і стабільність зв’язку створюють такі умови, коли віртуальна розмова вже не сприймається як віддалена. Відеоконференція руйнує бар’єри и дозволяє замінити до 80% особистих зустрічей, про яку б сферу не йшлося.

Відеоконференція в освіті

Для освітянських цілей важливий і інший аспект відеоконференції, а саме необмеженість кількості її учасників. Це фактично означає, що до будь-якої віртуальної лекції, семінару, круглого столу, тощо може долучитися маса учасників зі всього світу. Такий підхід виводить університетську освіту на новий рівень, адже робить можливим щоденний безперервний обмін досвідом, думками, напрацюваннями. Ефективні відеоконференції можливі як на рівні викладацького, наукового складів, так і у форматі відкритих лекцій. Таким чином студенти з будь-якої точки планети зможуть потрапити у аудиторії до провідних професорів світу. Важливо, що зв’язок під час відеоконференції двохсторонній - це не пряма трансляція. Кожен учасник може долучитися до обговорення, поставити питання, тощо.

Основні напрямки застосування відеоконференцій в освіті наступні:

  • Дистанційна освіта. Доступ студентів до віртуальних лекторіїв, які збирають найкращих світових фахівців з заданої спецальності.
  • Обмін досвідом між науковцями. Наукові конференції у віртуальному форматі
  • Налагодження міжуніверситетських зв’язків, проведення спільних занять між групами студентів з різних країн для поглиблення міжкультурного діалогу
  • Проведення відкритих занять: лекцій, семінарів, іспитів для полегшення перевірки їх якості, боротьби з порушеннями, корупцією.

Розміщено на правах реклами.

Освіта.ua
26.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!