Освітян просять сприйняти студентів з Донбасу

У відомстві наголошують, що кожен має максимально допомогти кожній людині у вирішенні її проблем

Освітян просять сприйняти студентів з Донбасу

Міністерство освіти і науки закликало представників освітньої громадськості проявити позитивне ставлення до студентів з Донецької і Луганської областей. Про це йдеться у зверненні МОН до керівників, працівників і студентів вищих навчальних закладів України.

В освітньому відомстві зазначають, що щоденно отримують звернення студентів та їх батьків щодо їхніх невизнаних прав та скарги на дії чи бездіяльність керівників і працівників окремих навчальних закладів України.

Зокрема, у Міносвіти наголошують, студентам з Донбасу відмовляють у допуску до навчання, не включають до списку академічної групи, не допускають до участі у семінарах, практичних заняттях, відмовляють у підготовці курсових та інших письмових робіт, не оцінюють роботу студента на заняттях. Також у МОН зазначають, що таким студентам кажуть, що ніхто іспити або заліки у них приймати не буде, пропонують повернутися назад у свій ВНЗ тощо.

"Міністерство освіти і науки України наголошує на неприпустимості цих і подібних до них дій чи розмов та ще раз звертає увагу на те, що всі перераховані дії чи слова є порушенням як розпорядження Кабінету Міністрів України, так і конституційного права громадян України "безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі" (ч. 3 ст. 53 Конституції України), яке вони раніше вибороли під час проходження ЗНО чи вступних випробувань", - йдеться у зверненні Міносвіти.

У відомстві зазначають, що такі дії окремих керівників і працівників ВНЗ призводять до порушення впевненості співгромадян у тому, що українська "держава забезпечує доступність і безоплатність … вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах".

Також у міністерстві звертають увагу керівників вищих навчальних закладів на необхідність першочергового поселення у гуртожитки зазначеної категорії студентів та просить взяти під особистий контроль оперативне вирішення всіх проблемних питань.

"Забезпечення кожного студента вищого навчального закладу Донецького чи Луганського регіону увагою, позитивним ставленням і хоча б мінімальними житловими умовами (ліжко-місцем у гуртожитку, вільній квартирі, дачному будинку тощо) є справою честі керівника, колективу та студентства вищого навчального закладу, а також "лакмусовим папірцем" рівня політичної відповідальності, високої освітянської культури та готовності "брати участь в управлінні державними справами", - йдеться у зверненні міністерства.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що кожен повинен зробити все для того, щоб максимально допомогти кожній конкретній людині у вирішенні її проблем.

Разом з тим, у Міністерстві освіти просять мешканців з Донбасу з повагою поставитися до традицій та культурних цінностей українських громадян з інших регіонів України.

"З іншої сторони Міністерство освіти і науки України закликає всіх наших співвітчизників з Донецької та Луганської областей, які змушені були залишити власні будинки і переїхати до інших регіонів України, - з належною повагою та уважністю ставтесь до традицій, побуту, релігійних переконань та культурних цінностей тих громадян, їхніх сімей, трудових, студентських (учнівських) колективів тощо, які так само змушені (не з власної волі чи власного бажання) змінювати свої усталені традиції, намагаються допомогти вирішенню ваших проблем, впускають вас у свої оселі, залучають до своїх колективів тощо", - наголосили у МОН.

У МОН також просять представників освітянської громадськості з повагою та шаною ставитися один до одного.

"Шановні колеги! Керівництво і працівники Міністерства звертаються до кожного з Вас, кожного Освітянина – керівника, працівника чи студента вищого навчального закладу - з проханням щоденно і щохвилинно реально проявляти свою громадянську позицію, людяність, відданість Українському народові та цінностям демократичного суспільства", - йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки до керівників, працівників і студентів вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
25.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Букі Репетиторська школа
Школа "Знання Онлайн" надає вільний доступ до онлайн курсів підготовки до ЗНО всім учням Донецької та Луганської областей! Ознайомитися з онлайн курсами ви можете на сайті школи http://znaniya.znonline.org/ А для отримання безкоштовного доступу - напишіть нам на емейл info@znonline.org
Багнет
І цих! МОН працює над переведенням Донецького університету в один з інших регіонів України, – Квіт. Схаменувся після святкування у США і своєї відпустки! А де Квіт і Совсун до цього були, коли все літо університети Донецька, Луганська, Слов"янська та інші були під канонадою??? Люди гинули ! Співробітники гинули! А тепер, коли сказали, що за бездіяльність керівництва МОН підуть до КМУ зразу в фейсбук написав Квіт, що прокинувся....А як перший заступник у відпустці Совсун працює над цим????? Вона взагалі з космосу ! Їй що війна, що не війна - вона у відпустці!
тетяна
Чому МОН не подумало про стипендії студентів зі східних областей? Як їм жити в іншому регіоні, якщо стипендія залишилась за тим ВИШем де студент вступив, а не за тим куди тимчасово перевівся? Все покладається на плечі керівників закладів і студентів. Як завжди....
777
Правительство своими руками разожгло вражду, попробуй теперь вдолбить в головы обратное...
ситуація
Для 777: а это им нужно? Обратное.
Коментувати