Osvita.ua Вища освіта Освітян просять сприйняти студентів з Донбасу
Освітян просять сприйняти студентів з Донбасу

У відомстві наголошують, що кожен має максимально допомогти кожній людині у вирішенні її проблем

Освітян просять сприйняти студентів з Донбасу

Міністерство освіти і науки закликало представників освітньої громадськості проявити позитивне ставлення до студентів з Донецької і Луганської областей. Про це йдеться у зверненні МОН до керівників, працівників і студентів вищих навчальних закладів України.

В освітньому відомстві зазначають, що щоденно отримують звернення студентів та їх батьків щодо їхніх невизнаних прав та скарги на дії чи бездіяльність керівників і працівників окремих навчальних закладів України.

Зокрема, у Міносвіти наголошують, студентам з Донбасу відмовляють у допуску до навчання, не включають до списку академічної групи, не допускають до участі у семінарах, практичних заняттях, відмовляють у підготовці курсових та інших письмових робіт, не оцінюють роботу студента на заняттях. Також у МОН зазначають, що таким студентам кажуть, що ніхто іспити або заліки у них приймати не буде, пропонують повернутися назад у свій ВНЗ тощо.

"Міністерство освіти і науки України наголошує на неприпустимості цих і подібних до них дій чи розмов та ще раз звертає увагу на те, що всі перераховані дії чи слова є порушенням як розпорядження Кабінету Міністрів України, так і конституційного права громадян України "безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі" (ч. 3 ст. 53 Конституції України), яке вони раніше вибороли під час проходження ЗНО чи вступних випробувань", - йдеться у зверненні Міносвіти.

У відомстві зазначають, що такі дії окремих керівників і працівників ВНЗ призводять до порушення впевненості співгромадян у тому, що українська "держава забезпечує доступність і безоплатність … вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах".

Також у міністерстві звертають увагу керівників вищих навчальних закладів на необхідність першочергового поселення у гуртожитки зазначеної категорії студентів та просить взяти під особистий контроль оперативне вирішення всіх проблемних питань.

"Забезпечення кожного студента вищого навчального закладу Донецького чи Луганського регіону увагою, позитивним ставленням і хоча б мінімальними житловими умовами (ліжко-місцем у гуртожитку, вільній квартирі, дачному будинку тощо) є справою честі керівника, колективу та студентства вищого навчального закладу, а також "лакмусовим папірцем" рівня політичної відповідальності, високої освітянської культури та готовності "брати участь в управлінні державними справами", - йдеться у зверненні міністерства.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що кожен повинен зробити все для того, щоб максимально допомогти кожній конкретній людині у вирішенні її проблем.

Разом з тим, у Міністерстві освіти просять мешканців з Донбасу з повагою поставитися до традицій та культурних цінностей українських громадян з інших регіонів України.

"З іншої сторони Міністерство освіти і науки України закликає всіх наших співвітчизників з Донецької та Луганської областей, які змушені були залишити власні будинки і переїхати до інших регіонів України, - з належною повагою та уважністю ставтесь до традицій, побуту, релігійних переконань та культурних цінностей тих громадян, їхніх сімей, трудових, студентських (учнівських) колективів тощо, які так само змушені (не з власної волі чи власного бажання) змінювати свої усталені традиції, намагаються допомогти вирішенню ваших проблем, впускають вас у свої оселі, залучають до своїх колективів тощо", - наголосили у МОН.

У МОН також просять представників освітянської громадськості з повагою та шаною ставитися один до одного.

"Шановні колеги! Керівництво і працівники Міністерства звертаються до кожного з Вас, кожного Освітянина – керівника, працівника чи студента вищого навчального закладу - з проханням щоденно і щохвилинно реально проявляти свою громадянську позицію, людяність, відданість Українському народові та цінностям демократичного суспільства", - йдеться у зверненні Міністерства освіти і науки до керівників, працівників і студентів вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
25.09.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Букі Репетиторська школа
Школа "Знання Онлайн" надає вільний доступ до онлайн курсів підготовки до ЗНО всім учням Донецької та Луганської областей! Ознайомитися з онлайн курсами ви можете на сайті школи http://znaniya.znonline.org/ А для отримання безкоштовного доступу - напишіть нам на емейл info@znonline.org
Багнет
І цих! МОН працює над переведенням Донецького університету в один з інших регіонів України, – Квіт. Схаменувся після святкування у США і своєї відпустки! А де Квіт і Совсун до цього були, коли все літо університети Донецька, Луганська, Слов"янська та інші були під канонадою??? Люди гинули ! Співробітники гинули! А тепер, коли сказали, що за бездіяльність керівництва МОН підуть до КМУ зразу в фейсбук написав Квіт, що прокинувся....А як перший заступник у відпустці Совсун працює над цим????? Вона взагалі з космосу ! Їй що війна, що не війна - вона у відпустці!
тетяна
Чому МОН не подумало про стипендії студентів зі східних областей? Як їм жити в іншому регіоні, якщо стипендія залишилась за тим ВИШем де студент вступив, а не за тим куди тимчасово перевівся? Все покладається на плечі керівників закладів і студентів. Як завжди....
777
Правительство своими руками разожгло вражду, попробуй теперь вдолбить в головы обратное...
ситуація
Для 777: а это им нужно? Обратное.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!