Вступив в силу новий закон "Про вищу освіту"

У новому законі багато прогресивних норм, що враховують інтереси всіх сторін навчального процесу

Вступив в силу новий закон "Про вищу освіту"

"Закон "Про вищу освіту" має стати лише інструментом підвищення якості української освіти", - на цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час наради з питань імплементації закону "Про вищу освіту", в який взяли участь прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та керівники вищих навчальних закладів.

За словами міністра, впровадження Закону "Про вищу освіту" - досить складний процес.

"У законі є багато норм, нових структур, яких в Україні до цього часу не було", - пояснив Квіт.

Також в ході наради був презентований сайт, присвячений імплементації нового закону. "Ми дбаємо про те, щоб були стандарти в розумінні нового Закону "Про вищу освіту" і про співпрацю навчальних закладів з імплементації цього закону", - підкреслив міністр.

Сергій Квіт повідомив, що сайт буде сприяти спільній роботі вищих навчальних закладів над імплементацією закону. "На сайті зможуть зареєструватися всі університети, там будуть проходити обговорення, туди можна підключати нові документи, які будуть продукуватися вищими навчальними закладами, адже цим законом запроваджується автономія університетів, - повідомив міністр освіти.

У свою чергу голова Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти Лілія Гриневич зазначила, що з прийняттям демократичного, проєвропейського та системного закону розпочинається нова віха розвитку української вищої освіти.

Як зазначила Гриневич, у законі багато прогресивних норм, які враховують інтереси всіх сторін навчального процесу.

"Ми спробували в публічному діалозі врахувати всі інтереси заради однієї основної мети – реального підвищення якості вищої освіти в країні та формування нашої освітньої системи як конкурентоспроможної для входження до Європейського Союзу", - зазначила голова профільного парламентського комітету.

Вона звернула увагу ректорів на три етапи впровадження реформи. Перший – це доопрацювання законодавчої бази, без якої неможливо прийти до нових стандартів. Вже з вересня 2015 року розпочне роботу Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, а вищі навчальні заклади України перейдуть на максимальне навантаження викладачів у 600 годин (замість 900). Це означає, що навчальні програми будуть змінені у відповідності до нових освітніх стандартів. Також, за новим законом, студентам надається право обирати зміст освіти – до 25% , що посилить конкуренцію між викладачами.

Ще один етап - третій, з якого розпочнеться додаткове можливе фінансування деяких положень Закону, - з 1 січня 2016 року.

Освіта.ua
08.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Иван
якщо диплом бакалавра буде видаватися в лютому 2015 року,то яка це буде освіта?
Oleg
Прагнемо європейської освіти, а від написання радянських докторських дисертацій не можем відмовитисяя. Відміна написання докторських дисертацій це і економія бюджету та тонн паперу в маштабах країни.
приплыли
Это новаторство министерства уже привело к увеличению часов, так ст. преподаватель англ. яз. УДУФМТ пашет 14 пар в неделю, а ночью крестиком вышивает
Марі
Зате внесли позитивні зміни для студентів-бюджетників,у законі ні слова про обов’язкове 3 річне відпрацювання за спеціальністю.
вартовий
Ніяк не второпаю для чого було: а) приймати Закон що діятиме колись, б) що реально змінив Закон в житті викладача, студента, батьків студенті-платників? Це піна та ІБД (імітація бурхливої діяльності)
Ярослав
Для вартовий: https://ru.wikipedia.org/wiki/Европейская_система_перевода_и_накопления_кредитов
Коментувати
Скиф
"Також, за новим законом, студентам надається право обирати зміст освіти – до 25% , що посилить конкуренцію між викладачами." - тобто, деякі викладачі можуть не набрати необхідний мінімум в 600 год.? ЧИ це буде додатково йти в +600...до 700 год?
Ярослав
Для Скиф: https://ru.wikipedia.org/wiki/Европейская_система_перевода_и_накопления_кредитов
Коментувати