Про тимчасове навчання студентів з Донбасу

Роз’яснення МОН про виконання розпорядження Кабінету міністрів від 27 серпня 2014 р. № 785

Про тимчасове навчання студентів з Донбасу

Зважаючи на численні звернення, які надходять у Міністерство освіти і науки від студентів і відповідальних працівників вищих навчальних закладів про забезпечення доступу до навчання студентів, аспірантів вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей, надання освітніх послуг якими тимчасово призупинено, у вищих начальних закладах, розташованих в інших регіонах України, міністерство наголошує, що виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 27 серпня 2014 р. № 785 «Деякі питання організації 2014/15 навчального року в навчальних закладах, що розташовані у Донецькій і Луганській областях» є обов’язковим.

Зокрема, у листі МОН № 1/9-440 від 01.09.2014 року зазначається, що студент або аспірант, який бажає бути тимчасово допущеним до занять, мусить подати у приймальну комісію вибраного ним вищого навчального закладу заяву на ім’я керівника за формою, що додається до листа міністерства.

Під час подання заяви студент (аспірант) особисто пред’являє будь-який документ, що засвідчує особу (паспорт, військовий білет, службове посвідчення тощо). Відомості про студента перевіряються приймальною комісією в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

За рішенням приймальної комісії керівник навчального закладу видає наказ про зарахування особи як такої, яка тимчасово допущена до занять.

Наказ необхідно верифікувати в Єдиній базі, а його копію направити у вищий начальний заклад, розташований, відповідно, у Донецькій або Луганській області, в якому ця особа навчається постійно.

Підставою для відмови в зарахуванні особі, яка звернулась із заявою про тимчасовий допуск до занять у даному вищому навчальному закладі, може бути перевищення чисельності студентів раніше зарахованими студентами даної категорії в одній академічній групі більш ніж на п’ять осіб, про що цю особу керівник вищого навчального закладу повідомляє письмово.

Навчальним закладом, в який зарахована особа, тимчасово допущена до занять, у встановленому порядку формується тимчасова особова справа, видається студентський білет із зазначенням статусу тимчасово допущеної до занять. У разі відсутності в особи залікової книжки їй видається залікова книжка навчального закладу, в який вона зарахована, із зазначенням статусу тимчасово допущеної до занять.

Керівник структурного підрозділу навчального закладу, в який зарахована особа, зобов’язаний внести її прізвище та інші відомості в журнал контролю відвідування занять, у залікові та екзаменаційні відомості та інші документи, передбачені Положенням про організацію начального процесу вищого навчального закладу.

У залікову книжку особи, тимчасово допущеної до занять, вносяться результати поточного та підсумкового контролю якості знань відповідно до робочого навчального плану, які засвідчуються підписом керівника та печаткою структурного підрозділу навчального закладу.

До початку занять особа в обов’язковому порядку проходить весь необхідний інструктаж про питання безпеки праці та інші процедури, визначені розпорядчими документами вищого навчального закладу.

Після завершення семестру та екзаменаційної сесії керівник начального закладу повинен видати наказ про відрахування особи, тимчасово допущеної до занять, верифікувати цей наказ в Єдиній базі і видати особі, яка була тимчасово допущена до занять, копію її особової справи та залікову книжку.

Після поновлення навчального процесу вищим навчальним закладом, в якому студент навчається постійно, копія його особової справи та залікова книжка є підставою для перезарахування опанованих ним навчальних дисциплін та інших складових навчального процесу, передбачених навчальним планом.

Міністерство звертає увагу, що особа, яка скористались правом на тимчасовий допуск до занять у вищому навчальному закладі, розташованому за межами Донецької або Луганської області, відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 27 серпня 2014 р. № 785 має статус студента (аспіранта) того вищого начального закладу, в якому цей студент (аспірант) навчається на постійній основі.

За інформацією Міністерства освіти і науки України

Освіта.ua
02.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів