Нові обрії Львівського національного

Відбулося підписання угоди про спільний сертифікаційний курс з Вюрцбурзьким університетом

Нові обрії Львівського національного

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник та Президент Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана, професор Альфред Форхель 19 серпня підписали угоду про спільний сертифікаційний курс із «Обчислювальної математики вищого рівня».

Оскільки входження до європейського наукового та освітнього простору є одним із основних орієнтирів Львівського університету, підписання угоди стало практичним кроком до реалізації меморандуму про взаєморозуміння між університетами, який ухвалили 10 квітня цього року. З цього приводу професор Альфред Форхель відзначив, що перспективи розвитку та пріоритетні напрямки співпраці із Львівським національним університетом імені Івана Франка були предметом його доповіді у Бундестазі.

Відтак, уже в 2014/2015 навчальному році обидва університети зарахують першу групу студентів (до 50 осіб) на спільний сертифікаційний курс (ССК) для магістрів механіко-математичного факультету, факультету електроніки і факультету прикладної математики та інформатики.

Окрім спеціальних академічних кваліфікацій, спільний сертифікаційний курс слугуватиме доброю нагодою підвищити наукову мобільність студентів Львівського університету, що сприятиме підготовці та вихованню  конкурентоспроможних українських науковців на міжнародному рівні.

За умови успішної участі у ССК з «Обчислювальної математики вищого рівня» та виконання усіх вимог курсу обидва університети видаватимуть відповідні сертифікати. Після завершення навчання Вюрцбурзький університет пропонуватиме PhD-стипендії для найкращих студентів та сприятиме їхньому працевлаштуванню у транснаціональних компаніях, що забезпечуватиме можливість кар’єрного росту в професійному середовищі Німеччини та інших європейських країн.

Підписанню угоди передувала зустріч ректорів університетів – професора Володимира Мельника та професора Альфреда Форхеля за участю проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марії Зубрицької, декана факультету електроніки професора Ігоря Половинко та професора кафедри геометрії і типології механіко-математичного факультету Тараса Банаха, на якій узгодили умови договору та інші практичні питання реалізації спільного сертифікаційного курсу.

Вюрцбурзькй університет Юліуса Максиміліана – один із найстаріших університетів Німеччини, 14 професорів якого стали лауреатами Нобелівської премії. Серед них – В. Рентген (1901 р., фізика), Е. Фішер (1902 р., хімія), С. Арреніус (1903 р., хімія), К. фон Клітцінг (1985 р., фізика), Г. Хаузен (2008 р., медицина) та інші. Зараз Вюрцбурзький університет об’єднує 10 факультетів: католицької теології, юридичний, медичний, філософський I (історія, філософія, культурологія), філософський II (філософія, психологія, педагогіка, соціологія), біологічний, хіміко-фармацевтичний, математики та інформатики, фізики та астрономії, економічний.

Освіта.ua
22.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів