Квіт описав новації Закону "Про вищу освіту" (відео)

Міністр наголосив, що найважливіше це те, що "нас підтримало суспільство, Уряд, Парламент і Президент."

Квіт описав новації Закону "Про вищу освіту" (відео)

Президент України Петро Порошенко підписав новий Закон «Про вищу освіту». Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт на прес-брифінгу 4 серпня 2014 року.

«Закон має дуже важливе значення для розвитку освіти і науки України. Це закон реформаторський. Над ним три роки працювала фактично вся освітянська громадськість, експерти, журналісти», - підкреслив Сергій Квіт.

Міністр наголосив, що найважливіше це те, що «нас підтримало суспільство, Уряд, Парламент і Президент. Саме так робляться освітні реформи».

Сергій Квіт повідомив, що новий Закон України «Про вищу освіту» спирається на ідею університетської автономії: «Це автономія академічна, фінансова та організаційна. Тобто вищі навчальні заклади самі будуть вирішувати більшість питань, не звертаючись за дозволами до Міністерства освіти і науки України. У контексті фінансової автономії вищі навчальні заклади матимуть право відкривати депозитні рахунки у банках і розміщувати у них свої спецфонди, які зараз обслуговуються в Держказначействі. Разом із автономією та широкими правами ми передаємо університетам відповідальність за їхню якість».

Для контролю за якістю створюватиметься нова структура – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Окрім того, за словами Сергія Квіта, новий Закон України «Про вищу освіту» зменшує навчальне навантаження на викладачів: «На сьогодні воно складає 900 год. на рік. А фактично буває й понад 1000 год. Новий Закон фіксує навчальне навантаження – 600 год. на рік. Викладачі зможуть більше приділяти уваги науковим дослідженням. Також зменшується аудиторне навчальне навантаження на студентів».

Також серед основних новацій Закону міністр зазначив запровадження третього циклу вищої освіти: «Ми мали бакалаврський рівень (цикл), магістерський, і тепер запроваджується третій цикл – доктор філософії (PhD). На базі аспірантур та докторантур будуть створюватися сучасні структуровані PhD-програми. Це принципово нові вимоги до якості. І саме на третьому циклі освіти здійснюється інтеграція науки і освіти».

 

Освіта.ua
05.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Объясните, пожалуйста, как понимать п.4 РОЗДІЛа ХIV «ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ» данного Закона - «Установити, що вища освіта освітньо-кваліфікаціного рівня спеціаліста після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра.» т.е. люди, для поступлення на специалиста/магистра, сдавали разные экзамены, обучались по разным программам, кстати, стоимость образования на этих уровнях тоже разная, а в итоге получили равное образование?? И при приеме на работу диплом специалиста равноценен диплому магистра?? Т.е. если раньше, к примеру, право преподавания в ВУЗе давал только диплом магистра, то теперь и специалиста тоже? Еще, к примеру, ситуация: Абитуриент, сдавая в этом году экзамены, прошёл на бюджет на специалиста и на контракт на магистра. Получается, что выбирая контракт магистра, он оплачивает только надпись в дипломе «магистр», поскольку выучившись на бюджете (не оплачивая обучение + получая стипендию) он получит диплом «специалист», который согласно...
Роман
Для Ирина: Здається, що «прирівнюєтья до вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра» мається на увазі вважається вищим за бакалавра. В іншому випадку п’ятий курс спеціалістів втратив би сенс.
DOCENT
Зверніть увагу, на відміну від молодшого спеціаліста, формулювання для спеціалістів інше. слово "диплом" відсутнє. ____________ "4) після набрання чинності цим Законом ДИПЛОМ про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (початкова вища освіта) прирівнюється до диплома про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра;"______________ Так що різниця між дипломом магістра і дипломом спеціаліста буде.
Ирина
Большое спасибо за Ваши ответы, но специалист и до этого Закона считался выше бакалавра, потому предположение Романа «не проходит», но спасибо, что откликнулись. ОГРОМНОЕ СПАСИБО DOCENT, за указание на отсутствие слова «диплом» в данной фразе, получается, что дипломы магистра и специалиста не приравниваются. Но каким образом «вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра» и что это означает я так и не поняла…
Коментувати