Osvita.ua Вища освіта Квіт описав новації Закону "Про вищу освіту" (відео)
Квіт описав новації Закону "Про вищу освіту" (відео)

Міністр наголосив, що найважливіше це те, що "нас підтримало суспільство, Уряд, Парламент і Президент."

Квіт описав новації Закону "Про вищу освіту" (відео)

Президент України Петро Порошенко підписав новий Закон «Про вищу освіту». Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт на прес-брифінгу 4 серпня 2014 року.

«Закон має дуже важливе значення для розвитку освіти і науки України. Це закон реформаторський. Над ним три роки працювала фактично вся освітянська громадськість, експерти, журналісти», - підкреслив Сергій Квіт.

Міністр наголосив, що найважливіше це те, що «нас підтримало суспільство, Уряд, Парламент і Президент. Саме так робляться освітні реформи».

Сергій Квіт повідомив, що новий Закон України «Про вищу освіту» спирається на ідею університетської автономії: «Це автономія академічна, фінансова та організаційна. Тобто вищі навчальні заклади самі будуть вирішувати більшість питань, не звертаючись за дозволами до Міністерства освіти і науки України. У контексті фінансової автономії вищі навчальні заклади матимуть право відкривати депозитні рахунки у банках і розміщувати у них свої спецфонди, які зараз обслуговуються в Держказначействі. Разом із автономією та широкими правами ми передаємо університетам відповідальність за їхню якість».

Для контролю за якістю створюватиметься нова структура – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

Окрім того, за словами Сергія Квіта, новий Закон України «Про вищу освіту» зменшує навчальне навантаження на викладачів: «На сьогодні воно складає 900 год. на рік. А фактично буває й понад 1000 год. Новий Закон фіксує навчальне навантаження – 600 год. на рік. Викладачі зможуть більше приділяти уваги науковим дослідженням. Також зменшується аудиторне навчальне навантаження на студентів».

Також серед основних новацій Закону міністр зазначив запровадження третього циклу вищої освіти: «Ми мали бакалаврський рівень (цикл), магістерський, і тепер запроваджується третій цикл – доктор філософії (PhD). На базі аспірантур та докторантур будуть створюватися сучасні структуровані PhD-програми. Це принципово нові вимоги до якості. І саме на третьому циклі освіти здійснюється інтеграція науки і освіти».

 

Освіта.ua
05.08.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Объясните, пожалуйста, как понимать п.4 РОЗДІЛа ХIV «ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ» данного Закона - «Установити, що вища освіта освітньо-кваліфікаціного рівня спеціаліста після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра.» т.е. люди, для поступлення на специалиста/магистра, сдавали разные экзамены, обучались по разным программам, кстати, стоимость образования на этих уровнях тоже разная, а в итоге получили равное образование?? И при приеме на работу диплом специалиста равноценен диплому магистра?? Т.е. если раньше, к примеру, право преподавания в ВУЗе давал только диплом магистра, то теперь и специалиста тоже? Еще, к примеру, ситуация: Абитуриент, сдавая в этом году экзамены, прошёл на бюджет на специалиста и на контракт на магистра. Получается, что выбирая контракт магистра, он оплачивает только надпись в дипломе «магистр», поскольку выучившись на бюджете (не оплачивая обучение + получая стипендию) он получит диплом «специалист», который согласно...
Роман
Для Ирина: Здається, що «прирівнюєтья до вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра» мається на увазі вважається вищим за бакалавра. В іншому випадку п’ятий курс спеціалістів втратив би сенс.
DOCENT
Зверніть увагу, на відміну від молодшого спеціаліста, формулювання для спеціалістів інше. слово "диплом" відсутнє. ____________ "4) після набрання чинності цим Законом ДИПЛОМ про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (початкова вища освіта) прирівнюється до диплома про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра;"______________ Так що різниця між дипломом магістра і дипломом спеціаліста буде.
Ирина
Большое спасибо за Ваши ответы, но специалист и до этого Закона считался выше бакалавра, потому предположение Романа «не проходит», но спасибо, что откликнулись. ОГРОМНОЕ СПАСИБО DOCENT, за указание на отсутствие слова «диплом» в данной фразе, получается, что дипломы магистра и специалиста не приравниваются. Но каким образом «вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра» и что это означает я так и не поняла…
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!