Президент досі не підписав закон "Про вищу освіту"

Закон був ухвалений парламентом ще 1 липня. За відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів

Президент досі не підписав закон "Про вищу освіту"

Президент Порошенко досі не підписав новий Закон України "Про вищу освіту", який був ухвалений Верховною Радою.

Про це у своєму Facebook написала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. Також за її словами, Міністерство фінансів ініціює накладення вето на прийнятий закон.

"Президент досі не підписав новий закон про вищу освіту. Мінфін пропонує ветувати. Ведемо перемовини....", - зазначила перший заступник міністра.

Як відомо, закон про вищу освіту був ухвалений парламентом ще 1 липня. За відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів.

Головними новелами нового закону "Про вищу освіту", порівняно з його попередником є: встановлення рівнів та ступенів освіти, ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня - доктор філософії, запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлення нового порядку набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започаткування дослідницьких університетів, закріплення на законодавчому рівні системи зовнішнього незалежного оцінювання, розширення реальної автономії вищих навчальних закладів тощо.

Прийняття закону позитивно оцінюють представники влади, студентства та громадськості.

Освіта.ua
29.07.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бєлий Володимир
Французи пірамідальний вхід до Лувру називають з вдячністю пірамідою Міттерана, бо саме цьому президенту вдалося зламати опір Мінфіна, що займав частину Лувру і ВИТУРИТИ його звідти, щоб історична реліквія нації стала дійсно народним музеєм. Часто-густо фінансами правлять не ТІ, хто їх створює, а ті, хто мало придатний зробити ЩОСЬ реально продуктивне, та й розпорядитися гідно народними грошима також. Чому підтвердження у русі українського Майдану та перманентна наша проблема казнокрадства з боку високопосадовців. Порівняйте із суспільною політикою арабських шейхів.
Роман
Да уж получше яйцеголового.
Геннадий
У меня вообще сомнения, что Порошенко - вменяемый президент. Это далеко не первый закон, который он не подписывает. Это подамериканское насквозь брехливое недоразумение еще хуже Ющенка.
w
Он уже цей закон "покращив" життя перевступаючім студентам
Владислав
Документ сирий і недолугий. Дорослі, начебто, люди ці закондавці, а бавляться законами як діти. Аніякої спрямованості у майбутнє (футуристичності) освіти цей законопроект не має. Головне – не проглядаються механізми належного фінансування освіти. У перших варіантах законопроекту просклизав ЕНДАВМЕНТ. Потім він зник. Університетів у країні сотні. Товчуть воду у ступі…
Олег
Пане Президенте, будь ласка підпишіть цей закон! Адже ми студенти - майбутнє нашої країни, і ми хочемо отримувати якістну освіту, а не те що ми маємо зараз.
w
Для Олег: А ви, студент, читали той закон? Що ж такого кардинально хорошого для саме студентів в ньому прописано.
Міккі
Я зараз заплачу. Майбутнє студента Олега під загрозою :(
Андрій
Збільшеня ролі студентського самоврядування та його фінансова підтримка. Поступове зростання стипенії до рівня мінімальної заробітньої плати.
Коментувати