![]() |
Профільний Комітет Верховної Ради рекомендував парламенту законопроект до другого читання |
Законопроект про вищу освіту рекомендовано до другого читання
16 травня 2014 року в рамках засідання парламентського Комітету з питань науки та освіти відбулось обговорення пропозицій та поправок до законопроекту "Про вищу освіту", підготовленого до другого читання.
За словами голови комітету Лілії Гриневич, прийняття законопроекту у другому читанні є вкрай важливим уже до завершення цієї сесії парламенту.
"Вкрай важливо до завершення сесії прийняти Закон України "Про вищу освіту" в другому читанні. Після прийняття Верховною Радою України законопроекту "Про вищу освіту" у першому читанні, було створено робочу групу, яка працювала над підготовкою законопроекту до другого читання у парламенті", - зазначила голова профільного комітету.
Вона повідомила, що народні депутати внесли понад 900 пропозицій та правок до законопроекту, прийнятому у першому читанні.
"Важливо дотриматись основних ідей, які закладені в проекті Закону – це автономія вишів, повна реалізація права громадян на освіту, зв’язок з ринком праці, розвиток науки в університеті", - наголосила Лілія Гриневич.
До участі в засіданні Комітету також були запрошені народні депутати України – автори поправок до нової редакції Закону України "Про вищу освіту", представники Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, представники вищих навчальних закладів, роботодавців, громадських освітянських і студентських організацій.
За підсумками засідання, Комітет з питань науки та освіти рекомендував проект Закону України "Про вищу освіту" № 1187-2 Верховній Раді до другого читання.
Головними новелами законопроекту "Про вищу освіту", порівняно з попереднім, є: встановлення рівнів та ступенів освіти, ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня - доктор філософії, запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлення нового порядку набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започаткування дослідницьких університетів, закріплення на законодавчому рівні системи зовнішнього незалежного оцінювання, розширення автономії вищих навчальних закладів тощо.
З текстом порівняльної таблиці до проекту Закону України "Про вищу освіту" (реєстраційний № 1187-2) можна ознайомитися за наступним посиланням >>>
Посилання за темою:
Освіта.ua
17.05.2014