Україна на 42 місці в рейтингу вищої освіти

У підсумковому світовому рейтингу вищої освіти 2014 Україна займає 42-е місце

Україна на 42 місці в рейтингу вищої освіти

15 травня опублікований третій випуск рейтингу Universitas 21, який оцінює національні системи вищої освіти.

Universitas 21 - єдиний у світі рейтинг національних систем вищої освіти, який вказує на кращі освітні системи кожної країни і складається на основі успіхів у чотирьох областях: «ресурси», «середовище», «зв'язки» і «випуск».

Компонент «ресурси» охоплює державні витрати, загальні витрати, витрати у ВНЗ на дослідження і розробки. Модуль «середовище» включає в себе кількісний індекс політичного та нормативно-правового середовища, гендерний баланс студентів і викладачів. Компонент «зв'язки» включає взаємодію з бізнесом і промисловістю, чисельність іноземних студентів, наукових статей, написаних з міжнародними партнерами, а також інтернет-комунікації. «Випуск» охоплює дослідження та їх вплив, наявність університетів світового класу, кваліфікацію робочої сили.

Доповідь 2014 включає всього 50 країн, які окремо оцінювалися в чотирьох зазначених областях, а також в цілому. Автори дослідження з Мельбурнського інституту прикладних економічних і соціальних досліджень, а також Університету Мельбурна (Австралія) працювали з 24 показниками у всіх цих чотирьох областях, що дозволило їм створити детальну картину системи вищої освіти в кожній країні.

За підсумками 2014 р. кращими 10 країнами стали: США, Швеція, Канада, Данія, Фінляндія, Швейцарія, Нідерланди, Великобританія, Австралія і Сінгапур. У список кращих 10-ти увійшли ті ж країни, що і в 2013 році.

У загальному рейтингу найбільші зміни торкнулися Швейцарії, яка опустилася на три позиції, Китаю, рейтинг якого виріс на 8 позицій, і України (мінус 7 позицій).

У підсумковому рейтингу 2014 Україна займає 42-е місце в цілому, маючи рейтинг 28 по «ресурсах», 43 по «середовищу», 44 по «зв'язках» і 38 по «випуску». Україна також входить до топ-10 країн за видатками на вищу освіту у відсотках від ВВП. Проте, витрати на одного студента не великі.

Також Україна займає 48-е місце за публікаціями наукових робіт і публікаціями на душу населення. За рівнем кваліфікації робочої сили Україна займає досить високе 14-е місце.

Якщо оцінювати рейтинг в цілому, то Україна втрачає очки через те, що не має флагманського університету в Шанхайському рейтингу топ-500. Якщо врахувати рівень ВВП на душу населення, то загальний рейтинг України покращиться до 37 позиції, хоча він все одно нижче, ніж очікується для такого рівня ВВП.

Освіта.ua
15.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DOCENT
Цікавий репортаж з першим заступником міністра в сьогоднішньому Ранку від телеканалу Інтер щодо держзамовлення на вступну компанію 2014 р. http://inter.ua/ru/video/episode/faces_utro/2014/05/15/future_profession