"Націоналізація" філій ВНЗ в Криму є поза законом, - МОН

Дії Росії щодо "націоналізації" майна навчальних закладів грубо порушують норми міжнародного права

"Націоналізація" філій ВНЗ в Криму є поза законом, - МОН

Міністерство освіти і науки України вкрай стурбоване заявами нелегітимного уряду АР Крим щодо "націоналізації" державного майна, яке перебуває в оперативному управлінні навчальних закладів та знаходиться на території АР Крим. Про це йдеться у заяві МОН щодо майна вищих навчальних закладів на території АР Крим.

У відомстві наголошують, що зазначені дії нелегітимного уряду АР Крим є такими, що суперечать принципам міжнародного права та Віденській Конвенції про правонаступництво держав щодо державної власності, державних архівів і державних боргів, оскільки незалежність АР Крим не визнана міжнародним співтовариством та заперечується Україною.

"Міністерство освіти і науки України вважає дії Російської Федерації щодо "націоналізації" філій вищих навчальних закладів материкової України, розташованих на території Автономної Республіки Крим, незаконними і грубим порушенням суверенних прав України та прав на законну власність", - підкреслили у Міносвіти.

Також в освітньому відомстві нагадують, що після розпаду колишнього СРСР держава Україна надала ліцензії на право здійснення освітньої діяльності усім філіям російських вищих навчальних закладів на території України. Без будь-яких перешкод вони діють і до теперішнього часу. Серед них: філії Московського державного університету ім. Ломоносова та Освітньої установи профспілок вищої професійної освіти "Академія праці та соціальних відносин", Кримська філія Державного морського університету ім. Ушакова та інші.

"Сьогоднішні дії російської сторони грубо порушують норми міжнародного права і спонукають до застосування всіх передбачених законодавством та міжнародною практикою засобів протидії будь-яким формам націоналізації", - зазначають у Міністерстві освіти і науки України.

Освіта.ua
08.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів