Приватні ВНЗ складуть конкуренцію державним, - Квіт

Новий закон про вищу освіту у багатьох положеннях урівнює права державних і приватних ВНЗ

Приватні ВНЗ складуть конкуренцію державним, - Квіт

Міністр освіти і науки Сергій Квіт висловив переконання, що приватні вищі навчальні заклади з часом зможуть скласти конкуренцію державним університетам. Про це він сказав в інтерв’ю газеті "Урядовий кур’єр".

"З прийняттям Закону "Про вищу освіту", який дасть механізм для процесу подальших перетворень, наші університети з часом стануть зовсім іншими. Кількість вищих навчальних закладів не можна скорочувати волюнтаристськи, суб’єктивними рішеннями МОН. Скорочення кількості й підвищення якості має відбуватися природним шляхом ринкової конкуренції", - зазначив міністр.

"У нас є дуже хороші університети, але їх, на жаль, мало. Так склалася ситуація, що нині у переважній більшості державні університети кращі, тому що вони мають державне замовлення. Це означає, що молодь, яка вчиться за держзамовленням, фактично отримує від держави певний грант на навчання. А приватні виші приймають тільки тих, хто може заплатити", - наголосив Сергій Квіт.

За його словами це є однією з головних причин, чому приватні університети не можуть нині конкурувати з державними.

"Але на майбутнє, гадаю, ситуація зміниться. Передусім тому, що новий закон у багатьох положеннях урівнює права державних і приватних вищих навчальних закладів. Тож із часом вони складуть серйозну і важливу конкуренцію державним ВНЗ", - зазначив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Як відомо, на початку квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №1187-2 "Про вищу освіту". Законопроект був розроблений робочою групою, у склад якої були включені представники громадськості, студентства та освітніх організацій.

Освіта.ua
05.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів