Osvita.ua Вища освіта МОН обговорює ліцензійні вимоги до підготовки фахівців
МОН обговорює ліцензійні вимоги до підготовки фахівців

Ліцензійні умови визначають мінімальні вимоги до забезпечення навчально-виховного процесу ВНЗ

МОН обговорює ліцензійні вимоги до підготовки фахівців

Міністерство освіти і науки запрошує до громадського обговорення проекту наказу МОН про вимоги до ліцензування підготовки фахівців з вищою освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Ліцензійні умови розроблені відповідно до Законів України "Про освіту", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про вищу освіту", постанови КМУ "Про ліцензування діяльності з надання освітніх послуг".

Умови визначають мінімальні вимоги до кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу вищого навчального закладу.

Проект наказу МОН "Про затвердження ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти" розміщений на офіційному веб-сайті міністерства за наступним посиланням >>>.

Зауваження та пропозиції до проекту документа можна надсилати протягом місяця на електронну адресу: i_sovsun@mon.gov.ua.

Освіта.ua
28.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DOCENT
І ще один момент. Для мене завжди була не зрозумілою суперечливість вимог ліцензійних умов (далі Умови) та положення "Про організацію навчального процесу у ВНЗ" (далі Положення)_____________ Абзацом четвертим п.3.3.1 Положення передбачено: "Лекції проводяться лекторами - професорами і доцентами (викладачами) вищого навчального закладу, а також провідними науковцями або спеціалістами, запрошеними для читання лекцій". __________ Умови як передбачають, що в залежності від ОКР від 75 до 95% лекційних годин читають викладачі, які мають наукові ступені та/або вчені звання. Іншими словами від 25% відсотків лекційних годин можуть можуть читати викладачі, що НЕ МАЮТЬ ні степенів ні звань і при-цьому згідно Положення є професорами і доцентами. Як правило для того, щоб претендувати на посаду, хоча б доцента, треба мати, хоча б науковий ступінь кандидата наук. Як викладач може бути на посаді доцента (професора) без наукового ступеня ( вченого звання) НЕ ЗРОЗУМІЛО?
DOCENT
Також цікаво, що у порівнянні з чинними Умовами неявно піднято вимогу до відсотку лекторів, що мають наукові ступінь доктора наук та/або вчене звання професора. Хоча в чинних умовах ця вимога поширюється лише на тих, що працюють за основним місцем роботи у ВНЗ, а в проекті таке обмеження знято (сумісники можуть враховуватися ???), та все ж, чинними умовами передбачалася можливість прирівнювати двох кандидатів наук, доцентів, які мають стаж безперервної науково-педагогічної роботи в даному навчальному закладі не менше 10 років, а також є авторами (співавторами) підручників, навчальних посібників з грифом МОН або або монографій, до одного доктора наук або професора. Як на мене така можливість була передбачена, саме тому що такий значний відсоток докторів/професорів є дещо завищеним для ВНЗ. Надання грифів скасовано, але замість них нічого нового, щоб дало можливість виконувати Ліцензійні Умови в цій частині, нічого не запропоновано..
DOCENT
Ще один коментар до проекту Ліцензійних умов Вимога 5 публікацій наукових протягом останніх 3 років у фахових наукових виданнях ставиться до здобувачів вченого звання СНС відповідно до абзацу другого п.31 Порядку присудження наукових ступенів та присвоєння вченого звання СНС затвердженого Постановою КМУ №567 від 24.07.2013. Як правило здобувачі вченого звання СНС працюють в наукових установах а не у ВНЗ. Тобто мають можливість весь свій робочий час присвячувати науковим дослідженням. Викладачі ж ВНЗ 60% свого робочого часу (900 годин з 1548) мають виконати у вигляді навчального навантаження. На інші види робіт, серед яких і навчально-методична і організаційна і наукова залишається менше 40%. Як на мене, п. 2.2.3.2. Ліцензійних умов "наявність п’яти наукових публікацій у фахових вітчизняних виданнях (авторських свідоцтв, патентів)" при виконанні за останні три роки, в такому порівнянні виглядає дещо завищеним.
Антон
Цікаві зарубіжні новини! http://www.vobu.com.ua/ukr/news/social#testube
DOCENT
Деякі параметри дійсно цікаві. Але як на мене є дублювання. 2.2.3.2. наявність п’яти наукових публікацій у фахових вітчизняних виданнях (авторських свідоцтв, патентів) і_______________ 2.2.3.11. наявність двох авторських свідоцтв або патентів)___________ Дивно, що є параметр - викладання дисциплін іноземною мовою, але немає параметру - "підготовка методичного забезпечення для викладання іноземною мовою"
DOCENT
Також цікаво, що відсутня вимога чинних умов, що обмежує максимальну кількість лекційних годин та дисциплін на одного викладача:__________ 2.2.4. Для вищих навчальних закладів II-IV рівнів акредитації кількість лекційних годин на одного викладача не може перевищувати 250 на рік при загальній кількості дисциплін не більше 5. ____________________ Як на мене, наявність такого обмеження важлива для забезпечення якості освітніх послуг.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!