Закон про вищу освіту - нове дихання освітнього процесу

Держава делегує багато прав університетам, а вони мають відповідати за якість освітніх послуг

Закон про вищу освіту - нове дихання освітнього процесу

Міністр освіти і науки зазначає, що новий Закон "Про вищу освіту" дасть "нове дихання" освітньому й науковому процесам. Про це Сергій Квіт сказав у Донецьку під час зустрічі з членами Ради ректорів, головами профспілкових комітетів викладачів, співробітниками та студентами вищих навчальних закладів Донецької області.

"Вважаю, що вже незабаром Міністерство освіти і науки буде сприйматися як партнер, а не контролер чи репресивна установа", - сказав міністр освіти.

Він наголосив, що основна ідея закону – це університетська автономія. "Вищий навчальний заклад, отримавши багато прав, повинен їх використовувати як інструмент для існування у сучасних умовах, для виживання та розвитку. Держава делегує багато прав університетам, а вони, у свою чергу, повинні відповідати за якість освітніх послуг".

За словами Сергія Квіта, Міністерство освіти і науки розуміє університетську автономію як автономію фінансову, академічну й організаційну.

Окрім того, він поінформував присутніх, що на сьогодні в Україні функціонує 800 вищих навчальних закладів, серед яких близько 250 університетів. Тому найближчим часом відбуватиметься поступовий і безболісний процес злиття ВНЗ.

"Така цифра занадто велика для рівня нашої економіки. Так не повинно бути", - зазначив міністр.

Також Сергій Квіт наголосив, що міністерство планує спростити систему звітності вищих навчальних закладів, готує нову систему акредитації й ліцензування, що значно спростить життя ВНЗ.

Під час зустрічі голови студентських профспілкових організацій та органів студентського самоврядування порушили низку питань та передали письмові пропозиції МОН.

Як відомо, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №1187-2 "Про вищу освіту", що був розроблений робочою групою, яку очолював ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський.

Освіта.ua
18.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів