Закон про вищу освіту – пріоритетне завдання, - Квіт

В основі законопроекту - ідея університетської автономії в академічній, організаційній та фінансовій сферах

Закон про вищу освіту – пріоритетне завдання, - Квіт

У Харківському національному університеті ім. Каразіна відбулася зустріч міністра освіти і науки Сергія Квіта та першого заступника міністра Інни Совсун з освітянами Харкова та області.

У ході зустрічі міністр освіти окреслив пріоритетні стратегічні й тактичні завдання. За його словами, першочерговим завданням є прийняття законопроекту про реформування системи вищої освіти.

"В основі проекту закону "Про вищу освіту" - ідея університетської автономії, насамперед, в академічній, організаційній та фінансовій сферах. Планується розширення повноважень вчених рад та колективів університету, зокрема, право самостійно обирати ректора, тоді як міністерство лише фіксує факт вибору", - зазначив Квіт.

Він наголосив, що головне завдання законопроекту - створення університетів якісної освіти, що стали б конкурентоздатними на світовому ринку.

Також, за словами міністра, передбачено створення Національної агенції з якості, яка виконуватиме функції теперішньої Вищої атестаційної комісії, буде незалежною інституцією й формуватиметься з представників університетів різних форм власності, Національної академії наук, студентства та організацій-працедавців.

Стосовно змін Умов прийому до вищих навчальних закладів, міністр повідомив, що у поточному році абітурієнти отримають менше додаткових балів за інтелектуальні досягнення, на кшталт перемоги у всеукраїнських олімпіадах та конкурсах Малої академії наук, головним чином, через неясність параметрів їх вимірювання. Водночас буде зменшено вартість шкільного атестату в порівнянні зі сертифікатами ЗНО.

Як відомо, зараз триває пошук механізму, що буде застосований при нарахуванні додаткових балів під час подання заяв на вступ до вищих навчальних закладів. За словами Сергія Квіта, є пропозиції встановити вагу атестата про повну загальну середню освіту на рівні 60-ти балів.

Освіта.ua
12.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрейка
Пообещал 12 бальную шкалу, а потом передумал 60 бальную, за такое как минимум отставка, что бы не обещал, а потом отменял...
Ля-ля
Для начала господину - не пану, он же европеец - Квиту желательно быть и.о. .. и перестать вонять на всю Украину.. как с баллом аттестата: вони уже два месяца, а воз и ныне там. или это чудо от образования забыло, что до ЗНО всего ничего - чуть больше 6 недель? хотя ему выборы важнее: они его могут смыть вместе с рэволюцией...
DOCENT
Для Ля-ля: вибори Президента, міністрів не стосуються. Згідно чинної Конституції, Уряд не складає повноваження перед новообраним Президентом.
Коментувати
Виктория
Неужели они уменьшат дополнительные балы за олимпиады? Это будет очень несправедливо делать после олимпиады. Столько сил и времени потрачено на них, чтобы сейчас услышать, что будут изменения.
DOCENT
Для Виктория: Це не стосується олімпіад та МАН. Виключно не прозорому варіанту, за яким :"особам, які мають найкращі інтелектуальні досягнення, – 70 балів;" Це п.4 Розділу XII. Умов прийому до ВНЗ 2014
Коментувати
Гр. Маріупольський
Ну і що? Місяць тому назад подав деякі пропозиції електронною поштою шановному вже новому пану Міністру. Ну і що? А в них хіба щось колись від народу читали? І тепер не читають, бо відповіді досі нема. Мабуть, попередник Табачник винен.
DOCENT
Для Гр. Маріупольський: Відповідь зобов’язані надати тільки у випадку звернення, що підготовлено у відповідності до вимог закону "Про звернення громадян". Пропозиції, надані електронною поштою, не можуть відповідати вимогам згаданого закону, оскільки не можуть містити особистий підпис. Крім того, згідно закону, письмова відповідь на звернення має бути надана у місячний термін з дати надходження та реєстрації звернення.
Коментувати