Спілка ректорів теж вирішила засудити російську агресію

Ректори закликали міжнародні організації вжити всіх заходів для збереження цілісності України

Спілка ректорів теж вирішила засудити російську агресію

Спілка ректорів вищих навчальних закладів України висловлює рішучий протест та засуджує рішення влади Російської Федерації про застосування збройних сил Росії на території суверенної та незалежної держави України. Про це йдеться у заяві Президії Спілки ректорів ВНЗ України щодо дій влади Російської Федерації у Криму.

"Окупація та анексія Російською Федерацією невід’ємної складової України – Автономної Республіки Крим – це грубе порушення норм міжнародного права", – йдеться у заяві, що прийнята на розширеному засіданні в Києві 25 березня.

Ректори переконують, що підтримують політику парламенту, Кабінету Міністрів та Міністерства освіти і науки.

"Ми підтримуємо всі дії Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, спрямовані на збереження незалежності та цілісності нашої держави, і просимо застосувати всі передбачені законодавством та міжнародною практикою засоби для протидії анексії невід’ємної частини України – Криму, недопущення кровопролиття. Ми схвалюємо політику Міністерства освіти і науки України, спрямовану на забезпечення прав мешканців Криму на якісну і доступну освіту", – наголошується у заяві.

Також у Спілці ректорів вирішили закликати Організацію Об’єднаних Націй, Єврокомісію, Раду Європи, Парламентську асамблею Ради Європи, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі, а також інші міжнародні організації вжити всіх заходів для збереження цілісності та неподільності України як держави-фундатора ООН.

"Ми звертаємось до всієї освітньої і наукової спільноти України: наша держава переживає непрості часи і саме в єдності – наша сила, лише спільними зусиллями ми спроможні побудувати розвинену демократичну державу. Ми закликаємо українських освітян і науковців, викладачів і студентів, весь народ України згуртуватися та об’єднатися, зберігати спокій та витримку, бути толерантними та виваженими. Якщо ж виникне потреба – організовано та рішуче виступити на захист Батьківщини", - закликали ректори вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
26.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів