Міносвіти відмовиться від репресивних функцій, - міністр

Обов’язок розвитку якості освіти і наукових досліджень буде перенесено до університетів

Міносвіти відмовиться від репресивних функцій, - міністр

В ході спілкування з керівниками вищих навчальних закладів України на розширеному засіданні Президії Спілки ректорів міністр освіти Сергій Квіт розповів про системні зміни, що мають відбутися у вищій освіті.

"Передусім, це два документи – законопроект "Про вищу освіту", який в народі одержав назву законопроект від групи Михайла Згуровського, і проект Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України", - сказав він.

За словами міністра, загальна мета цих документів полягає в тому, що МОН відмовляється від репресивних функцій та контролю за кожним кроком, що робить вищий навчальний заклад.

"Головна ідея така: реформування вищої освіти – це реформування самих університетів. Обов’язок розвитку якості освіти і наукових досліджень в університетах переноситься з міністерства в самі університети", - наголосив Сергій Квіт.

Він висловив сподівання, якщо не завадять політичні події, що вже у цей четвер на засіданні Верховної Ради законопроект "Про вищу освіту" буде прийнятий у першому читанні. На цій же сесії планується його винесення на друге читання.

"Я впевнений, що шлях інтеграції в світове академічне співтовариство – це той шлях, яким ми збільшуватимемо конкурентоздатність наших університетів", - підкреслив Сергій Квіт.

Як відомо, міністр також повідомив про те, що державне замовлення вищим навчальним закладам у 2014 році зменшуватися не буде.

Освіта.ua
25.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Olya Bilinskaya
Я дивлюсь, що зменшення репресій та контролю у сфері освіти - найголовніша функція чинного Міністрества освіти і науки. Чи не вважаєте ви так? Мене також приємне здивувало прохання перенести перевірки в школах до кінця навчального року. Читайте тут:http://znoclub.com/novyny/355-perevirki-shkil-vidkladayutsya-do-kintsya-navchalnogo-roku.html
Олекса Позняк
Для Olya Bilinskaya: Нашу уже районо перевыряло пысля наказу
Посетитель
Да как проверяли, так и проверять собираются, никто ничего не отменяет. Видно и облоно и районо наср...ь на министерство. Вот и пусть проверят, как выполняют их указы и просьбы!
Коментувати
Vladimir Kalyuzhniy
Почему ничего не сказано о борьбе с коррупцией?!
Vladimir Kalyuzhniy
Сергій Квіт: "Головна ідея така...". Кем эта идея утверждена?
валентин
Зачекайте але вносити такі зміни про які йдуться у цьому законі за 3 місяці до вступної кампанії взагалі можна? Адже там дуже великі відмінності
DOCENT
Для валентин: Закон ще треба прийняти. А з якого дня він набере чинності взагалі ніхто не знає. Вступну кампанію 2014 цей закон не змінить.
Коментувати
Людмила
Важливо щоб університети стали реально не лише навчальними закладами, а і серйозними науковими та дослідницькими центрами з сучасними лабораторіями, експериментальною дослідницькою базою, як це є на заході.
Капаліка
Чудово, а контрактерам з запрошення іноземних студентів вже надходять повідомлення що, якщо не зареєструватись на http://www.intered.com.ua , то запрошення для іноземних абітурієнтів видаватись не будуть. Ця контора знаходиться там само де і ЄДЕБО, лише прізвище керівника відрізняється. Здійснює ніби-то візову підтримку, зовсім не безкоштовно. Як це розуміти, Табачник змінився на Квіта, але справа його живе? Красиві гасла, але ті самі справи? 324 грн. за кожного іноземного абітурієнта, як же вони бідненькі без того обходились? Знов покращення? Боролись за скасування бюрократичних процедур, а створюємо нові схеми узаконеного рекету...