Випускники з Криму отримають українські документи про освіту

Міносвіти формує пакет рішень, який має забезпечити інтереси викладачів, випускників та студентів

Випускники з Криму отримають українські документи про освіту

Міністр освіти і науки Сергій Квіт прокоментував ситуацію, яка склалася з системою освіти Автономної Республіки Крим.

"Ми знаходимося в постійному контакті з кримчанами, викладачами, ректорами, студентами, батьками випускників шкіл. Можу сказати, що на сьогодні немає обвальної ситуації, що вся система освіти Криму "вийшла" з України і перейшла до Російської Федерації. Люди схвильовані. Вони не знають, що буде завтра. На сьогодні Українська держава трактує освітян як своїх громадян і ми контролюємо цю систему освіти. Вони одержують стипендії та заробітні плати", - зазначив міністр.

Він наголосив, що вже спрощені правила переведення студентів з кримських вищих навчальних закладів до вищих навчальних закладів інших областей України.

"Також можу з упевненістю сказати, що випускникам кримських шкіл і університетів будуть видаватися українські атестати і дипломи. Ми маємо навіть з Криму спеціальні запити про це", - підкреслив Квіт.

За його словами, у вівторок у Києві відбудеться засідання президії Ради ректорів ВНЗ, на якому будуть присутні голови рад ректорів усіх регіонів України, у тому числі Криму.

"Це буде розширена президія, адже буде велика кількість ректорів з Криму. І ми будемо цю ситуацію обговорювати", - повідомив міністр.

За його словами, зараз формується пакет рішень, який має визначити режим подальшого функціонування освіти в Криму та забезпечення інтересів викладачів, випускників шкіл та студентів.

"За моїми враженнями після спілкування з кримчанами – найбільша категорія освітян, включно зі студентами, нікуди не хочуть їхати з Криму, і хочуть далі навчатися в українських навчальних закладах. Тобто тих, які підпорядковуються Міністерству освіти і науки України", - зазначив Сергій Квіт.

Освіта.ua
21.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Нам потрібні.
Гость
Кому потрібні ваші українські документи про освіту!