Закон про вищу освіту розглянуть наступного тижня

Міністерство освіти і науки підтримає законопроект, що був розроблений групою Згуровського

Закон про вищу освіту розглянуть наступного тижня

Міністр освіти і науки Сергій Квіт заявив, що законопроект про вищу освіту, який був розроблений робочою групою Михайла Згуровського буде розглянутий в парламенті вже наступного тижня. Про це міністр повідомив під час брифінгу у Будинку Уряду.

За словами міністра, до пріоритетних завдань освітнього відомства відноситься прийняття Закону "Про вищу освіту".

"Цей закон буде винесений на розгляд Верховної Ради через тиждень, на наступний пленарний тиждень. Над цим законом освітянська громадськість працювала останні, я думаю, два повних роки. Це так званий закон групи Згуровського, ми всі до нього долучалися. Це були й освітяни, і представники, до речі, профспілок, студентських організацій, Національної академії наук, працедавців", - зазначив Сергій Квіт.

"Це була дуже велика і плідна робота всієї освітянської громадськості. І, я думаю, прийняття Закону "Про вищу освіту" повинно змінити всі правила гри у вищій освіті. Так само ми працюємо над рамковим Законом “Про освіту”, який також дуже важливий, який буде торкатися, зокрема, середньої освіти", - наголосив міністр освіти і науки.

Освіта.ua
13.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
третій вибір
Заборонити видавати пенсії пенсіонерам пенсії, які працюють. Зарплатня або пенсія, хай дадуть місце роботи новим спеціалістам!
третій вибір
Корупційні ректори центральних вишіві мають бути звільнені за порушення трудового законодавства. Таких ректорів ніколи не має на робочих місцях у робочі години, у приймальні години. Вони штучно ізолювали себе і дотепер ізолюються від підлеглих, від всіх, хто може прийти без корупційної домовленості, без дзвонка довіреного провідника. Спробуйте самі прийти до них в офіційні години прійому або відправьте свого представника без попередження, побачите, що буде... Таким ректорам треба віддати належне - ізолювати від освіти і науки...
третій вибір
Нині доктори наук світового рівня мають бажання надати підтримку вітчизняній науці і освіті, однак не можуть працевлаштуватися на роботу в Україні, тому вимушені реалізовуватись за кордоном. Пропонуємо, у разі оголошення конкурсу на посаду викладача/науковця в державних закладах освіти і науки - приймати / голосувати лише згідно з перевіреними даними фахівця за світовим рейтингом, без врахувань кон’юктурних вподобань керівника підрозділу державного закладу.
третій вибір
Пропонується фахівцями: 1) заборонити звання і наукові ступені для економічних, суспільних, педагогічних, політичних наук, набуті в СРСР і зобов’язати таких осіб проходити переатестацію / підвищення кваліфікації за кордоном за власні кошти строком не менш, ніж півроку або в Україні із залученням іноземних фахівців і екзаменацією, якщо вони бажають працювати далі в освіті. 2) Сурово заборонити викладати у вишах пенсіонерам незалежно від отриманих звань і посад (лише в окремих випадках – лише за сумісництвом, без права керівництва, не більше 10% посад). 3) Анулювати почесні звання член-кор, академік НАНУ, отримані в радянські часи за економічними, суспільними, педагогічними, політичними науками разом з втратою всіх привілеїв. 4) Створити відкриту електронну базу даних МОНУ всіх працівників, кандидатів, докторів МОНУ і НАНУ відповідних закладів, де вони працюють на штатних посадах. 5) Усунути жорсткі пропорції між кількістю студентів і кількістю посад для нівелювання корупції в вишах
третій вибір
До проекту до "Про вищу освіту" - що не враховано: Заборонити займати одну керівну посаду два (або більше двох) терміни однією особою для співробітників МОНУ всіх рівнів і найманих працівників (міністр, зам. міністра, зав. відділом, ректор, проректор, директор інституту, директор філії, декан, завідувач кафедри, заврайоно, завгороно, директор школи, директор садочка..).
Юра
Після прийняття цього законопроекту, якось зміняться правила вступу до ВНЗ чи проведення ЗНО?