Студенти заявили про корупцію в Університеті Богомольця

Ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця відсторонили, триває перевірка

Студенти заявили про корупцію в Університеті Богомольця

Один з найбажаніших серед абітурієнтів і найбільший медичний університет країни здобув славу одного з найбільш корумпованих, повідомляється в сюжеті ICTV.

Зараз тут працює спеціальна комісія, ведеться боротьба за ректорське крісло. А студенти, які минулого тижня виходили на протести, сподіваються змінити систему і дуже хочуть, щоб вона була менш корумпованою.

Терпець урвався, і 4 тисячі студентів показали свій протест спочатку Міністерству охорони здоров'я, а тижнем пізніше - і в ректораті. Ректора Національного медичного університету імені Богомольця Віктора Москаленка відсторонили. Студенти кажуть: він забороняв їм бути волонтерами на Майдані, погрожуючи репресіями.

Крім того - у вузі укорінена система корупції: за гроші можна не просто потрапити на будь-яку кафедру, а й скласти сесію, не відвідуючи пар. «Від 150 гривень за залік або модуль до 200-300 доларів. Лише 10%, які абсолютно нічого не платили ніколи. Антикорупційні заходи в університеті відсутні», - каже студент медичного вузу Володимир Моторний.

Над усіма скаргами студентів до 15 березня працюватиме спеціальна комісія МОЗ. Але нинішня в.о. ректора Катерина Амосова каже, що на її членів вже здійснювали тиск. «Працівники комісії скаржилися, що одному пропонували гроші невідомі люди, принаймні щодо однієї особи були погрози фізичної розправи», - говорить Амосова. Вотум довіри Амосової, як «технічному» ректору, поки висловили і студенти. Однак вибирати наступного керівника хочуть вже голосуванням.

Освіта.ua
06.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
HSEP
Если копнуть глубже, то коррупция есть в КАЖДОМ вузе, только где-то больше, где-то меньше. "Символические" подарки за сессию принимаются в любом вузе. В харьковском Каразина ситуация не намного лучше, чем в Богомольце! так что если бороться с коррупцией, то в каждом вузе Украины, а некоторые можно вообще закрыть, или объединять их.