Людина Табачника залишиться заступником Квіта

Одним із заступників нового міністра освіти буде екс-заступник Д. Табачника Олексій Дніпров

Людина Табачника залишиться заступником Квіта

Одним із заступників нового міністра освіти Сергія Квіта буде екс-заступник Д. Табачника Олексій Дніпров. Серед інших заступників (Інни Совсун та Павла Полянського) його представив колективу міністерства С. Квіт. Очевидно, що це не відповідає очікуванням повного перезавантаження влади.

Від нового міністра чекають у першу чергу політики, спрямованої на підтримку автономії навчальних закладів, демократизації системи освіти, вдосконалення системи незалежного тестування.

В той же час О. Дніпров при Д. Табачнику пропагував абсолютно протилежні погляди на розвиток освіти. Так, на парламентських слуханнях щодо законопроектів про вищу освіту саме О. Дніпров доповідав міністерський законопроект, відомий у народі як КоСяК. Той, проти якого активно протестували студенти, виступали експерти, зокрема і новопризначений міністр освіти Сергій Квіт. Як відомо, цим законопроектом пропонувалося зосередити в руках міністерства усі важливі адміністративні функції та фінансування навчальних закладів, дозволити вишам проводити вступні іспити, нівелювавши таким чином роль ЗНО.

Підтримував О.Дніпров і діяльність карального органу Міністерства освіти – Державної інспекції навчальних закладів. Виступаючи на парламентських слуханнях з приводу законопроектів про вищу освіту, екс-заступник Табачника зазначав, що ця структура проводить «значну роботу щодо контролю за якістю вищої освіти... Тільки за останні роки нею проведено понад 150 перевірок, за результатами яких частково або повністю позбавлено ліцензій 93 вищих навчальних заклади». Про якість і «об'єктивність» таких перевірок багато писали ЗМІ. Позбутися Держінспекції ─ таку пропозицію серед інших першочергових сформулювали громадські організації на круглому столі з Сергієм Квітом.

Як відомо, українська наука, і особливо університетська, знаходиться у кризовому стані. Але це не бентежило О. Дніпрова, коли він як представник МОН, не моргнувши оком, розповідав парламентарям міністерську версію ситуації: «Створення спільних наукових центрів, лабораторій, інститутів дало змогу об'єднати зусилля науковців при виконанні наукових досліджень і розробок, ефективно використовувати бюджетні кошти, отримувати вагомі наукові здобутки, які позитивно впливали на якість підготовки фахівців, інноваційний розвиток економіки країни та міжнародне визнання української науки».

Усе чудово у нас, за версією О. Дніпрова, і у вищій освіті: «міністерство знаходить шляхи реалізації новітніх підходів до якісної підготовки кадрів відповідно до сучасних вимог економіки і Європейського простору вищої освіти», — доповідав він з трибуни.

У команді Табачника Дніпров був не просто заступником міністра, а керівником апарату. Згідно ст. 10 Закону «Про центральні органи виконавчої влади», його обов'язком була організація виконання доручень і наказів керівництва міністерства. Звісно, він не приймав їх самостійно. Але був добре обізнаний з рішеннями та кроками очільників освіти. І навіть сам брав участь у реалізації деяких.

Так, ім'я О. Дніпрова засвітилося у кількох скандальних історіях. Перша — із створенням електронної Інформаційної системи управління освітою (ІСУО), до якої школи вносять інформацію про учнів.

Саме О. Дніпров підписав лист МОН «Щодо подання обов'язкової статистичної звітності загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти». У цьому документі керівникам усіх навчальних закладів і управлінцям наполегливо рекомендують подавати статистичну звітність «з використанням програмного комплексу «Україна. ІСУО Інформаційна система».

Цікаво, що приєднанням до інформаційної системи, придбанням програмного забезпечення та обслуговуванням займається приватна фірма. І саме їй школи були змушені платити за всі послуги. Звісно, з власної кишені (а точніше, з кишені батьків). І саме на сервер цієї приватної структури потрапляли персональні дані учнів.

З приводу законності приєднання шкіл до ІСУО голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич свого часу зверталася до прокуратури. Але справа так і заглохла. Очевидно, що ці документи, як і інші накази та листи МОН, потребують сьогодні детального вивчення відповідними органами.

Друга ганебна історія – саме О. Дніпров підписав скандальне розпорядження Міністерства освіти і науки про те, що працівники МОН отримуватимуть зарплату платіжними картками та послуговуватимуться поточними рахунками ПАТ «Дочірній банк Сбербанка Росії».

А скільки ще таємниць може відкрити аудит міністерської документації? До речі, чи буде сам Дніпров брати у ньому участь? Чи матиме доступ до документів?

Зрозуміло, що у новій справі не завадить досвід і знання «ветеранів» (хоча у МОН О. Дніпров працював ледь більше року). Тих, хто може усе налагодити і організувати. Невже заступник Табачника — єдиний варіант? Важко уявити, що він кардинально змінить свої погляди і розбудовуватиме освіту і науку разом з новим керівництвом міністерства. Чи можна говорити у цьому випадку про повне перезавантаження?

Оксана Онищенко, «Дзеркало тижня. Україна»

Дзеркало тижня. Україна
04.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій
Пропозиція до Міністра,першого заступника: звільнити негайно людину Табачника Некрассу І.А., ставленицю Суліми Є.М. Поживалову -начальника відділу з департаменту атестації кадрів які затероризували поборами (під час майдану погрози ректорам, директорам, призначення ректора - гроші, атестація - гроші і так дальше) всіх ректорів, директорів навчальних закладів. За гроші Некрасса розподіляє місця держзамовлення аспірантури-докторантури, побори з керівників за загальні збори , які проводить з обрання керівників навч.закладів. Усі нагороди та заохочення через гроші.Покладіть цьому край.
Олексій
Пропозиція до першого заступника: звільнити племінника Жебровського Б.М. - Марченка Андрія, якій нічого не розуміється в системі середньої освіти, а є заст.директора департаменту середньої освіти та його керівника Єреська О.В. що запровадив обов’язкову статзвітність загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти «з використанням програмного комплексу «Україна. ІСУО Інформаційна система». Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація - гроші і так дальше). А з профільністю старшої школи що, з підручниками– авторські колективи, все за гроші , з стандартами… Покладіть цьому край.
Олексій
Пропозиція до нового мінісра: О.С.Дніпров підписав скандальне розпорядження Міністерства освіти і науки про те, що працівники отримуватимуть зарплату платіжними картками та послуговуватимуться поточними рахунками ПАТ «Дочірній банк Сбербанка Росії». Покладіть цьому край. Будь ласка, звільніть ще й Жебровського Б.М. Його «досягнення» : лукавство, хамство, брехня, чудові листи про першокласників, клуби дідусів та бабусів, жіночий збочинець та лавелас. Професійності - мінусова ступінь. Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація – гроші, ліміти,штати- гроші і так дальше). Якщо залишили зам міністра з налаштованими каналами розкрадання, та ще й Жебровського, Даниленко залишать- то все ясно... Почуйте нас !!!!
Олекса Позняк
Для Олексій: Жебровський рідкісна падлюка, янукович для освіти. Дніпрова не знаю але Вам вірю. Якщо цей скот не прожене будемо гнати квінта
Коментувати
Олексій
Є надія, що новий міністр і нові керівники міністерства з розумінням поставляться не лише до вищої, а й до середньої школи. Пропозиція: звільнити племінника Жебровського Б.М. - Марченка Андрія, якій нічого не розуміється в системі середньої освіти, а є заст.директора департаменту середньої освіти, та його керівника Єреська О.В. що запровадив обов’язкову статзвітність загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти «з використанням програмного комплексу «Україна. ІСУО Інформаційна система». Вони затероризували поборами (під час майдану погрози керівникам, призначення директора - гроші, атестація - гроші і так дальше). А з профільністю старшої школи що, з підручниками – авторські колективи, все за гроші, з стандартами… Покладіть цьому край.
Олекса Позняк
Для Олексій: Жид квінт змістить жида жебровського? ну-ну. Совісний єврей зразу змістив би, а ці швидко очолять корупцію
Учитель
Олекса, ти не позняк, ти мудак. Якщо на те пішло, то Жебровський - польське прізвище.
Олекса Позняк
Польський жид. Євреїв я взагалі-то поважаю. А жиди на теплі місця пхають рідню для корупційних оборудок-ти мого синочка пристрой а я твого. Ніякий ти не учитель а гібрид - жидомудак.
Коментувати
Олексій
Шановний Міністре. Зверніть увагу на головного фінансиста вашого відомства Даниленко С.В. Вона обложила данню всю Україну. Для здачі звітів ВУЗами, ПТНЗ, іншими закладами та установами Департамент економіки заставляє приїздити особисто і обовязково потрібно дати гроші. Скільки можна збирати гроші з викладачів для взяток чиновникам Міністерства.Як пояснити збір коштів з викладачів для непомірних потреб деяких працівників Міністерства, які формують ліміти, підписують штати навчальних закладів (Даниленко С.В.права рука Кулікова П.М., Ісаева І. А. Фурман Г.І.,Міхницька В.І.).Чим товщий конверт,тим більші ліміти,чим більша сума,тим швидше буде підписаний штатний розпис та тарифікація.Дуже надіємся що з Вашим приходом щось-таки зміниться.
Олекса Позняк
Касаемо районо - это нарыв на теле образования. 40 лет работаю в школе - никакой помощи от них - один вред. Это ходячая коррупция и постоянное отвлечение учителя от урока на дебильные звиты про мальчиков и девочек кампутеры и количество веников в школе или скворцов на территории школы.Разогнать к чёртовой матери пускай идут в школу уроки проводить. При союзе в нашем районо работао 5 человек сейчас с обслугой 50...
Учитель
Для Олекса Позняк: Судя по твоему правописанию, ты работаешь максимум дворником.
Олекса Позняк
А районовская *****, задело, в школе работать не хочется? Тёплые местечка пригрели кровосиси народного образования.С колько на вас государство денег тратит!!!!!! А какую дань со школ сдираете? А воровство? Помню директор попросила отвезти с родителями лучших детей на вокзал для отправки в Артек специальным рейсом. Выступает чиновник мерии и говорит что государство оплатило не только лагерь но и билеты. Народ зашумел оглядывается - ведь каждый родитель сдал в районо по 1000 гривен на билеты и питание...Я посмотрел на длиннющий поезд - вот это масштаб воровства - О Бендер отдыхает!!!!!
Коментувати
Олекса Позняк
У зам министра все коррупционные контакты ,министры сами взяток не берут, через замов.Возьми нового, пока он отдуплится с кого и за что брать, пока создаст и зарегистрирует свои фирмочки по наданню иыформацийных послуг - а у этого всё налажено только процент получай...
Педагог
Сором, міністре ! Схоже, що Ви не збираєтеся по-справжньому боротися за освіту для ЛЮДЕЙ. Тільки повна люстрація керівників, їх заступників, починаючи з міністерства і закінчуючи районними відділами, дасть змогу провести позитивні зміни в школі.
Завуч
Всі чудово розуміють, що всі ці "електронні щоденники", курс Школа, електронна Інформаційна система управління освітою (ІСУО), щорічні випуски нових збірників для моніторингів, ДПА і ще багато чого - просто чиїсь бізнес-проекти, які перетворилися в корумповані схеми, на яких за рахунок батьків, учителів та і бюджету певні люди заробили немало. Сподіваюся, що новий міністр розуміє це... А от, чи зміни будуть ?
Директор школи
Для Завуч: Хай нові електронні засоби впроваджуються, але за ДЕРЖАВНИЙ КОШТ.
Tatyana Gumenyuk
Згодна з вами, але додам що ввести посаду для людини яка буде цим займатися.
Учитель
А у нас (в сельской школе) компьютерам 10 лет, базу они не потянули, пришлось на учительские ноутбуки устанавливать и все лето бегать в школу, собирать данные, а дома вносить в базу.
Коментувати
Александрович
На одном из совещаний в ГОРОО один из методистов позволила себе такую фразу: "И вообще вам платят еще и за методическую работу". А пусть покажет графу в моем квиточке о зарплате эту графу, совсем уже обалдели. Не руководителей нужно менять, а людей на местах, начиная с самых низов! Программу КУРС заставляют заполнять, а где за ее заполнение предусмотрена оплата, все заполнение переходит автоматически на плечи информатика! БРЕД! Хотят ввести электронный журнал - хорошо, отмените бумажный, будем вести электронный! Это абсурд! У нас в области вообще непонятные вещи творяться. ИППО присылает приказы, мы с какого-то перепугу должны их выполнять. Электронный журнал - это дополнительное время, да и оплаты за него нет, журналы у нас бумажные и точка. Отменяйте, будем заполнять в электронном виде! Но ведь этого не сделают еще лет 10, как минимум.
Александрович
О каком переформатировании может идти речь, если даже на местах остались те же люди, те же воры, которые просто "перекрасились". ЗАЧЕМ! Зачем было делать эту революцию, если все так и останется на своих местах. Руководителям это нужно было лишь для получения портфелей, а люди необходимы им были, как средство достижения цели, т.к. сами не смогли бы это провернуть. Делаю вывод: какая бы власть не пришла - все останется на своих местах. Те же долги, и каждый будет говорить о том, что "что он принял страну в долгах", те же олигархи на местах глав ОДА и т.д., учителей все также будут нагружать методической работой, а методисты ГОРОО будут спокойно получать за это свои деньги. Все одно и то же! Противно их стало слушать! Вот если бы действительно к власти пришла активная молодежь, а не алигархи, возможно все бы изменилось кардинально. А так......
Учитель
Шановні колеги, зверніть увагу на керівництво міністерства (маю на увазі прізвища). Так там взагалі дуже багато колишніх, так що чекати якогось покращення - це ще те питання. У нас місцевий відділ освіти уже збирається організовувати різноманітні перевірки в школі. Я звертаюся до пана Міністра!!! До якого часу це триватиме??? Коли уже відділи освіти будуть допомагати методично школам, а не заважати учителям проводити уроки, влаштовуючи нікому не потрібні перевірки для "галочки"??? Скільки це триватиме??? Геть дармоїдів!!!
Леонідович
Для Учитель: +1 (колектив)
Директор школи
Якщо відділи освіти повністю ліквідувати (така як у Грузії) то повірте - освіта ніяк не рухне, навіть більше - ніхто цього й не помітить. А на гроші, які вивільняться обладнання у школи.
Учитель
Иногда не знаешь какому методисту какой отчет отправлять, запутаться можно. А они ещё их даже на электронке теряют, не дошло, не тому послали, пошлите ещё раз, а из кабинета в кабинет пройти не могут - информацию забрать. Если бы ещё министр читал наши комментарии, знал и учитывал мнение народа
Коментувати
сергей
А ещё лучше люстрировать этого джержиморду как внука проФФесора Межигорского!
сергей
Гнать в шею этого ПРихвостня! табачника!
Вилен (МОДЕРАТОР)
Статті не вистачає об"єктивності.
Леонідович
Краще хай впроваджує своє глючне ІСУО в якомусь іншому (не Українському) суспільстві. Порахуйте скільки коштує один лише КУРС ШКОЛА http://ekyrs.org/buy/ приблизно 4 300 000 учнів ЗОШ * 25 грн. = 107 500 000 грн. з наших карманів. І це щороку більше 100 млн гривень. Пане міністре - ВАС не для того туди поставили, щоб ВИ співпрацювали по таких же схемах із цими ж людьми!
Інформатик
Для Леонідович: Цілком згоден ! Але, на кого в школі покладають відповідальність за його заповнення ? На вчителя інформатики. Цілком безкоштовно. А от скільки часу це забирає - нікого не цікавить... А саме головне: кому це потрібно ? Ні вчителю, ні директору, ні батькам, ні учням... Та навіть чиновникам теж. Бо всі ці дані вони і так отримують на папері. Відповідь проста: відповідальні працівники міністерства, які нав’язують і контролюють впровадження, мають немалі "відкати"....
Коментувати