Osvita.ua Вища освіта Презентація рейтингу прозорості національних ВНЗ

Презентація рейтингу прозорості національних ВНЗ

Експерти оцінили готовність 110 національних вищих навчальних закладів бути відкритими

28 лютого о 10.00 у Великому конференц-залі Національної академії наук України (вул.  Володимирська, 55) відбудеться презентація проекту Центру дослідження суспільства "Рейтинг прозорості національних ВНЗ".

У Центрі дослідження суспільства зазначають, що у нових політичних умовах, коли чітко сформована громадська вимога щодо нового рівня боротьби з корупцією на всіх рівнях, вкрай важливо сформувати нові критерії функціонування бюджетних установ, які гарантуватимуть прозорість та публічність. Сфера вищої освіти України, на яку йде близько 6% від загальнодержавних видатків, також повинна стати об'єктом прискіпливої уваги у контексті боротьби за прозорість та публічність.

Експерти Центру оцінили готовність 110 національних вищих навчальних закладів бути відкритими у своїй роботі. Кожен університет отримав п'ять запитів з вимогою відповідно до норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» надати такі дані: (1) декларації про доходи ректорів та проректорів; (2) штатні розписи; (3) кошториси та звіти про їх виконання; (4) перелік майна, який знаходиться на балансі ВНЗ; (5) перелік транспортних засобів, які знаходяться на балансі ВНЗ.

Також було перевірено готовність виконувати норми Закону про надання інформації телефоном: кожен зі 110 університетів попросили телефоном повідомити дані про кількість студентів, які навчаються у виші. Окремо було проаналізовано, чи оприлюднюють університети на своїх офіційних сайтах інформацію про план державних закупівель.

Під час презентації експерти Центру дослідження суспільства назвуть виші, які набільш відкриті і закриті до запитів громадськості, та представлять отримані дані.

У презентації візьмуть участь:

 • Інна Совсун – директор Центру дослідження суспільства;
 • Єгор Стадний – експерт  Центру дослідження суспільства;
 • Ірина Світящук – експерт Центру дослідження суспільства.

Також до дискусії залучаться:

 • Лілія Гриневич – Голова Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України  (участь залежить від розкладу засідань Верхоної Ради України);
 • Андрій Шевченко – Перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (участь залежить від розкладу засідань ВРУ);
 • Сергій Квіт – ректор Національного університету Києво-Могилянська академія;
 • Володимир Бугров – Проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
 • Георгій Касьянов – Інститут розвитку освіти;
 • Ігор Лікарчук — Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти;
 • Павло Полянський – Центр освітнього моніторингу;
 • Тарас Фініков – Міжнародний фонд досліджень освітньої політики.

До участі запрошуються викладачі та студенти вищих навчальних закладів.

Акредитація за номером 066-647-4853.

Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Освіта.ua
26.02.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!