Корупція екс-чиновників МОН буде розслідувана

Лілія Гриневич наголошує на необхідності розслідування діяльності попереднього керівництва Міносвіти

Корупція екс-чиновників МОН буде розслідувана

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти звернулася до всіх учасників освітнього процесу з проханням надавати їй свідчення корупційних дій екс-керівників Міністерства освіти і науки. Про це повідомляє Главком.

"У Верховній Раді склався постреволюційний консенсус. Часу дуже мало. У нас є максимум півроку, щоб здійснити незворотні зміни в державі", - зазначає Лілія Гриневич.

Також вона визначила декілька першочергових завдань, що необхідно виконати найближчим часом.

"Перше. Розслідування діяльності попереднього керівництва міністерства освіти. Централізовані закупівлі, схеми незаконного збагачення за рахунок вишів, хабарництво. Прошу всіх учасників освітнього процесу передавати мені свідчення вимагання хабарів тощо. Всі документи буде передано правоохоронним органам", - наголошує голова освітнього комітету.

"Друге. Формування ефективної системи проведення реформ в сферах освіти і науки. Маємо налагодити взаємодію між новим керівництвом Міносвіти, парламентськими партіями, Майданом, громадянським суспільством. Бачу своїм завданням повернути в парламент центр суспільного діалогу і прийняття фахових, надпартійних рішень у сферах науки та освіти", - зазначає народний депутат.

За її словами, організаційні та ідеологічні засади реформ мають бути оформлені у План дій у сфері освіти і науки, який підпишуть Майдан, інтелігенція, парламентські і позапарламентські політичні партії.

"Третє. Прийняття фундаментальних законів. Перша хвиля: новий закон про вищу освіту. Друга хвиля: новий закон про освіту, новий закон про науку та науково-технічну діяльність, реформа підготовки і підвищення кваліфікації педагогічних кадрів", - зазначила Лілія Гриневич.

Також вона висловила переконання, що під час прийняття законів обов’язковою вимогою є широке суспільне обговорення на базі парламенту із залученням громадськості Майдану.

Як відомо, 23 лютого рішенням Верховної Ради Табачника було усунено з посади міністра освіти. Студентські активісти вже запропонували кандидатури на посаду нового міністра освіти і науки.

Освіта.ua
24.02.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
макс
Продажна душонка у В.В. Богданця- за найнижчу ціну в 0.о продав, пішла ...й його в думках посилають на три веселих букви . Заторможений виду не подає , що все розуміє. . Велику честь отримує , втримавшись в стільці , / гідну ініціативу проявляє ХХХ збором підпмсів на підтримку гниди / Цирк тай годі, чи цікава хімія ...? А бур*яни на території початку трудової діяльності Романюка ВВ в училищі - за трансформаторною /де він "зрізав" курилку- шаловливі ручки до металу прлипли -дуже звик тягнути під себе і не зважаючи на те , що тільки перед цим описували майно і звільнили за "брудні лапи" / Так , так ,так бур*яни в господарчому дворі такі , Що РІШАЛОВ верхи на ослі може всю відпустку їздити - ніхто не замітить.... БУР*ЯНИ училищні моляться на чистопол на освітянській ниві!!!! ЗА РЕКОРДНО НИЗЬКУ ЦІНУ --------------Загрева В,Я -------------------ВИРІШУЄ КАДРОВІ ПИТАННЯ !!! Список для збору підписів на вахті ЛВПУ - НІХТО НЕ ПРОЙДЕ МИМО !!! Голова у богданця ...і два вуха у віслюка !!!
Оля
А что теперь будет с ЗНО в этом году? Резко изменят и перекрутят программу, накидают туда Шухевичей и учи всё за месяц, как знаешь? А обещанных вопросов по украинскому, в марте уже не ждать? Новой метле наверняка захочется срочно проявить себя, как реформатор, чтобы сразу и правила приёма в ВУЗы поменять и новых льготников накидать - а-ля жертвы майдана... Дайте поступить в этом году! Хотя-бы на пару лет отстаньте от образования!
Маша
Приберіть папери зі школи. Приберіть непотрібну статистику. Приберіть звіти, інформації, протоколи, інструктажі. Приберіть літні табори на асфальті. Дайте вчителю просто працювати.
сільський директор
Для Маша: Ви дуже праві! Молодець! Тільки би хто до цього дослухався...
Коментувати
Лариса
Відмініть нові підручники, особливо 1-2 клас , які калічать учнів і зривають мізок вчителям, ще не пізно врятувати дітей, не відбити бажання навчатися, не зробити з них моральних калік, вони - наше майбутнє. Повністю переглянути всю виховну систему школи, відмінити безглузді заходи, які навязуються зверху. Спростити нищівну процедуру атестації, або зовсім прибрати, як не потрібну. Дайте вчителям змогу навчати, творити.
2222
Хто заборонить обдирати дітей під виглядом платних олімпіад та конкурсів - той народний міністр. Лише конкурси ПАТРІОТ та КОЛОСОК знімають під виглядом благодійних внесків 1,5 -2 мільйона гривень. Або давайте введемо обовязкові ПОНЕДІЛКОВИЙ, ВІВТОРКОВИЙ... КОЛОСОК, ПАТРІОТ, ЛЕВЕНЯ, МУДРУ САВУ... (наскільки фантазії хватитить).
1111
Мало не забув: давайте далі дерибанити бабло на дошкільній освіті, яка наполовину тримається на приписках, а також надувати мильний пузир літнього оздоровлення дітей в пришкільних таборах на асфальті. Чи слабо новому міністру скасувати систему приписок у цих двох напрямах?
1111
А що з навязаними нереальними стандартами, безглуздими програмами і бездарними шкільними підручниками, написаними "своїми" всупереч громадськості? Ау, претенденти на портфель?
Полина
Революция на майдане еще не означает революцию в системе образования. Может показательно и уволили Табачника, но система поборов в школах осталась. Ни один из кандидатов не предлагает плана развития образования, а это 20% госбюджета, миллионы людей по всей стране.
Маша
Коллеги, министры приходят и уходят, а кушать хочется всегда. Кто уже получил зарплату? В Харькове нет и не предвидиться, как дела в других регионах, что слышно?
Алла
Для Маша: В Черниговской области еще нет аванса
Іра
У нас у місті частина отримали аванс ще у п ятницю, а частина до сьогоднішнього дня ще ні. Навіть в одній школи вчителі, котрим виплачує Ощадбанк є, а кому Приват - ні!!! А що буде далі???
Коментувати
Шестопалов
Лилия Гриневич - министр МОН, "Грифи" и "Переліки" - отменить, деньги на учебники - в школы!
тостер
Действительно, из всех министров был наиболее адекватным Николаенко. И порядок наводил в министерстве, и о развитии образования заботился.
директор сельской школы
Уже по первому пункту ясно, что никто ничего делать не будет. Заменили одних бандитов на других. Садить-то надо начиная с Кременя. А Жебривского тоже будут судить за мониторинги и пр.? Охота на ведьм не приведет ни к чему. Одно приятно, эта власть ненадолго.
almira
почніть розслідування із Закарпаття. Ужгород та інші міста ПОСТІЙНІ перевірки моніторинги, залякування, писанина, дайте можливість учителеві творчо працювати із учнями
almira
для ігорь: сам ти ДЕБІЛ
сергей
Лілія Гриневич цілком достойна кандидатура на місце міністра
ВЧИТЕЛЬ
Для сергей: А де була ваша пристойна кандидатура всі 4 роки правління МОНом міністром Табачником?????????????? А тут прямо зразу стільки конструктивних пропозицій!!!!!!!!!!!!!!!! Аж дух захоплює (читаючи статтю написану вище)! Чи це вона сама придумала?? Чи хто підказав їй?? А чого ж не було її чути раніше??? Чи на Марсі була? чи у відрядженні? Чого мовчала??? А тут раз - і прорвало... Я ПРОТИ Вашої цілком достойної кандидатури!!!!! На мою думку ЦІЛКОМ ДОСТОЙНОЮ КАНДИДАТУРОЮ БУВ МІНІСТР ОСВІТИ - СТАНІСЛАВ НІКОЛАЄНКО!!!!!!!!!!!!! Думаю так думаю не лише я!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А чому ??? Він найкраще розумів учнів, вчителів, батьків... бо сам працював у школі ВЧИТЕЛЕМ і бачив школу зсередини, а не на відкритих заходах чи на святах!!!!!!!!!!!!!! Слава тим керівникам, що пам’ятають про своїх підлеглих і дбають про них!!! Вітаю всіх українців з визволенням від ярма "покращувальників вже сьогодні" !!! СЛАВА УКРАЇНІ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ГЕРОЯМ СЛАВА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Юрій
Станіслав Ніколаєнко достойна кандидатура МІНІСТРА ОСВІТИ.
Коментувати
Игорь
Мені цікаво, а ЯКЕ ВІДНОШЕННЯ мають представники майдану до науки? Ми оголосимо науковцями зграю дибилів та бомжів??
сергей
Для Игорь: А яке відношення до професури та вчених звань мав ваш "розумник"-янукович?Ми не забули його проФФесора та "геноциду" замість генофонду! Плюс багатомільйонні гонорари за НЕНАПИСАНІ книжки! Та це все квіточки у порівнянні з убивствами українців у державі! Так що не потрібно тут тролити! А писав це певно один із "розжалуваних ПРіхлетелєй" з міністерства!
Коментувати
Аліна
Ще б обов язково розслідували що відбувалося в міських управліннях освіти, як прославлялася ПР, в якій була більшість очільників. Починайте з Хмельницька, Камянця-Подільського та ін....
директор сельской школы
Для Аліна: Они уже все поменяли кепки. Наш уже третий или четвертый раз цвет меняет. Они останутся. А нас будут гнобить. Снова менять программы под "героическое" майдановское прошлое и т.д. и т.п.
Коментувати