Osvita.ua Вища освіта Професійно-технічна освіта у скрутному стані, - комітет ВР
Професійно-технічна освіта у скрутному стані, - комітет ВР

Розвиток освіти ускладнюється тривалою кризою в економіці та невиконанням чинних норм законів

Професійно-технічна освіта у скрутному стані, - комітет ВР

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти розглянув питання “Про практику застосування Міністерством освіти і науки України, Міністерством фінансів України, регіональними органами виконавчої влади Закону України “Про професійно-технічну освіту” в частині фінансового забезпечення навчальних закладів і установ професійно-технічної освіти.

За повідомленням прес-служби освітнього парламентського комітету, засідання відбулося на базі Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку міста Києва під головуванням голови Комітету Лілії Гриневич.

Комітет констатував, що професійно-технічна освіта України перебуває у скрутному стані. Її оновлення та розвиток на сучасному етапі ускладнюється тривалою кризою в економіці держави та невиконанням в повному обсязі чинних норм законів в частині фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів та установ.

"Саме ці фактори визначають негативні тенденції та зумовлюють кризові явища і проблеми в системі професійно-технічної освіти. Під час обговорення питання було висловлено різні думки стосовно вдоск"оналення законодавства у цій галузі, зокрема розроблення проекту Закону України "Про професійну освіту", внесення змін до Бюджетного кодексу для реалізації багатоканального фінансування профтехосвіти з урахуванням інтересів держави, роботодавців та навчальних закладів; гостро порушувалась проблема значного ускладнення можливості використання коштів, зароблених професійно-технічними навчальними закладами, для їхнього розвитку", - повідомили у профільному комітеті.

Учасники засідання також висловили думки стосовно необхідності децентралізації управління системою професійно-технічної освіти, розроблення державних стандартів для окремих професій, економічних та податкових пільг для роботодавців, зацікавлених у розвитку професійно-технічних навчальних закладів та зміцненню їхньої матеріальної бази тощо.

У проекті рішення Комітету, що буде доопрацьований з урахуванням пропозицій учасників засідання, передбачається, зокрема, рекомендувати уряду проаналізувати питання фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів та установ системи професійно-технічної освіти, з’ясувати та усунути причини украй обмеженого їх фінансування з державного та місцевих бюджетів, запровадити нову модель розрахунку видатків на підготовку кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах при формуванні державного та місцевих бюджетів, яка враховує реальні затрати в залежності від складності, матеріалоємності, наукоємності професій, якості підготовки кадрів та кінцевого результату роботи навчальних закладів тощо.

Освіта.ua
13.02.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!