Перевірки у вишах є помстою за Євромайдан, - Гриневич

Члени міжвідомчої комісії втручаються в хід іспитів та здійснюють моральний тиск на студентів і викладачів

Перевірки у вишах є помстою за Євромайдан, - Гриневич

Незважаючи на те, що перевірку студентів Київського національного університету ім. Шевченка припинено, подібні заходи впливу продовжуються в інших університетах країни, зокрема, у Національному технічному університеті "КПІ" та Національному педагогічному університет ім. Драгоманова. Про це під час брифінгу у Верховній Раді повідомила голова профільного комітету Лілія Гриневич.

За її словами такі перевірки під час складання іспитів можна оцінити, як помсту за участь студентів у Євромайдані.

"Ці перевірки фактично здійснюються під приводом захисту студентів від можливого тиску. Як ви знаєте була створена спільна комісія Міністерства освіти, Міністерства внутрішніх справ і Міністерства юстиції щодо можливих порушень прав студентів для реалізації їхнього власного права на спротив. І начебто на основі протоколу цієї комісії спланована ця перевірка", - повідомила голова Комітету ВР.

За її словами, показовим є те, що 10 січня міністр освіти Табачник заявив, що до цієї комісії не надходило жодних скарг від студентів про тиск під час сесії, однак разом з тим саме 10 січня був підписаний наказ Державної інспекції навчальних закладів,який начебто на підставі протоколу цієї міжвідомчої комісії стверджує, що були звернення студентів і начебто ця перевірка їде захищати студентів під час сесії.

"На практиці це відбувається так, що члени комісії, які здійснюють перевірку втручаються в хід іспитів, їх присутність на іспитах здійснює моральний тиск на викладачів. Власне цьому присвячений спротив студентів університету Шевченка", – наголосила Гриневич.

Вона повідомила, що зараз ці перевірки продовжують тривати у НТУУ "КПІ" та Національному педагогічному університет ім. Драгоманова.

"Я, як голова комітету з питань науки і освіти наполягаю, що ці перевірки можуть завадити об’єктивності оцінювання на зимових екзаменаційних сесіях, що вони спричиняють моральний тиск на студентів і викладачів, і що ці перевірки мають бути припиненні і скасовані", - підкреслила Гриневич.

З посиланням на студентів, які стали учасниками подібних перевірок, Гриневич зазначила, що члени комісії радять викладачам, як оцінювати студентів, пропонують змінити формат іспиту, наприклад, з тестового на письмовий або усний, зазначивши, що такі дії свідчать про втручання згаданої комісії в перебіг іспиту.

Вона повідомила, що звернулась до міністра освіти Табачника, голови міжвідомчої комісії та голови Державної інспекції навчальних закладів з вимогою припинити зазначені перевірки студентів вищих навчальних закладів.

Також голова Комітету Верховної Ради України Лілія Гриневич попросила надавати інформацію про перевірки у вишах та порушення прав студентів і викладачів під час їх проведення до комітету або на її сторінку у Facebook.

Як відомо, Міністерство освіти і науки через тиск студентів та громадськості у середу 15 січня було вимушене припинити перевірку Державної інспекції навчальних закладів в Київському національному університеті ім. Шевченка.

У свою чергу голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко заперечив можливість порушень членами комісії прав студентів та викладачів, назвавши причиною протестів відсутність знань у студентів.

"В даному випадку ми маємо справу із спробою оголосити "чергове голодування", справжньою причиною якого є не бажання захистити конституційні права студентів, а намагання прикрити відсутність власних реальних знань окремими студентами шляхом проведення акцій протесту", - переконує чиновник.

Освіта.ua
15.01.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
Заява Могилянки: http://goo.gl/3CHNGe
Наталія
Студент повинен сидіти... на парах, а не шаболтатись по майданах вдень і вночі!Специ-недоучки нам не потрібні, кажу як спеціаліст, який з такими "спецами" стикається постійно.
марія
Для Наталія: А ХІБА У НАШІЙ ТЕПЕРІШНІЙ ДЕРЖАВІ ПОТРІБНІ ВИСОКОКЛАСНІ СПЕЦІАЛІСТИ. ПОДИИВІТСЯ ЯКІ НЕУКИ ЗАЙМАЮТЬ ВИЩІ ДЕРЖАВНІ ЩАБЛІ, ЯК КАЖУТЬ БЕЗДАРЬ САМ ПРОБЄТЬСЯ... У ДЕРЖАВІ ТРЕБА ЩОСЬ МІНЯТИ...
Наталія
Вже не раз ставала свідком того, що бездарів протягують родичі, а талант, знання все одно виблискують і ми їх витягаємо на поверхню, підтримуємо, ставимо на ноги. ВВажаю, що ЗАРАЗ, НАШІЙ УКРАЇНІ ПОТРІБНІ ВИСОКОКЛАСНІ СПЕЦІАЛІСТИ, ТОДІ МОЖНА БУДЕ ЩОСЬ МІНЯТИ.
Коментувати
Петро
Навіщо скаржитися на свій негативний підсумок навчання під приводом якоїсь помсти, коли замість навчання студенти дійсно не були присутні на парах? Які фахівці вийдуть по закінченні ВНЗ і як вони будуть будувати країну після таких "навчань"?! Це жах, ганьба!
erdanel
Для Петро: а немає вже чого будувати.
Коментувати