Науковці обурені фінансуванням галузі у 2014 році

Учених не задовольняють обсяги фінансування науки в наступному році, що заплановані урядом

Науковці обурені фінансуванням галузі у 2014 році

Науковці прочитали проект бюджету на 2014 рік і жахнулися. Уряд ані на копійку не збільшив їм фінансування, йдеться в сюжеті ТСН.

Як було 2,66 млрд. грн. у поточному році, так і лишилося. Цього року з такими сумами кожен четвертий співробітник Академії наук сидів у неоплачуваній відпустці або мав скорочений робочий день.

З 1 січня ситуація може ще погіршитися, бо за відсутності держбюджету НАНУ має в першому кварталі лише 75% коштів на зарплату. Кандидати і доктори наук кажуть, що для нормального існування у галузі теорій і досліджень їм треба щонайменше 4 млрд гривень. Вони наводять приклад фінансування силових структур за 5 останніх років, зокрема утримання Генпрокуратури зросло утричі, міліції – майже вдвічі, а Академії наук – лише на 44%.

"Були побоювання, що 24 грудня Верховна Рада могла вже й проголосувати цей бюджет. Ну, слава Богу, його дещо відклали нібито до 17 січня. Отже, і в нашої профспілки буде час влаштувати свій власний майдан під будівлею Кабінету міністрів України", - розповів голова профспілки НАНУ Анатолій Широков.

Освіта.ua
24.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
docent
реально кандидат наук может прокормить семью за 2500 грн. зарплаты, заниматься наукой, публиковать статьи в западных изданиях по 300 евро, писать учебники за свой счет (стоимостью 12-17 тыс. грн. за 300 экземпляров), при этом преподавать в вузе 4-5 дисциплин, проверять практические работы, задачи, лабораторные 4-5 потоков по 80-120 студентов и т.д.? Это реалии маразма укр. высшей школы, наука у нас умерла еще 20 лет назад.