Тільки не мовчіть, заради Бога!, - Вакарчук

Лідер гурту "Океан Ельзи" закликав українську молодь просто зараз взяти відповідальність на себе

Тільки не мовчіть, заради Бога!, - Вакарчук

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук звернувся до української молоді. Відповідне звернення оприлюднено на сайті рок-групи.

У листі, Вакарчук звертається до ровесників незалежності України, чиє активне життя тільки починається та буде пов’язане з цією країною.

Звернення до молодих

Звертаюся саме до Вас, хлопців і дівчат, приблизних ровесників нашої Незалежності. До молодих людей, чиє активне життя тільки починається. І буде пов’язане з цією країною. Більшість з Вас тут буде жити, працювати, створювати сім’ї, будувати своє майбутнє.

Звертаюся до Вас — до тих, кому зараз плюс-мінус 20-25. Саме до Вас іще й тому, що не зовсім упевнений, що старше покоління добре почує мене й до кінця зрозуміє. А от за Вас чомусь я впевнений!

Останні події, які умовно можна об’єднати словом "Євромайдан", спонукають мене поговорити з Вами максимально відверто. Так, як говорять з близькими друзями, віч-на-віч. Називаючи речі своїми іменами. Розуміючи: дещо з почутого може комусь і не сподобатися.

Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ!

Побачивши те, що сталося в суботу 30 листопада на Майдані, я написав емоційного листа до жителів Півдня і Сходу України. Я справді писав його, стримуючи сльози. І звертався до всіх не мовчати. Не мовчати про те, що сталося в Києві. Про те, що на Сході і Півдні, як виявилось, багато хто чомусь вважав проблемою лише Києва, до того ж штучно створеною все тим же Києвом і Західною Україною.

Я отримав реакцію на свій лист. Багато хто почав наводити мені аргументи. За і проти вступу в Євросоюз... Я сидів і думав... До чого тут взагалі Євросоюз???

Невже Ви думаєте, що я не написав би такого ж листа, якби силою розігнали майдан, що стояв за вступ до МС з Росією?

Невже Ви думаєте, що я можу розділяти студентів, побитих кийками "Беркута" на "своїх" і "чужих"?

Невже Ви вірите, що я зміг би мовчати, коли б до в’язниці кинули мирних мітингувальників, які вийшли до адміністрації президента, що мав би інше прізвище або інші політичні погляди? Невже Ви, молоді люди, справді відчуваєте себе розділеними на Схід і Захід? Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ!

Це Ви на концертах "Океану Ельзи" заповнюєте стадіони Львова і Луганська, Дніпропетровська і Сімферополя, Донецька і Вінниці. Я сам бачив. І Ви бачили.

Це Ви вільно говорите і російською, і українською одне з одним. Я сам чув і розмовляв з вами обома мовами.

Це Ви співаєте Гімн України разом з нашою збірною з футболу, яка теж, нарешті (!!!), повним складом співає його вголос. Я чув це.

Я був поруч з Вами на стадіоні в Стамбулі і гордо кричав "Ура!", коли донецький "Шахтар" виграв Кубок УЄФА. А потім передзвонив директору клубу з пропозицією від "Океану Ельзи" просто, без жодних умов, виступити на привітанні клубу в Донецьку.

Це Ви у Фейсбуці, Твітері і Вконтакті давно розвалили стіну між Сходом і Заходом, яка досі існує між представниками старшого покоління. Я знаю. Я сам спілкуюся з Вами там.

Не Ваше покоління стало солдатами у цьому абсурдному протистоянні. Генерали від політики зробили "гарматним м’ясом" покоління ваших батьків і дідів. Розділяючи і володарюючи відповідно до відомого принципу. Українська чи російська? УПА чи Червона армія? Голодомор?

Тепер черга нової теми: ЄС — Митний союз?

Але ж найбільше від цієї "війни" страждаєте Ви, молоді люди.

Поки Ваші батьки в кухонних розмовах нападають одне на одного, Ваших ровесників б’ють палицями на вулицях. Б’ють і кидають до в’язниць, не розбираючи, звідки вони і якою мовою розмовляють.

Тих, хто віддає накази, не цікавить, звідки Ви і за кого голосували. Ви для них — так, використаний матеріал. Матеріал для цементування нелюдських законів.

Поки шахтарі з Червонограда й Донецька сперечаються, хто з них більше годує країну, чиновники без переконань і з гербом у вигляді грошових знаків успішно обкрадають і перших, і других.

А щойно напруга спадає — кидають нову кістку погризтися. Невже Ви справді будете вестися на це? Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ!

Тільки не мовчіть, заради Бога, не мовчіть!

Я усвідомлюю, що покоління Ваших батьків залишиться таким як є. Їхні погляди навряд чи сильно зміняться. Але хіба їм розбудовувати нашу країну в майбутньому? Хіба не Ви завтра визначатимете долю України? Ви, і тільки Ви. Більше нема кому.

Я не знаю, що би роз’єднувало Вас сьогодні. Студентів Харкова і Львова, курсантів Києва і Севастополя. Шанувальників музики з Донецька і Тернополя.

Просто щирих молодих людей. Тих, хто народився в Україні, і тих, хто абсолютно природньо відчуває цю землю Батьківщиною незалежно від місця народження.

У Вас одна Батьківщина — Україна! Ви просто не маєте іншої Батьківщини.

Ні в минулому, як Ваші діди і батьки, що живуть спогадами та ностальгією.

Ні в майбутньому, як "ваші" політики, котрі тільки й думають, як би вивезти звідси своїх дітей.

Не дайте політикам розвести Вас.

Не дайте кухонним розмовам батьків розсварити Вас.

Не дайте підступним міфам жадібно їсти Ваші молоді душі.

Я бачив Ваші очі!!!! В кожному місті України!!! Вони яскраві! І усмішки Ваші щирі!

Ваша енергія — це те, що об’єднує нас по-справжньому!

Візьміть відповідальність на себе просто зараз — і Ви перетворите цю землю на діамант. Безмежно твердий і невимовно сяючий.

В ЦЕ Я ВІРЮ! Тільки не мовчіть, заради Бога, не мовчіть!", - Святослав ВАКАРЧУК.

Освіта.ua
06.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
reader
Леніна не стало. Але на його місці пришвидшеними темпами виростає новий дракон. Він теж вимагатиме нових жертв у свою пащу. На п’єдесталі Ленін уже стояв мертвим і формальним – а от новий дракон матиме дуже гострий зір, у поле якого потраплятимуть спочатку явні вороги, а потім – свої. Бо житиме дракон не на території ворогів, а побличже до своїх. Донбас ніколи не приєднається до нас – допоки на нього дивитимуться одержимі очі Фаріон, Мірошниченка, Тягнибока, Михальчишина й їхніх адептів. Щоправда, їхні очі дивляться вже не на донбасців, а на нас.
Алекс
Святослав, тільки помовч, заради Бога. А твої заклики гарячі голови юнаків сприймуть як заклик продовжувати супротив правоохоронній системі держави, яку треба поважати, а потім знову биті і пропащі безвісти діти!! Помовч, Святик і не піарся пліз. Тіи уже за Ющенка заспівував голосувати і що змінилось при ньому. Революцію треба у собі робити, толерантними бути перш за все особисто, а шукати шпичку в оці інших не бачучи у своєму оці бревно - це всі гаразд. Подивись до чого на "майданах молодь доводять такі як ти активісти" - це ж дикуни якісь...
Левко
Для Ego. Я ще поки при свому розумі. Журналістам Беркут голови не розбивав, це вже викривленна інформація. А "беззахесні люди" , які порушовали Закон та ще вони покалічили невинних військово-службовців ВВ молодих людей віком 19-20 років, то це нормально???? і я зійшов з глузду???????
Ego
Для Левко: Дійсно, журналісти розбивали собі голови самі. Об беркутівські кийки. Самі об ці кийки билися головами. І молодих хлопців і дівчат на Майдані 30 листопада ніхто не чіпав. Це вони самі об граніт билися до крові, так не хотіли, щоб їм йолку поставили. І затриманих беркутівці не били. Просто вп’ятьох на одного зачитували їм їх права. А вже фоткалися на фоні закривавлених людей суто для того, щоб було що на аву ВКонтакте виставити. Не більше. Нічєго лічного. А от самі правоохоронці так, бідні, постраждали, що влада досі кількості постраждалих не порахує - то їх 12, то 52, то 80, то 120, то 156 - хто більше? Чим далі від 1 грудня, тим більше постраждалих з’являється. Ви, Левко, або телевізор не дивитесь, або член партії регіонів. Це у них є така "фішка" - показувати на чорне і затято твердити, що воно біле.
Коментувати
Олена
І що ви пропонуєте? До чого закликаєте, інтелігенція? До повторення революції? Приходу до влади нового сильного "вождя", чи що? Навіщо вам революція?
Левко
Цікаво те що про студентів "побитих на майдані" говорять і пишуть від опозиції, але "беркутівці" теж сини нашої Країни и вони на мою думку виконували свій обовязок і їм теж було не перелюбки. А виними вважаю тих хто рветься до влади буть яким шляхом.... і з них треба спитати....
PR
Для Левко: Абсолютно з Вами згодна.В сі мовчать про те, що майдановці загралися і протест перетворюється на бунт. Якщо я проти, то поважайте і мою думку також.
Ego
Для Левко: Ви при своєму розумі??!! "Беркутівці виконували свій обов’язок"!!! Гамселити беззахисних людей кийками, нападати вп’ятьох на одного, до того ж лежачого, - це їх обов’язок? Розбивати голови журналістам - це їх обов’язок? Фотографуватися на фоні закривавлених людей, яких вони перед тим по-звірячому побили - це їх обов’язок? Це не "сини нашої країни" - це фашисти!!! Це нелюди!!! А ви, Левко, або втратили глузд, або забули, що ви - людина і в вас повинно бути хоча б що-небудь людське, ну хоч трішки, або ж свідомо троллите в коментах, відпрацьовуючи ригівські бабки. Мені прикро за вас.
Коментувати
бабушка
С.В. во всём прав. Я только не согласна про старшее поколение "не зовсім упевнений, що старше покоління добре почує мене й до кінця зрозуміє". Мне скоро 60, но я работаю с подростками и молодёжью и всегда считала себя человеком совремменным и не живу "спогадами та ностальгією." а живу в теперешнем времени. Я не обижаюсь на такие слова, что поделать "отцы и дети", но должна сказать, что " в бой идут" и старики тоже.