Osvita.ua Вища освіта Тільки не мовчіть, заради Бога!, - Вакарчук
Тільки не мовчіть, заради Бога!, - Вакарчук

Лідер гурту "Океан Ельзи" закликав українську молодь просто зараз взяти відповідальність на себе

Тільки не мовчіть, заради Бога!, - Вакарчук

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук звернувся до української молоді. Відповідне звернення оприлюднено на сайті рок-групи.

У листі, Вакарчук звертається до ровесників незалежності України, чиє активне життя тільки починається та буде пов’язане з цією країною.

Звернення до молодих

Звертаюся саме до Вас, хлопців і дівчат, приблизних ровесників нашої Незалежності. До молодих людей, чиє активне життя тільки починається. І буде пов’язане з цією країною. Більшість з Вас тут буде жити, працювати, створювати сім’ї, будувати своє майбутнє.

Звертаюся до Вас — до тих, кому зараз плюс-мінус 20-25. Саме до Вас іще й тому, що не зовсім упевнений, що старше покоління добре почує мене й до кінця зрозуміє. А от за Вас чомусь я впевнений!

Останні події, які умовно можна об’єднати словом "Євромайдан", спонукають мене поговорити з Вами максимально відверто. Так, як говорять з близькими друзями, віч-на-віч. Називаючи речі своїми іменами. Розуміючи: дещо з почутого може комусь і не сподобатися.

Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ!

Побачивши те, що сталося в суботу 30 листопада на Майдані, я написав емоційного листа до жителів Півдня і Сходу України. Я справді писав його, стримуючи сльози. І звертався до всіх не мовчати. Не мовчати про те, що сталося в Києві. Про те, що на Сході і Півдні, як виявилось, багато хто чомусь вважав проблемою лише Києва, до того ж штучно створеною все тим же Києвом і Західною Україною.

Я отримав реакцію на свій лист. Багато хто почав наводити мені аргументи. За і проти вступу в Євросоюз... Я сидів і думав... До чого тут взагалі Євросоюз???

Невже Ви думаєте, що я не написав би такого ж листа, якби силою розігнали майдан, що стояв за вступ до МС з Росією?

Невже Ви думаєте, що я можу розділяти студентів, побитих кийками "Беркута" на "своїх" і "чужих"?

Невже Ви вірите, що я зміг би мовчати, коли б до в’язниці кинули мирних мітингувальників, які вийшли до адміністрації президента, що мав би інше прізвище або інші політичні погляди? Невже Ви, молоді люди, справді відчуваєте себе розділеними на Схід і Захід? Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ!

Це Ви на концертах "Океану Ельзи" заповнюєте стадіони Львова і Луганська, Дніпропетровська і Сімферополя, Донецька і Вінниці. Я сам бачив. І Ви бачили.

Це Ви вільно говорите і російською, і українською одне з одним. Я сам чув і розмовляв з вами обома мовами.

Це Ви співаєте Гімн України разом з нашою збірною з футболу, яка теж, нарешті (!!!), повним складом співає його вголос. Я чув це.

Я був поруч з Вами на стадіоні в Стамбулі і гордо кричав "Ура!", коли донецький "Шахтар" виграв Кубок УЄФА. А потім передзвонив директору клубу з пропозицією від "Океану Ельзи" просто, без жодних умов, виступити на привітанні клубу в Донецьку.

Це Ви у Фейсбуці, Твітері і Вконтакті давно розвалили стіну між Сходом і Заходом, яка досі існує між представниками старшого покоління. Я знаю. Я сам спілкуюся з Вами там.

Не Ваше покоління стало солдатами у цьому абсурдному протистоянні. Генерали від політики зробили "гарматним м’ясом" покоління ваших батьків і дідів. Розділяючи і володарюючи відповідно до відомого принципу. Українська чи російська? УПА чи Червона армія? Голодомор?

Тепер черга нової теми: ЄС — Митний союз?

Але ж найбільше від цієї "війни" страждаєте Ви, молоді люди.

Поки Ваші батьки в кухонних розмовах нападають одне на одного, Ваших ровесників б’ють палицями на вулицях. Б’ють і кидають до в’язниць, не розбираючи, звідки вони і якою мовою розмовляють.

Тих, хто віддає накази, не цікавить, звідки Ви і за кого голосували. Ви для них — так, використаний матеріал. Матеріал для цементування нелюдських законів.

Поки шахтарі з Червонограда й Донецька сперечаються, хто з них більше годує країну, чиновники без переконань і з гербом у вигляді грошових знаків успішно обкрадають і перших, і других.

А щойно напруга спадає — кидають нову кістку погризтися. Невже Ви справді будете вестися на це? Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ!

Тільки не мовчіть, заради Бога, не мовчіть!

Я усвідомлюю, що покоління Ваших батьків залишиться таким як є. Їхні погляди навряд чи сильно зміняться. Але хіба їм розбудовувати нашу країну в майбутньому? Хіба не Ви завтра визначатимете долю України? Ви, і тільки Ви. Більше нема кому.

Я не знаю, що би роз’єднувало Вас сьогодні. Студентів Харкова і Львова, курсантів Києва і Севастополя. Шанувальників музики з Донецька і Тернополя.

Просто щирих молодих людей. Тих, хто народився в Україні, і тих, хто абсолютно природньо відчуває цю землю Батьківщиною незалежно від місця народження.

У Вас одна Батьківщина — Україна! Ви просто не маєте іншої Батьківщини.

Ні в минулому, як Ваші діди і батьки, що живуть спогадами та ностальгією.

Ні в майбутньому, як "ваші" політики, котрі тільки й думають, як би вивезти звідси своїх дітей.

Не дайте політикам розвести Вас.

Не дайте кухонним розмовам батьків розсварити Вас.

Не дайте підступним міфам жадібно їсти Ваші молоді душі.

Я бачив Ваші очі!!!! В кожному місті України!!! Вони яскраві! І усмішки Ваші щирі!

Ваша енергія — це те, що об’єднує нас по-справжньому!

Візьміть відповідальність на себе просто зараз — і Ви перетворите цю землю на діамант. Безмежно твердий і невимовно сяючий.

В ЦЕ Я ВІРЮ! Тільки не мовчіть, заради Бога, не мовчіть!", - Святослав ВАКАРЧУК.

Освіта.ua
06.12.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
reader
Леніна не стало. Але на його місці пришвидшеними темпами виростає новий дракон. Він теж вимагатиме нових жертв у свою пащу. На п’єдесталі Ленін уже стояв мертвим і формальним – а от новий дракон матиме дуже гострий зір, у поле якого потраплятимуть спочатку явні вороги, а потім – свої. Бо житиме дракон не на території ворогів, а побличже до своїх. Донбас ніколи не приєднається до нас – допоки на нього дивитимуться одержимі очі Фаріон, Мірошниченка, Тягнибока, Михальчишина й їхніх адептів. Щоправда, їхні очі дивляться вже не на донбасців, а на нас.
Алекс
Святослав, тільки помовч, заради Бога. А твої заклики гарячі голови юнаків сприймуть як заклик продовжувати супротив правоохоронній системі держави, яку треба поважати, а потім знову биті і пропащі безвісти діти!! Помовч, Святик і не піарся пліз. Тіи уже за Ющенка заспівував голосувати і що змінилось при ньому. Революцію треба у собі робити, толерантними бути перш за все особисто, а шукати шпичку в оці інших не бачучи у своєму оці бревно - це всі гаразд. Подивись до чого на "майданах молодь доводять такі як ти активісти" - це ж дикуни якісь...
Левко
Для Ego. Я ще поки при свому розумі. Журналістам Беркут голови не розбивав, це вже викривленна інформація. А "беззахесні люди" , які порушовали Закон та ще вони покалічили невинних військово-службовців ВВ молодих людей віком 19-20 років, то це нормально???? і я зійшов з глузду???????
Ego
Для Левко: Дійсно, журналісти розбивали собі голови самі. Об беркутівські кийки. Самі об ці кийки билися головами. І молодих хлопців і дівчат на Майдані 30 листопада ніхто не чіпав. Це вони самі об граніт билися до крові, так не хотіли, щоб їм йолку поставили. І затриманих беркутівці не били. Просто вп’ятьох на одного зачитували їм їх права. А вже фоткалися на фоні закривавлених людей суто для того, щоб було що на аву ВКонтакте виставити. Не більше. Нічєго лічного. А от самі правоохоронці так, бідні, постраждали, що влада досі кількості постраждалих не порахує - то їх 12, то 52, то 80, то 120, то 156 - хто більше? Чим далі від 1 грудня, тим більше постраждалих з’являється. Ви, Левко, або телевізор не дивитесь, або член партії регіонів. Це у них є така "фішка" - показувати на чорне і затято твердити, що воно біле.
Коментувати
Олена
І що ви пропонуєте? До чого закликаєте, інтелігенція? До повторення революції? Приходу до влади нового сильного "вождя", чи що? Навіщо вам революція?
Левко
Цікаво те що про студентів "побитих на майдані" говорять і пишуть від опозиції, але "беркутівці" теж сини нашої Країни и вони на мою думку виконували свій обовязок і їм теж було не перелюбки. А виними вважаю тих хто рветься до влади буть яким шляхом.... і з них треба спитати....
PR
Для Левко: Абсолютно з Вами згодна.В сі мовчать про те, що майдановці загралися і протест перетворюється на бунт. Якщо я проти, то поважайте і мою думку також.
Ego
Для Левко: Ви при своєму розумі??!! "Беркутівці виконували свій обов’язок"!!! Гамселити беззахисних людей кийками, нападати вп’ятьох на одного, до того ж лежачого, - це їх обов’язок? Розбивати голови журналістам - це їх обов’язок? Фотографуватися на фоні закривавлених людей, яких вони перед тим по-звірячому побили - це їх обов’язок? Це не "сини нашої країни" - це фашисти!!! Це нелюди!!! А ви, Левко, або втратили глузд, або забули, що ви - людина і в вас повинно бути хоча б що-небудь людське, ну хоч трішки, або ж свідомо троллите в коментах, відпрацьовуючи ригівські бабки. Мені прикро за вас.
Коментувати
бабушка
С.В. во всём прав. Я только не согласна про старшее поколение "не зовсім упевнений, що старше покоління добре почує мене й до кінця зрозуміє". Мне скоро 60, но я работаю с подростками и молодёжью и всегда считала себя человеком совремменным и не живу "спогадами та ностальгією." а живу в теперешнем времени. Я не обижаюсь на такие слова, что поделать "отцы и дети", но должна сказать, что " в бой идут" и старики тоже.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!