Osvita.ua Вища освіта Ректорів закликають не чинити опір студентам
Ректорів закликають не чинити опір студентам

Від ректорів і викладачів деяких вишів вимагають дотриматися кодексу честі й зберегти повагу з боку студентів

Ректорів закликають не чинити опір студентам

Народні депутати та освітні експерти закликали ректорів та викладачів вищих навчальних закладів не чинити супроти студентів дій, несумісних з високим званням педагога. Про це йдеться у відкритому звернені до ректорів і викладачів вищих навчальних закладах України, що підписане Лілією Гриневич, Лесею Оробець, Павлом Полянським та Ігорем Лікарчуком.

"У визначальні для кожного суспільства переломні моменти найбільш усвідомленою і активною силою є студентство. Сьогодні, коли вирішується доля країни як невід’ємної складової об’єднаної Європи, десятки тисяч студентів як в Україні, так і за кордоном, вийшли на майдани з вимогою до Президента України підписати у Вільнюсі Угоду про асоціацію з Європейським Союзом", - йдеться у зверненні.

Автори зазначають, що демократично налаштовані ректори та викладачі українських університетів з повагою поставились до невід’ємного права молодих людей висловити свою громадянську позицію. "Вони або самі беруть активну участь у громадянській кампанії на підтримку євроінтеграції, або, щонайменше, не чинять перешкод студентам щодо участі в Євромайданах".

Разом з тим, у зверненні наголошується, що керівники і викладачі багатьох вищих навчальних закладів у різні способи, від примушення до участі в усіляких "зустрічах" з урядовцями у поза навчальний час до відвертого залякування втратою стипендії чи навіть відрахуванням за "прогули без поважних причин", перешкоджають участі студентів у громадськіх акціях.

"Певно, що для таких людей нагода продемонструвати лояльність до будь-яких дій влади важать більше, ніж дотримання кодексу честі педагога й збереження поваги з боку студентів та колег. У непростих обставинах кожна людина робить вибір між добром і злом, між честю і безчестям, між повагою і зневагою", - наголошують автори.

"Закликаємо керівників та викладачів вищих навчальних закладів України не чинити супроти студентів дій, несумісних з високим званням педагога. Януш Корчак поклав своє життя за право до останнього залишатися зі своїми вихованцями. Від вас не вимагається жертовності, а лише підтримки, не на словах, а на ділі, студентського самоврядування та права молодого покоління на висловлення громадянської позиції", - йдеться у зверненні до ректорів і викладачів українських вишів.

Звернення підписали голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич, народний депутат Леся Оробець, голова правління Центру освітнього моніторингу Павло Полянський, директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук.

Освіта.ua
28.11.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
небайдужа
Сьогоднішні студенти - це наше з вами майбутнє. І кому, як не їм його обирати саме зараз?! Студенство завжди було й буде авангардом нації. Це ми з вами, шановні, тут на форумі виказуєм своє обурення моніторингами, перевірками, недолугими програмами та підручниками, низькою зарплатнею та зневажливим ставленням до вчителя, а робити нічого не робимо, щоб це змінити. Боїмося і чекаємо, що хтось це зробить за нас. Так от студенти зараз і роблять це за нас і для нас. І замість того, щоб їх та їхніх ректорів критикувати, скажемо їм велике спасибі і підтримаємо хоча б морально. А з приводу зриву занять я вам скажу, що уряд тих занять зриває не менше саме своїми моніторингами, конкурсами та олімпіадамиі нічого - викручуємося. І не переживайте, студенти - це не малі діти - вони вміють самі навчатися, багато хто з них і навчається і працює, так що програму наздоженуть.
Полина
Якщо виші підуть за принципом найменшого опору, то зірвуть навчальний процес. Для чого це робити? Чого прагнуть студенти? Поповнити лави європейських вузів, тоді чому дерава Україна має оплачувати їхні прогули. Якби вони як в Європі знали ціну свого навчання, тоді б не стояли по майданах.
Артем Кравченко
На какую професию можно поступить?
Каролина
А у нас препод сказал, что место студента на занятии)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!