Osvita.ua Вища освіта Освітні установи не можуть використати власні кошти
Освітні установи не можуть використати власні кошти

Українська наука має найнижчий показник державного фінансування за роки незалежності

Освітні установи не можуть використати власні кошти

Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час погоджувальної ради в парламенті окреслила коло загальнонаціональних проблем в освіті.

Вона повідомила, що під час виїзного засідання профільного комітету у Житомирській області, депутати зустрілися з представниками освітньої галузі різних секторів. За її словами, освітяни повідомляють про низькій рівень оплати труда, нефінансування завершення будівництва навчальних закладів, обмеженість доступу до позашкільної освіти, незадовільні санітарно-побутові умови.

Вона також зазначила, що освітянами постійно підкреслюється питання здійснення платежів казначейством. "Освітні установи навіть власні надходження не можуть використовувати, при мізерному державному фінансуванні", - наголосила Гриневич.

"Сьогодні у нас наука ледве жевріє, у нас найнижчий показник державного фінансування за роки незалежності, а ми їм не даємо можливостей заробляти кошти", - зазначила голова комітету.

"Наукові установи починають розформовуватися через бюджетні проблеми, хоча вони мають міжнародні контракти, які не можуть виконувати через те, що міжнародні кошти заходять під державне казначейство і не можуть бути використані для проплати певних етапів робіт", - наголосила голова Комітету науки і освіти Лілія Гриневич.

Вона також акцентувала увагу на пріоритетності євроінтеграційних проектів, оскільки за її словами в Європейському Союзі є незрозумілою ситуація, коли освітні установи не можуть використовувати власні зароблені кошти.

Освіта.ua
18.11.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
орпро
Благодаря активности нашего казначейства во всех вузах Украины ЧАСТИЧНО финансируется выплата заработной платы преподавателям. Задержки реальные - на неделю, на две. Это разве не криминал? Так что поздравляю с откатом в лихие девяностые.
Сергій
У нас казначейство тримає платежі на два мільйони. Нам вже навіть папір ніхто з постачальників не дає, бо "де гроші?"
Михтод
А очільники міністенрства звітують про всебічні успіхи освіти і їм плескають. Come back to SSSR!
Петров
Для Михтод: В СРСР освіта фінансувалась куди краще ніж зараз. А зараз в нашому місті, крім комунальних послуг, все школа оплачує сама. Як хочеш ремонтуйся, обладнуйся та т.п. Якби не батьківська допомога школам прийшов би кінець. А в міністерстві брешуть і не червоніють.
Михтод
Згода, та йшлось про всезагальне "псевдоодобрення" штучних цифр та лозунгових штампів провладних структур!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!