Освітні установи не можуть використати власні кошти

Українська наука має найнижчий показник державного фінансування за роки незалежності

Освітні установи не можуть використати власні кошти

Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час погоджувальної ради в парламенті окреслила коло загальнонаціональних проблем в освіті.

Вона повідомила, що під час виїзного засідання профільного комітету у Житомирській області, депутати зустрілися з представниками освітньої галузі різних секторів. За її словами, освітяни повідомляють про низькій рівень оплати труда, нефінансування завершення будівництва навчальних закладів, обмеженість доступу до позашкільної освіти, незадовільні санітарно-побутові умови.

Вона також зазначила, що освітянами постійно підкреслюється питання здійснення платежів казначейством. "Освітні установи навіть власні надходження не можуть використовувати, при мізерному державному фінансуванні", - наголосила Гриневич.

"Сьогодні у нас наука ледве жевріє, у нас найнижчий показник державного фінансування за роки незалежності, а ми їм не даємо можливостей заробляти кошти", - зазначила голова комітету.

"Наукові установи починають розформовуватися через бюджетні проблеми, хоча вони мають міжнародні контракти, які не можуть виконувати через те, що міжнародні кошти заходять під державне казначейство і не можуть бути використані для проплати певних етапів робіт", - наголосила голова Комітету науки і освіти Лілія Гриневич.

Вона також акцентувала увагу на пріоритетності євроінтеграційних проектів, оскільки за її словами в Європейському Союзі є незрозумілою ситуація, коли освітні установи не можуть використовувати власні зароблені кошти.

Освіта.ua
18.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
орпро
Благодаря активности нашего казначейства во всех вузах Украины ЧАСТИЧНО финансируется выплата заработной платы преподавателям. Задержки реальные - на неделю, на две. Это разве не криминал? Так что поздравляю с откатом в лихие девяностые.
Сергій
У нас казначейство тримає платежі на два мільйони. Нам вже навіть папір ніхто з постачальників не дає, бо "де гроші?"
Михтод
А очільники міністенрства звітують про всебічні успіхи освіти і їм плескають. Come back to SSSR!
Петров
Для Михтод: В СРСР освіта фінансувалась куди краще ніж зараз. А зараз в нашому місті, крім комунальних послуг, все школа оплачує сама. Як хочеш ремонтуйся, обладнуйся та т.п. Якби не батьківська допомога школам прийшов би кінець. А в міністерстві брешуть і не червоніють.
Михтод
Згода, та йшлось про всезагальне "псевдоодобрення" штучних цифр та лозунгових штампів провладних структур!
Коментувати