Osvita.ua Вища освіта Кому Табачник віддає нерухомість Міносвіти
Кому Табачник віддає нерухомість Міносвіти

Замість відомчих кабінетів у будівлях Міністерства освіти будуть магазини та офіси

Кому Табачник віддає нерухомість Міносвіти

«На кожному поверсі є вбиральні. Кухонь як таких немає, але є є місця з водопроводом, де їх можна облаштувати. Ліфтів немає – адже будинок історичний». Симпатична молода ріелтор Марина водить нас історичною будівлею в центрі міста – на Сагайдачного, в серці Подолу. Аби втрапити сюди нам довелося обманювати – видали себе за потужну, але неіснуючу ІТ-компанію, котра шукає велетенське приміщення якраз в цій частині міста.

«А інші варіанти на Подолі Вас не цікавлять?» - чіпляється за грошовитого клієнта Марина.

Не цікавлять. Саме цей будинок колись контролювався Міністерством освіти. А тепер тут створюють бізнес-центр. Схожа доля спіткала й іншу схожу будівлю – ще центральніше, на бульварі Шевченка.

Ми дізналися, хто зараз розпоряджається колишніми угіддями Міносвіти.

В чому проблема


13 червня на сайті Фонду державного майна з’явилися оголошення про наміри
продати одразу три приміщення – два на бульварі Тараса Шевченка, 27А і власне – на Сагайдачного, 37.

Всі три раніше були на балансі Міністерства освіти. Точніше – на балансі його держпідприємств.


вул. Сагайдачного


Бульвар Шевченка

Перша адреса за ким тільки не числилась. Якщо забити її в Google, то можна побачити усю хронологію «проходження» підрозділів Міносвіти через неї. Востаннє вона перебувала на балансі Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, що від імені МОН займається друком підручників і підприємства «Інфоресурс», що опікується студентськими дипломами і Єдиною державної базою з питань освіти.

Друга – за тим же Інститутом інноваційних технологій, а потім – за «Об’єднанням по торгівлі та постачанню».

Обидві точки нам добре знайомі.

На Сагайдачного, 37, в самому серці Подолу, до осені 2011-го і знаходився Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН. «Свідомо» не раз навідувалось до них у гості, а тому і дуже здивувалось, чому співробітників переселили в іншу частину Києва – на Урицького.Працівники ІІТЗО одразу здійняли маленький бунт – умови роботи в новому приміщення виявилися нестерпними. Особливо неприємно їм було бачити розкішну будівлю навпроти.


«Там ремонт і скоро ми повернемося на Поділ», - сподівалися працівники. І тільки за два роки стало зрозумілим – Інститут повертатися в історичний будинок не збирається. Йому готують іншу долю і далеко на освітню.

Ось таку схему нам надіслали ріелтори. Замість відомчих кабінетів тут будуть офіси та магазини бізнес-центру «Демидов». Загальна площа – більше 3 000 квадратних метрів.Ось так виглядає майбутній бізнес-центр всередині
.

Доля двох приміщень на бульварі Шевченка – туманніша. Зараз площа активно орендується різними фірмами. Що конкретно планується тут в майбутньому і чи планується щось окрім оренди – невідомо.

Кому дісталися ласі будинки МОНу


Взимку «Свідомо» зацікавилося одним фактом – Міносвіти продовжувало сплачувати рахунки за електроенергію у цих будівлях, попри те, що їхні балансоутримувачі працювали вже за іншими адресами. Тоді ми і дізналися про те, що будівлі – орендуються.

Схему у Міносвіти нам пояснили дуже просто – балансоутримувач і має сплачувати за комуналку, але орендарі справно повертають державі заплачені гроші.
Саме нинішні орендарі і отримали зараз право на викуп.

691,6 квадратних метрів – приблизно п’яту частину від загальної площі - на Сагайдачного отримав шанс викупити ТОВ «БК «Артбуд». 555,8 квадратів на бульварі Шевченка повинні відійти ТОВ «САН11», 485,8 квадратів там же – ТОВ «Ріотрейд».

Що це за компанії? Не надто популярні. Можете переконатися в цьому, скориставшись інтернет-пошуковиком. Тому ми вирішили шукати правди про них в реєстрах, які можуть розказати більше про власників.

Отже, «Артбуд» юридично «живе» на Чигоріна, 55. За даними «Інформаційно-ресурсного центру», де міститься інформація про всіх підприємців і підприємства, керує нею Євген Крутоуз. За даними з неофіційної бази даних, до цього керівником була Олена Карабінська.

«Ріотрейд» і «САН11» оселилися за однією адресою – на Довженка, 3, корпус «А». Ця адреса так само знайома нам до болі. Це місце дислокації і «Видавничого дому «Освіта», і того самого держпідприємства «Інфоресурс», котре з легкої руки міністра Дмитра Табачника стало посередником між університетами і приватною фірмою, що друкує дипломи для студентів, беручи за це відсоток за посередництво, і невідоме нікому ТОВ «Шанс», що на замовлення Міносвіти монопольно і несподівано випустило влітку книги для шкільних бібліотек на мільйони гривень.

Першою фірмою керує Таїсія Байда. Другою – все та ж Олена Карабінська. Про їхній взаємозв’язок красномовно говорить поштова скринька на прохідній. Він у них один.Знайти компанії за юридичними адресами нам не вдалося.

«Це юрадреса, їх тут немає зараз», - охоронець на прохідній Довженка, 3, поскрипуючи шкірянкою, закриває собою турнікет. Пускати на територію відмовляється.

Його колега, дочекавшись, коли шеф піде, пошепки додає – фірмами опікується одна і та сама особа – Катерина Федурова. Вона нібито забігає інколи забрати пошту. На листочку він написав нам її робочий номер. І порадив звертатися за ним.

Що ж пов’язує всі три фірми? Всі вони, окрім будівництва, внесли в список своєї діяльності друк книжок і періодики. А отже автоматично потрапили до реєстру Державного комітету телебачення і радіомовлення.

Ми розшукали цю базу. «Артбуд», «Ріотрейд» і «САН11» стоять в ній поруч. І за однією і тою ж фактичною адресою – Верхній Вал, 72.В реєстрі Держкомтелерадіо фірми мають однаковий номер телефону - 490-62-81
.

Покопавшись в інших базах даних ще, ми знайшли потужніший факт. Тріо підприємств при реєстрації вказали один і той самий номер телефону. Вгадайте який? Той самий, що написав нам охоронець на прохідній Довженка, 3 - 490-62-82.

Він дислокується там же, на Верхньому Валу, 72. Що за містична адреса? Все просто.. Тут знаходиться бізнес-центр. Зведений він фірмою «ТІКО-констракшен», де вона, власне, і оселилася. Разом з групою компаній «ТІКО», в котру входить.

Хто контролює «ТІКО»?

Компанія має цілий ряд фірм-співзасновниць. Зокрема, це ТОВ (раніше – ЗАТ) «Інформаційно-технологічні системи» і ТОВ (раніше – ЗАТ) «Технології і консалтинг». Обидві зареєстровані на Червоноармійській, 94.

Керівником першої раніше був Табачник Михайло Володимирович. Він же значиться засновником другої фірми.

Хто ця людина? Михайло Табачник – рідний брат міністра освіти.

- Нам потрібна фірма «Ріотрейд». Або «САН11». Чи «Артбуд». Вони тут мають бути – з розкішного ресепшену бізнес-центру на наше питання чарівно посміхається секретарка.

- Одну секунду.


- «Тут питають «Ріотрейд». «САН11». Що казати? Добре» - секретарка говорить з кимось по телефону. Просить почекати – до нас має хтось спуститися.

Запитуємо про Катю Федурову. Дівчина ствердно хитає головою – «Є така».


Але дочекатися когось нам не вдалося. Дівчина дзвонить знову.

- Ви знаєте, вони тут були всі, але з’їхали десь півроку тому. Вибачте, будь ласка – несподівано оголошує вона нам.


- До нас же тільки що мав хтось спуститися від них?

- Ну ось так от.


- А що Ви шукаєте? – вже на виході з бізнес-центру нас ловить дорого вдягнена блондинка. Каже – її фірма знімає тут офіс.

- Табачника - скромно відповідаємо ми.


- А…Пам’ятаю, приїжджав. Його тут всі зустрічали. Охорони було-о-о…


Скориставшись бонусом від охоронця, дзвонимо Катерині Федуровій.

- Яке відношення Ви маєте до компанії «ТІКО»? Що збираєтесь робити з приміщеннями, коли отримаєте їх?


Відповіді ми не дочекалися – Федурова поклала слухавку. І вимкнула телефон.

Тому запитати вирішили у самого міністра. Зловити чиновника вдалося на відкритті українсько-російської гімназії на Лівому березі. В супроводі колеги з Росії і пулу охоронців, Табачник дозволив журналістам помучити себе кілька хвилин.

- Прокоментуйте, будь-ласка, передачу приміщень Міносвіти Вашому ж брату. Їх продає зараз Фонд держмайна.

- Ми відкриваємо гімназію. Може є питання по темі?


- І все ж

- Я нічого про це не знаю, запитуйте Фонд держмайна.


Його відомство на наш запит з цього приводу також відмовилося відповідати – перенаправило його, за порадою свого шефа, у Фонд держмайна. Останній був дуже лаконічним, повідомивши, що приміщення поки не продані.

«Ви знаєте, з офісом на Сагайдачного зараз не вийде», - рієлтор Марина, наче відчувши наш обман, відмовила в оренді. – «Тут якісь проблеми з власником».


Вже за день до публікації з власних джерел ми дізналися, що рішення по приватизації Сагайдачного почали блокувати. У гру вступили політичні опоненти міністра освіти.

Розслідування підготовано Бюро журналістських розслідувань "Свідомо" спільно з командою проекту "Наші гроші" телеканалу ZIK.

Свідомо
06.11.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
0
Каждый из министров МОН - начиная с Таланчука, и заканчивая Табачником - привнесли свою лепту в процесс деградации образования, как такового. Но никогда в нашей новейшей истории не было еще столь циничного "деятеля" на фронте просвещения. Раз за разом в СМИ появляются сообщения о нечистоплотных деяниях во владениях данного "субъекта". Несмотря на шквал критики, ему, по-прежнему, все сходит с рук. Маховик коррупции в структурах МОН набирает обороты. А ведь все это происходит на глазах юного поколения, преподнося ему далеко не лучшие уроки...
Виталий Бабенко
Идеология независимой, когда все продается и все покупается, во всей красе. А потом президент удивляется, почему подрастающее поколение настолько меркантильно? А может быть власть имущим пора начать с себя и в первую очередь перестать наживаться на людям, чтобы служить достойным примером? А то у нас о героизме и патриотизме только рассказывают, да по праздникам цветочки вручают, как на День освобождения Киева, но при этом платят копейки в виде пенсий, а дети ведь не слепые все видят и понимают.
Вероника Татаренко
Образование превращено в бизнес и, таким образом, уничтожено.Сейчас этот процесс достиг высшей точки.Если кто - то когда - нибудь захочет вернуть его хотя бы до советского уровня, ему придется начинать с нуля.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!