Столичні студенти і викладачі готові до акцій протестів

Київська Профспілка працівників освіти і науки попереджає уряд про готовність до активних дій

Столичні студенти і викладачі готові до акцій протестів

4 листопада 2013 року з ініціативи Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулася прес-конференція на тему: "Стан виплати заробітної плати співробітникам та стипендії студентам ВНЗ м. Києва".

За словами голови Київської профспілки Олександра Яцуня, проведення прес-конференції спрямоване на припинення порушення законодавства про оплату праці та формування громадської думки щодо неприпустимості заборгованості студентам і працівникам вищих навчальних закладів міста Києва.

Профспілкові лідери повідомляють, що територіальні відділення Державної казначейської служби України в м. Києві блокують платежі за фінансовими зобов'язаннями державних вищих навчальних закладів.

Така ситуація ускладнює здійснення вищими навчальними закладами господарської діяльності та призводить до затримки виплати заробітної плати працівникам і стипендії студентам. Так, за першу половину жовтня затримка зарплати викладачам становила від 7 до 12 днів, а стипендій студентам НТУУ "КПІ" та КНЛУ в середньому склала 6 днів.

Станом на 31.10.2013 року сума затримки держказначейством перед ВНЗ по комунальних платежах становила 6,5 млн. грн., а по видатках – 23 млн. грн.

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки прагне якнайшвидше вирішити це питання, щоб убезпечити трудові колективи від невчасної виплати заробітної плати, видатків на комунальні послуги, утримання матеріально-технічної бази ВНЗ тощо.

З цією метою профспілкою був підготований лист за підписами лідерів профспілкових комітетів ВНЗ м. Києва як з викладацького боку, так і студентської громади зі зверненням до прем’єр-міністра вплинути на ситуацію, що склалася, через Міністерство фінансів, якому підпорядковане Держказначейство. Проте це звернення залишилося без відповіді.

У зв’язку з цим Олександр Яцунь наголосив, що міська профспілкова організація звернеться до прем'єр-міністра, аби в подальшому не виникало питань щодо затримки заробітної плати та стипендій, а всі виплати для ВНЗ здійснювалися згідно з графіками, інакше працівники вишів звертатимуться до суду.

"Якщо не буде реакції, ми будемо організовувати активні дії – мітинги, демонстрації, маніфестації, пікетування Кабміну. І залишаємо за собою право, згідно з чинним законодавством, – входження в колективний трудовий спір як на рівні ВНЗ, так і на рівні Києва", – заявив голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
05.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Надо подниматься, судя по всему... С выплатами зарплат бюджетникам тоже беда, а после подписания ассоциации, когда часть заводов остановится, будет еще хуже