Osvita.ua Вища освіта Столичні студенти і викладачі готові до акцій протестів
Столичні студенти і викладачі готові до акцій протестів

Київська Профспілка працівників освіти і науки попереджає уряд про готовність до активних дій

Столичні студенти і викладачі готові до акцій протестів

4 листопада 2013 року з ініціативи Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулася прес-конференція на тему: "Стан виплати заробітної плати співробітникам та стипендії студентам ВНЗ м. Києва".

За словами голови Київської профспілки Олександра Яцуня, проведення прес-конференції спрямоване на припинення порушення законодавства про оплату праці та формування громадської думки щодо неприпустимості заборгованості студентам і працівникам вищих навчальних закладів міста Києва.

Профспілкові лідери повідомляють, що територіальні відділення Державної казначейської служби України в м. Києві блокують платежі за фінансовими зобов'язаннями державних вищих навчальних закладів.

Така ситуація ускладнює здійснення вищими навчальними закладами господарської діяльності та призводить до затримки виплати заробітної плати працівникам і стипендії студентам. Так, за першу половину жовтня затримка зарплати викладачам становила від 7 до 12 днів, а стипендій студентам НТУУ "КПІ" та КНЛУ в середньому склала 6 днів.

Станом на 31.10.2013 року сума затримки держказначейством перед ВНЗ по комунальних платежах становила 6,5 млн. грн., а по видатках – 23 млн. грн.

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки прагне якнайшвидше вирішити це питання, щоб убезпечити трудові колективи від невчасної виплати заробітної плати, видатків на комунальні послуги, утримання матеріально-технічної бази ВНЗ тощо.

З цією метою профспілкою був підготований лист за підписами лідерів профспілкових комітетів ВНЗ м. Києва як з викладацького боку, так і студентської громади зі зверненням до прем’єр-міністра вплинути на ситуацію, що склалася, через Міністерство фінансів, якому підпорядковане Держказначейство. Проте це звернення залишилося без відповіді.

У зв’язку з цим Олександр Яцунь наголосив, що міська профспілкова організація звернеться до прем'єр-міністра, аби в подальшому не виникало питань щодо затримки заробітної плати та стипендій, а всі виплати для ВНЗ здійснювалися згідно з графіками, інакше працівники вишів звертатимуться до суду.

"Якщо не буде реакції, ми будемо організовувати активні дії – мітинги, демонстрації, маніфестації, пікетування Кабміну. І залишаємо за собою право, згідно з чинним законодавством, – входження в колективний трудовий спір як на рівні ВНЗ, так і на рівні Києва", – заявив голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
05.11.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Надо подниматься, судя по всему... С выплатами зарплат бюджетникам тоже беда, а после подписания ассоциации, когда часть заводов остановится, будет еще хуже

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!