Osvita.ua Вища освіта Виші мають стати науковими бізнес-центрами, - Суліма
Виші мають стати науковими бізнес-центрами, - Суліма

За словами чиновника, політика держави спрямована на приведення українських ВНЗ до європейських норм

Виші мають стати науковими бізнес-центрами, - Суліма

За словами першого заступника міністра освіти Євгена Суліми, українським освітянам вдається працювати на конкурентоспроможному рівні в єдиному освітньому просторі світу. Про це він сказав під час відкриття Міжнародної науково-практичної конференції "Освітня політика держави: філософія, методологія, практика".

Під час свого виступу чиновник зосередив увагу на сучасному стані освітньої системи України та її місці в світовій системі.

За його словами, Міністерство освіти і науки виступає за розвиток національних освітніх надбань та разом з тим переймає кращий європейський досвід у цій галузі. Цьому сприяє широке поле міжнародного співробітництва у виконанні спільних міжнародних наукових проектів, міжнародних обмінів студентами та аспірантами вищих навчальних закладів, залучення до викладання вчених зі світовими іменами.

Суліма звернув увагу на питання в освітній політиці України, які потребують детального обговорення. Це питання автономії вищих навчальних закладів та наповнення економічним змістом перспективи автономії; створення широких можливостей для мобільності студентів, які повинні мати змогу отримувати варіативну частину навчального матеріалу, як у ВНЗ, так і за його межами; врахування запиту від роботодавців, як одного з основних камертонів розвитку економіки держави; впровадженню національної рамки кваліфікацій.

"Вищі навчальні заклади сьогодні повинні стати не просто "храмами науки", але перш за все науковими бізнес-центрами, де тісна взаємодія науки і бізнесу дає змогу вченим втілювати власні ініціативи й розробки, необхідні для економіки держави", - наголосив перший заступник міністра.

За словами Суліми, сучасна освітня політика держави спрямована на об’єднання зусиль освітян, концентрації науково-педагогічних шкіл, педагогічних кадрів у вищих навчальних закладах з метою приведення українських ВНЗ до європейських норм.

Освіта.ua
23.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
доцент
Планы министерства заманчивы, но где же аванс преподавателям вузов за октябрь, где деньги со спецсчетов?
Катерина
Теперь преподаватели должны вести не только 900 аудиторных часов в год, заниматься профориентацией, наукой, но еще и бизнес поднимать! А за это так и быть, правительство отстегнет денег по минимуму и скажет - вас и так много!
Роман
Для Катерина: Так деньги для премий Сулиме кто-то должен зарабатывать
Коментувати
Василь
Не тільки ВИШІ, а управління освіти, відділи, методкабінети, та і окремі школи давно стали бізнес-центрами. (Паразитарно-науковими)
Vlad
Як вважає міністр освіти Великобританії Девід Уіллеттс, система університетів стала «однобокою», сконцентрованою на розробках і дослідженнях. Це викликано, в першу чергу, престижністю та фінансовою вигодою, яку несуть за собою наукові роботи. Уіллеттс зазначив, що число студентів зростає, і необхідно сконцентруватися на їх навчанні. Збільшення фінансування вищих навчальних закладів допоможе «повернутися до викладання». Реформа освіти, за його словами, «поверне студентів на їх законне місце в університеті».
Полина
Виші вже давно стали "бізнес-центрами" в сенсі хабарництва і корупції, які процвітають. Найкращий приклад, Петро Мельник, якому вдалося уникнути покарання. Хоч їх не люблю, але погоджуююся з комуняками, що покарання за хабарі має бцти жорсткішим, інакше цю систему не зламаєш.
Роман
О какой науке он шепчет? При полном отсутствии финансирования и безумной аудиторной нагрузке среднестатистического преподавателя ему не остается времени даже для подготовки к занятиям
Игорь
Для Роман: полностью с Вами согласен! В последнее время это стало просто каким-то безумием, когда аудиторную нагрузку пытаются увеличить всеми возможными и невозможными способами, сводя группы и потоки до неимоверного количества студентов, которые даже в аудитории все не могу поместиться физически. И это при том, что большая половина из них платит за обучение немаленькие деньги. Вот такой вот "бизнес-инкубатор" и "коммерциализация наунчых исследований". Печально..
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!