Osvita.ua Вища освіта У Києві волонтери безкоштовно навчають українській
У Києві волонтери безкоштовно навчають українській

За ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови в Києві стартує проект курсів української мови

У Києві волонтери безкоштовно навчають українській

За ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови в Києві стартує проект курсів української мови

17 жовтня з ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови та Олександра Донія в Києві стартує проект «Безкоштовні курси української мови», слухачі якого протягом 4 місяців навчатимуться долати мовний бар’єр та правильно розмовляти українською.

Охочих удосконалити свої знання з української мови у столиці зголосилося 138 осіб. На сьогодні організатори курсів створюють чотири групи наповнюваністю по 25 людей. Перша група розпочне навчання 21 жовтня в аудиторії видавництва "Смолоскип". Курси розраховані на 36 академічних годин і завершаться в березні 2014 року.

Навчатимуть мови викладачі-волонтери Катерина Мельник, Тетяна Шептицька, Оксана Гордійчук, Марина Гогуля, Анна Загребельна, Оксана Неживенко.

Цього року проект став загальнонаціональним і, починаючи з жовтня, курси стартують у різних містах України. На зараз навчання вже відбувається у Житомирі й Кіровограді, Кременчуці та Калуші, Херсоні й Луганську. У Сумах та Севастополі формуються групи слухачів.

Активісти проекту ведуть перемовини із громадськими діячами різних міст, але пріоритетними є регіони (найперше – Південь та Схід), де вживання української мови недостатньо поширене.

Проведення курсів має на меті налагодження контактів між людьми, які вивчають українську мову, літературу, культуру; популяризацію української мови, літератури й культури; розвиток професійних зв’язків та гуманітарних контактів між викладачами і науковцями та іншими фахівцями, які досліджують проблеми української мови, літератури, культури; створення єдиного інформаційного простору для фахівців, що пов’язані з вивченням, викладанням та популяризацією української мови, літератури та культури.

Програма курсів реалізовується на засадах волонтерства; важливу роль відіграють ініціативність громадськості міст, прилучення до справи регіональних осередків Всеукраїнського комітету захисту української мови.

У рамках курсів також проводитимуться лекції з історії, культури, мистецтва, кіно тощо відомих діячів культури та освіти, які долучилися до Всеукраїнського комітету захисту української мови. Власне, тематика кожного конкретного заняття буде, першою чергою, визначатися побажаннями самих слухачів. Зустрічі не нагадуватимуть шкільні уроки чи студентські заняття, де викладач щось виголошує, а аудиторія слухає і занотовує. Важливо, щоб люди якомога більше спілкувалися українською, обговорювали і політичні аспекти, і повсякденні справи. Не стільки навчання граматиці, скільки комунікування українською, подолання людьми, рідною для яких є інша, не українська, мова психологічного бар’єру у спілкуванні українською, розширення загальнокультурного українознавчого рівня є для нас головним.

На сьогодні в містах, де вже успішно діють курси, інтерес до них наростає і вже постала необхідність створювати додаткові групи. Відтак, маємо віру в те, що проект буде затребуваний серед громад й буде довготривалою подією.

У Києві безкоштовні курси української мови відкрив Олександр Доній, фундатор Всеукраїнського комітету захисту української мови, який зініціював проект у червні 2012 року.

Нагадаємо, що в столиці перші такі курси провидились у Гостинному дворі Тетяною Печончик, викладачем Киівського національного університету імені Тараса Шевченка.

Координує проект в Києві Олена Базилівська (050 204 42 75).

З питань організації звертатись до керівника проекту Анастасії Розлуцької - 067 67 222 88.

Освіта.ua
18.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!