Osvita.ua Вища освіта До Нобелівської премії з фізики причетні українські вчені
До Нобелівської премії з фізики причетні українські вчені

Відкриття століття, яке відбулося за участю українців, відзначили Нобелівською премією

До Нобелівської премії з фізики причетні українські вчені

За відкриття бозона Хіггса професорам Пітеру Хіггсу і Франсуа Енглеру присуджено Нобелівську премію в галузі фізики. Про це було оголошено 8 жовтня, у Нобелівському комітеті у Стокгольмі.

Як повідомляє прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації саме 84-річний британський вчений Пітер Хіггс у статті 1964 року передбачив появу частинки, названої пізніше його ім'ям - бозона Хіггса.

Вчені всього світу півстоліття намагалися доказати існування бозона Хіггса. І лише 4 липня 2012 року співробітники Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) за допомогою експериментів на Великому адронному колайдері (ВАК) виявили бозон, схожий на частинку Бога. А у березні поточного року в CERN після аналізу отриманих на Великому адронному колайдері даних дійшли висновку, що відкрита ними в минулому році частинка дійсно є бозоном Хіггса.

"Ми пишаємося, що до цього найбільшого відкриття століття причетні й українські вчені. Надзвичайно важливо, що ключовий елемент системи - спеціальний детектор - був успішно розроблений і створений завдяки відкриттю вченими вітчизняного Інституту монокристалів унікального сцинтилятора (PWO), що дозволив реєструвати високоенергетичні частинки і, власне, бозон Хіггса", - наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

"За 17 років від відкриття, до практичної реалізації проекту сотні українських вчених брали участь у розробці. І сьогодні в команді ядерників, яка нещодавно завдяки адронному коллайдеру відкрила бозон Хіггса, працюють 46 вітчизняних науковців", - зазначив Семиноженко.

За його словами, присудження Нобелівської премії за цей винахід є визнанням досягнень і вітчизняної науки.

Освіта.ua
08.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!