Стан української освіти є катастрофічним, - польські ЗМІ

У Польщі вважають, що стан української освіти є шансом для польських приватних вишів

Стан української освіти є катастрофічним, - польські ЗМІ

Студенти з України можуть врятувати від банкрутства польські приватні вищі навчальні заклади, яким найближчими роками через демографічну кризу в країні загрожує банкрутство.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на польський тижневик Uwazam Rze.

За даними видання, за кілька років у польських вишах навчатиметься на 700 тисяч студентів або майже на 40% менше, ніж у рекордному для польської освітньої галузі 2005 році - 1,9 млн.

"Все через демографічну кризу, через яку з кожним роком стає все менше 19-річних. За даними демографів, у 2020 році їх буде 361 тисяча, або удвічі менше, ніж у 2002 році", - пише газета.

За таких умов молоді поляки зможуть навчатися безкоштовно у державних вищих навчальних закладах, а частина приватних вишів зникне.

Видання вважає, що польські приватні виші можуть бути цікавими для українців, оскільки плата за навчання в них не суттєво відрізняється від вартості навчання в українських університетах.

Окрім того, за даними Uwazam Rze, польські виші пропонують кращу якість освіти, на яку все частіше звертають увагу роботодавці.

"Катастрофічна ситуація в українській освіті, без сумніву, є великим шансом для польських приватних вишів, які зараз можуть відкривати за Дніпром свої філії. Парафована Угода про асоціацію, яку планується підписати на саміті "Східного партнерства" у листопаді, ще більше полегшить їм таку діяльність", - відзначає газета.

Uwazam Rze також зауважила, що у 2005 році у Польщі у приватних вишах навчалися 660 тисяч студентів, порівняно з 850 студентами в 1991 році, коли в країні розпочалися ринкові реформи. За даними видання, у Польщі діє 450 державних та приватних вищих навчальних закладів.

Як відомо, протягом останніх кількох років кількість українських студентів у Польщі значно зросла. Якщо ще у 2010 році там навчалося 4,8 тисяч українців, то вже у 2013 році їх кількість зросла майже удвічі.

Фахівці зазначають, що молоді українці, які стоять перед вибором навчального закладу, тепер дедалі частіше замислюються про перспективу працевлаштування. Закінчення європейського вузу дає більше можливостей знайти добре оплачувану роботу, та й навчання в Польщі не завжди є дорожчим, навпаки - подекуди навіть дешевшим.

За приблизними підрахунками Центру досліджень суспільства, у 2010 році українські студенти сплатили за навчання у Польщі близько 4 мільйонів євро. Якщо взяти до уваги щомісячне проживання кожного студента, то загалом в економіку Польщі молоді люди з України вклали 21,5 мільйона євро. А враховуючи динаміку приїзду студентів, вже 2013 року ця сума сягатиме 36,1 мільйона євро.

Освіта.ua
23.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Natalya
З моїх однокласників навчатись у польський вуз пішли середні учні... які погано здали ЗНО
Ирина Шульгина
У поляков тут свой интерес. У них множество приватных вузов, хороших, это не украинские конторы шарашкины, а абитуриентов мало, потому что был демографический кризис там. Вот и пытаются наших привлечь. А наша власть вместо того, чтобы стараться, пытаться обеспечить рабочим местом, как было в советское время, на тендерах деньги ворует. Потом не надо удивляться, когда грянет не кризис кадровый, а коллапс
Дуся
Ребята, пожалуйста, сделайте обучение в Польских ВУЗах хотя бы на украинском языке. Боится мой ребенок изучать медицину на неродном языке и тогда точно поедем. В Украине образование нынче не в цене
Ирина Шульгина
Для Дуся: Гм, за год с польским справится, пускай походит на курсы. Но обидно, что толковые дети не связывают свое будущее с Украиной... В Польше будет одним хорошим, я уверена, медиком больше
Коментувати