Вишам доручено збільшити набір іноземних студентів

Також ректори мають надати інформацію про повний контингент іноземних студентів, які навчаються в Україні

Вишам доручено збільшити набір іноземних студентів

Міністр освіти Дмитро Табачник доручив керівникам вищих навчальних закладів збільшити прийом іноземних громадян у порівнянні з попередніми роками. Про це йдеться у відповідному листі профільного відомства.

Міністр повідомляє, що необхідність збільшення прийому іноземних студентів пов'язана з реалізацією державної політики, спрямованої на розширення ринку надання освітніх послуг для іноземних громадян, розвитку системи підготовки спеціалістів для зарубіжних країн на контрактних, а також інтеграції вітчизняної системи освіти у світовий простір та формування позитивного іміджу України.

Також керівникам вищих навчальних закладів необхідно вжити заходів щодо укладання контрактів про організацію навчання іноземців із вітчизняними суб'єктами підприємницької діяльності, розширення мережі іноземних та вітчизняних партнерів, посилити роботу із розроблення та поширення рекламної продукції, спрямованої на інформування іноземного абітурієнта.

Окрім цього, вищі навчальні заклади мають англійською мовою висвітлювати інформацію про порядок організації набору іноземців, відомості про перелік мов, якими здійснюється підготовка та навчання іноземців, а також про типовий контракт на надання освітніх послуг іноземцям.

Міністр Табачник також звернув увагу керівників вищих навчальних закладів на їх особисту відповідальність за невиконання ліцензійного обсягу, зменшення кількості іноземців, що прибули для проходження підготовки для вступу до вищого навчального закладу у 2013/2014 роках та порушення наказу МОН щодо порядку набору іноземців на навчання.

В іншому листі, Міністерство освіти просить ректорів надіслати інформацію про повний контингент іноземців, які зараховані до навчального закладу у 2013, а також перевірити відповідність списків іноземців фактичному контингенту студентів, аспірантів та стажистів.

Освіта.ua
20.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прохожий
Законодательство до ума довести бы, и люди потянулись бы на учебу. А то визу с приглашением хрен получишь, без посредника хрен поступишь (со всеми прелестями общения с контрактерами, честными и не очень, часто жадными, ленивыми и бестолковыми одновременно), попытаешься совместить учебу и подработку - депортация, появишься на заводе - сразу подозрения в шпионаже (вот невидаль-то украинский завод), в страну прибываешь в конце 1 семестра (остальных первокурсников догонять и догонять), времени на адаптацию к новой культурно-языковой среде нет вообще. А это если не обращать внимания на то чему учат (согласно учебным планам, которые регламентируются свыше чуть меньше, чем полностью), кто учит и как учит (в том числе и на уровень владения языком преподавания). если не принимать во внимание общую инфраструктуру в стране (те же указатели улиц и названия остановок латиницей и т.д.).
Ирина Шульгина
Для Прохожий: даже когда пробьешься, столько маразма, что отпадает всякая охота сюда поступать. Короче, как все у нас. на словах одно, а на деле все совесем иначе...
Коментувати
Олег
Просто Табачник витратив (чи розпиляв) N державних мільйонів на рекламу українських вузів за кордоном. Тепер хоче похвалитись, що ці витрати були ефективними. Якже ж так: гроші пішли, а іноземних студентів стає навпаки менше. От і наказує ректорам.
Ирина Гунина
таки демографічна ситуація вплинула на фінансове забезпечення власників недержавних вишів - мало йдуть абітурієнти, мало несуть грошей, то треба ж якось викручуваттися. От і вирішили завозити заморських. Що з них буде - нікому не цікаво, зате грошики знов будуть надходити
Ирина Шульгина
Для Ирина Гунина: ну не надо было изначально приватников штамповать, как не знаю чего. А у нас, что в образовании, что в медицине лицензию дают всем подряд, а те потом и начинают дипломы пачками штамповать, им не жалко
Коментувати
Ирина Шульгина
Понятно, что почти все идут на платное. Подружка работает преподавателем в Тернополе. Говорит, приходят такие, что ни по-украински, ни по-русски. А выгнать нельзя, потому что платят. И потом получается такой "шпициалист". А у Министерства линия такая - набирать побольше
Викладач у студентів іноземців
Міністерство певно хоче, щоб через складову "відсоток іноземних студентів" покращити позиції в міжнародних рейтингах.Там можливо думають, що це найпростіша складова. Якість освіти значно важче підняти. За такого листа ВНЗ будуть приймати на перший курс не тільки тих іноземців, що прибули до 15 листопада, як вимагає закон, а і тих хто прибуде в січні чи може навіть у травні наступного року. Але як таких студентів атестувати по предметах, що відповідно до навчальних планів мають вивчатися на протязі першого семестру (курсу), і як їх переводити на другий курс, на жаль, міністерство не дає рекомендацій в своєму листі. Навчальний рік в Україні починається першого вересня. І про яку якість освітніх послуг можна говорити, якщо студент з’являється 15 листопада? Крім того, як відомо, студенти іноземці, принаймні протягом місяця намагаються врегулювати свій статус і не відвідують занять у повному обсязі.
Ирина Гунина
Для Викладач у студентів іноземців: Ви якийсь дуже правильний - якби ці студенти приймалися заради навчання, то й закони би виконувались, а якщо йдеться тільки про гроші, які будуть надходити вузам та в казну. яку все одно розкрадуть, то можна й бабуїнів завозити. Пройдуть на пільгових умовах
Викладач у студентів іноземців
Шановна Ірина, на жаль, такий підхід, що Ви описали, має дуже мале відношення до престижу освіти в певній країні чи ВНЗ, за який начебто бореться міністерство. Співвідношення якість послуги до її вартості ось головні чинники, що є визначальними для особи. В найкращому (згідно останнього рейтингу) ВНЗ в світі, Массачусетському технологічному інституті (МІТ), вартість навчання понад 30 000 $ на рік. В них нема проблем зі студентами іноземцями навіть за такої вартості навчання (Досить подивитись будь який курс відіолекцій з цього ВНЗ). В Україні вартість близько 3 000 $ на рік. Це звичайно привабливо для іноземців (в 10 разів дешевше). Та от чи потрібні роботодавцям за кордоном такі "спеціалісти"? Як показує досвід медики підготовлені в Україні були потрібні в арабських країнах 10 років тому. Зараз наші дипломи не визнаються - роботодавці в клініках зрозуміли яка якість такої освіти: "вііддай гроші отримай диплом".
Arlin
Полностью согласна. Набор иностранцев - это задача № 1 для повышения позиций в рейтингах. Посмотрите тот же QS. Да и условий для проживания этих студентов не у всех вузов хватает, не говоря уже о достаточно квалифицированных НПС, которые могут преподавать иностранным студентам.
Коментувати