У МОН думають над технологією оцінювання ВНЗ

Чиновники переконують, що метою програми є створення технології оцінювання щодо якості освіти

У МОН думають над технологією оцінювання ВНЗ

10 вересня відбулося засідання робочої групи з питань організаційного забезпечення проведення педагогічного експерименту з апробації орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності вищих навчальних закладів щодо забезпечення якості освіти. Про це повідомили у прес-службі Державної інспекції навчальних закладів.

До складу робочої групи увійшли керівники, директори та співробітники вищих навчальних закладів, представники ДІНЗ та МОН.

Відкриваючи засідання, голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко зауважив, що проведення протягом 2013/2014 навчального року педагогічного експерименту з апробації орієнтовних критеріїв оцінювання якості освіти у ВНЗ є важливою складовою розроблення і впровадження національної системи оцінювання якості освіти.

"Програма педагогічного експерименту, яка виноситься на обговорення членами робочої групи, розроблена на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 20.06.2013 р. № 809 і є науково-організаційною основою проведення апробації орієнтовних критеріїв з метою встановлення можливості їх застосування для оцінювання рівня якості освіти у ВНЗ", - зазначив Гончаренко.

У свою чергу перший заступник голови інспекції Юрій Дудник звернув увагу учасників засідання на те, що метою проведення педагогічного експерименту є створення сучасної технології педагогічного оцінювання діяльності ВНЗ щодо забезпечення якості освіти, а її завданнями - розробка методики визначення показників результатів діяльності навчальних закладів стосовно забезпечення якості освіти, створення комп’ютерної програми для збору і обробки показників результатів діяльності ВНЗ, визначення рівня якості освіти у них, а також експериментальна перевірка можливості застосування розроблених орієнтовних критеріїв для оцінювання якості вищої освіти.

Результатом обговорення програми стало її затвердження, визначення очікуваних результатів, етапів проведення програми та наступних кроків її реалізації. Зокрема, передбачено розробку єдиної методики визначення показників та індикаторів діяльності вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
12.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!