Osvita.ua Вища освіта Словники та довідники буде затверджувати МОН
Словники та довідники буде затверджувати МОН

У Міністерстві освіти і науки України затверджено Положення про Словникову комісію

Словники та довідники буде затверджувати МОН

Положення про Словникову комісію розроблено з метою визначення механізму затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов'язкових при використанні української мови, а також забезпечення належної якості їх підготовки та видання.

Відповідно до документа, Словникова комісія Міністерства освіти і науки України - це постійний допоміжний орган, що утворюється при МОН України для подання рекомендацій щодо затвердження словників і довідників.

Основною метою діяльності Словникової комісії буде розгляд листів-клопотань та доданих до них матеріалів щодо затвердження словників чи довідників, які надходять до МОН України в установленому чинним законодавством порядку, а також подання МОН України рекомендацій щодо їх затвердження.

До завдань Словникової комісії включено забезпечення високого наукового рівня словників української мови та двомовних словників, визначення перспективних напрямів розвитку української лексикографії, прогнозування та підготовка пропозицій щодо всебічного розвитку та модернізації національної словникової та довідникової бази.

Також комісія проводитиме експертизу словників української мови, довідників з українського правопису та двомовних словників - з перекладом з української або на українську мову (у т.ч. електронних).

Словникова комісія має утворюватися у складі не менше 15 осіб, а її склад буде затверджений наказом МОН.

До складу Словникової комісії увійдуть фахівці з української мови Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Міністерства культури, МОН, інших наукових установ, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, викладачі вищих навчальних закладів.

Відповідно до затвердженого положення, Словникову комісію має очолити доктор філологічних наук в галузі української лексикографії.

Освіта.ua
06.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина Снігур
"Відповідно до затвердженого положення, Словникову комісію має очолити доктор філологічних наук в галузі української лексикографії. " Я не сумніваюся, що це буде Азіров))) або ще якийсь проффесор)
Лелека
Для Галина Снігур: Правильно буде : В мене немає сумнівів.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!