Osvita.ua Вища освіта Янукович пропонує розвивати мобільність студентів
Янукович пропонує розвивати мобільність студентів

За словами глави держави молодь має бачити світ - знати, чим і як живе Європа, інші розвинуті країни

Янукович пропонує розвивати мобільність студентів

Про це Віктор Янукович сказав у середу, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді.

"Ми маємо акумулювати той величезний запас енергії, який має кожен із вас, і спрямувати його на розвиток українського бізнесу, на розвиток вітчизняної науки, на якісне кадрове оновлення державного управління", - сказав Янукович, звертаючись до молоді.

За його словами, першим завданням є якісне посилення освітньої політики.

"Саме освіта є тією рушійною силою, котра дасть змогу молоді реалізувати свій творчий потенціал, втілити в життя свої прогресивні ідеї, поставити Україну на рейки інноваційного розвитку", - сказав Янукович.

"Вже з університетської лави молодь повинна отримати змогу реалізувати свої знання, свій талант, свої творчі задуми. Таку можливість ми можемо надати в рамках більш тісної співпраці між університетами та діловими колами. Аби вже з другого-третього курсу студенти мали не тільки теоретичні знання, але й практичні навики роботи за спеціальністю", - зазначив він.

Ще одне нагальне питання - забезпечення академічної мобільності студентської та учнівської молоді. Для цього необхідні міжнародні і міжрегіональні програми обміну.

"Ви маєте спілкуватися, ви маєте ділитися досвідом і знаннями. Ви маєте бачити світ - знати, чим і як живе Європа, інші розвинуті країни. Ви маєте оцінювати найкращі іноземні розробки і думати, як їх покращити і втілити в Україні", - наголосив Янукович.

За його словами, сьогодні доволі часто молодь дещо відгороджується від своєї країни, будуючи "кар’єру на експорт".

"Як приклад, можу навести сектор IT-технологій. Україна має дуже високі якісні показники з підготовки програмістів. Утім, значна частина підготовлених спеціалістів емігрує. А ті, що залишаються, працюють у рамках іноземного бізнесу", - сказав президент.

Він зазначив, що потужна галузь IT-технологій досі не стала повноцінною частиною саме української економіки.

"Я закликаю присутніх тут молодих програмістів замислитися над реалізацією масштабних національних IT-проектів, які могли б стати візитівкою України. Наприклад, створення потужної національної пошукової системи. Врешті-решт Гугл також задумувався дуже молодими людьми", - підкреслив голова держави.

Також за його словами, важливу роль у соціалізації молоді, у прищепленні таких цінностей як відповідальність і вільне мислення, у посиленні комунікативних і управлінських навичок молодого покоління має зіграти студентське самоврядування.

"Я закликаю керівників вищих навчальних закладів звернути увагу на посилення і реалізацію прав студентського самоврядування в Україні", - наголосив глава держави.

Освіта.ua
04.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
demi
Ну, да, уничтожили всю науку, госпрограм и госзаказа на развитие нет, а теперь бросают клич развивать.. развивать что? то, чего нет?
irra
Ну, да. Из какого-то захолустного вуза будет полно желающих поучиться в Киеве, только вот сколько киевских студеннтов решит поехать в захолустье?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!