Янукович пропонує розвивати мобільність студентів

За словами глави держави молодь має бачити світ - знати, чим і як живе Європа, інші розвинуті країни

Янукович пропонує розвивати мобільність студентів

Про це Віктор Янукович сказав у середу, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді.

"Ми маємо акумулювати той величезний запас енергії, який має кожен із вас, і спрямувати його на розвиток українського бізнесу, на розвиток вітчизняної науки, на якісне кадрове оновлення державного управління", - сказав Янукович, звертаючись до молоді.

За його словами, першим завданням є якісне посилення освітньої політики.

"Саме освіта є тією рушійною силою, котра дасть змогу молоді реалізувати свій творчий потенціал, втілити в життя свої прогресивні ідеї, поставити Україну на рейки інноваційного розвитку", - сказав Янукович.

"Вже з університетської лави молодь повинна отримати змогу реалізувати свої знання, свій талант, свої творчі задуми. Таку можливість ми можемо надати в рамках більш тісної співпраці між університетами та діловими колами. Аби вже з другого-третього курсу студенти мали не тільки теоретичні знання, але й практичні навики роботи за спеціальністю", - зазначив він.

Ще одне нагальне питання - забезпечення академічної мобільності студентської та учнівської молоді. Для цього необхідні міжнародні і міжрегіональні програми обміну.

"Ви маєте спілкуватися, ви маєте ділитися досвідом і знаннями. Ви маєте бачити світ - знати, чим і як живе Європа, інші розвинуті країни. Ви маєте оцінювати найкращі іноземні розробки і думати, як їх покращити і втілити в Україні", - наголосив Янукович.

За його словами, сьогодні доволі часто молодь дещо відгороджується від своєї країни, будуючи "кар’єру на експорт".

"Як приклад, можу навести сектор IT-технологій. Україна має дуже високі якісні показники з підготовки програмістів. Утім, значна частина підготовлених спеціалістів емігрує. А ті, що залишаються, працюють у рамках іноземного бізнесу", - сказав президент.

Він зазначив, що потужна галузь IT-технологій досі не стала повноцінною частиною саме української економіки.

"Я закликаю присутніх тут молодих програмістів замислитися над реалізацією масштабних національних IT-проектів, які могли б стати візитівкою України. Наприклад, створення потужної національної пошукової системи. Врешті-решт Гугл також задумувався дуже молодими людьми", - підкреслив голова держави.

Також за його словами, важливу роль у соціалізації молоді, у прищепленні таких цінностей як відповідальність і вільне мислення, у посиленні комунікативних і управлінських навичок молодого покоління має зіграти студентське самоврядування.

"Я закликаю керівників вищих навчальних закладів звернути увагу на посилення і реалізацію прав студентського самоврядування в Україні", - наголосив глава держави.

Освіта.ua
04.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
demi
Ну, да, уничтожили всю науку, госпрограм и госзаказа на развитие нет, а теперь бросают клич развивать.. развивать что? то, чего нет?
irra
Ну, да. Из какого-то захолустного вуза будет полно желающих поучиться в Киеве, только вот сколько киевских студеннтов решит поехать в захолустье?