Osvita.ua Вища освіта Університет Каліфорнії відкриє свої публікації
Університет Каліфорнії відкриє свої публікації

Публікація наукових статей у відкритому доступі швидше виняток, ніж правило

Університет Каліфорнії відкриє свої публікації

Університет Каліфорнії в США оголосив про те, що всі нові наукові статті, які будуть написані його співробітниками, викладуть у відкритий доступ. Це означає, що крім публікації в наукових журналах вони потраплять в безкоштовну онлайн-бібліотеку, скористатися якою зможе будь-хто. Подробиці наведені на офіційному сайті навчального закладу.

Університет Каліфорнії об'єднує 10 кампусів і є найбільшим науково-освітнім центром не тільки в США, але й у світі. Прийняте рішення стосується близько сорока тисяч робіт, що публікуються щороку, при цьому публікації матимуть пріоритет над вимогами редакцій. Це означає, що статті в такі видання, як Nature, Science, Cell або Physical Review Letters (всі перелічені журнали є найбільш цитованими у світі) будуть доступні незважаючи на те, що зазвичай журнали забороняють авторам викладати текст своєї статті у відкритий доступ.

На даний момент для вирішення проблеми публікації в авторитетних, але таких, що не розміщують статті у відкритому доступі журналах, запропоновано відразу кілька рішень. Автори можуть відкласти публікацію у відкритому доступі на деякий термін або опублікувати роботу на умовах спеціальної ліцензії: зараз багато видань допускають таку практику (приклад можна побачити в Nature за 21 липня 2013 року). Крім того, для переговорів з видавцями вченим рекомендовано залучати університетську бібліотеку, співробітники якої повинні володіти необхідними для врегулювання спірних моментів знаннями.

Раніше рішення про вільну публікацію нових робіт було прийнято тільки в одному з кампусів університету. У Сан-Франциско, де зосереджені біомедичні підрозділи університету, аналогічне рішення затвердили в 2012 році. У повідомленні університету наводяться слова Річарда Шнайдера, голови комітету з бібліотек та наукової комунікації, професора відділення ортопедичної хірургії. Шнайдер вказує на те, що зараз університет Каліфорнії публікує від двох до трьох відсотків усіх наукових статей у світі і тому прийняте рішення може глобально вплинути на світову науку.

В даний час існує ряд наукових журналів, які спочатку публікують всі статті у відкритому доступі (наприклад, всі видання PLoS). Їх редакційні витрати відшкодовуються за рахунок плати, що стягується з авторів за публікацію. Поки цитованість таких видань помітно нижче, ніж у провідних журналів з традиційною економічною моделлю, де публікація у відкритому доступі швидше виняток, ніж правило.

lenta.ru
12.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!