Osvita.ua Вища освіта КНУ неефективно використав бюджетні кошти
КНУ неефективно використав бюджетні кошти

Рахунковою палатою оприлюднено результати проведеного аудиту діяльності університету

КНУ неефективно використав бюджетні кошти

У прес-службі Рахункової палати повідомили про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на проведення наукових досліджень у 2011-му - І кв. 2013 років Київським національним університетом ім. Шевченка.

"В результаті встановлено, що передбачені урядовою постановою норми фінансування наукових досліджень і розробок, стажування науково-педагогічних і наукових працівників, студентів і аспірантів не забезпечуються, незважаючи на наданий університету статус дослідницького закладу", - йдеться у повідомлені.

Також результати аудиту засвідчили, що на наукову діяльність замість 25 % виділяється менше 13 % бюджетних коштів від загальної суми на утримання університету. Стажування за кордоном забезпечується на рівні 12-33 % від визначених нормативів, при цьому обсяги фінансування відряджень зростають в основному за рахунок міжнародних грантів.

Для досліджень використовується фізично і морально застаріле обладнання (54 од.), придбане у 1954-1988 роках і зношене на 100 відсотків. За три роки заклад спромігся виділити з власних коштів суму, яка становить лише 10 % від фінансової потреби на купівлю обладнання для виконання досліджень світового рівня.

"Аудит показав, що останніми роками увага і вимоги керівництва університету до результативності наукової діяльності посилилися і зміни у цій сфері започатковані. Незважаючи на це, протягом перевіреного періоду в наукових лабораторіях закладу виконано шість досліджень, результати яких, за експертними висновками НАН України і внутрішніми підсумками, не містили в собі новизни. Отже, 11 млн. грн. бюджетних коштів на ці дослідження використано неефективно", - повідомили в Рахунковій палаті.

Для поєднання можливостей освіти, науки, виробництва і бізнесу в 2011 році створено корпорацію "Науковий парк Київський національний університет імені Тараса Шевченка", засновники якої мають численні патенти, які підтверджують загальний високий рівень розробок університету і можливість їхньої комерціалізації.

"Проте розробки, які мають економічний і соціальний ефект, сприяють збереженню довкілля і здоров'я людини, і на які у 2011 - І кварталі 2013 року витрачено 139,8 млн. грн. бюджетних коштів, можуть втратити актуальність і новизну в умовах відсутності інтересу вітчизняних виробників, партнерського фінансування, реальних інвестиційних механізмів у державі", - йдеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на проведення наукових досліджень КНУ ім. Шевченка.

Освіта.ua
26.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероника Татаренко
я что-то логики не вижу - если надо на исследования 25%, а выделили 13, то о какой эффективности может быть речь, если не на чем работать, или не с чем? Вы скажите другое - разворовали половину. А списали, как и водится, на неэффективность
Petrov Ka
В Україні всі бюджетні кошти використовуються неефективно, це норма. Тому в цьому випадку нічого нового немає....
Полина Осипенко
"11 млн. грн. бюджетних коштів на ці дослідження використано неефективно", а розумним діткам, які могли б винайти щось нове, на участь і міжнародних олімпіадах грошей не вистачило.
Ирина Шульгина
Для Полина Осипенко: Интересно, что означает использованы неэфективно. Новая иномарка? Просто откаты? Но да, это уже не важно, упущенных возможностей детям никто не вернет. И так экономят на образовании как могут, но даже с этого умудряются воровать некоторые
Vlad
11 миллионов - копейки, разделите на 20 факультетов - 550 тысяч, теперь отправить одного на олимпиаду уже более 10 тысяч (дорога, проживание, суточные), а на студенческие отправляют команды по 10 и более человек, ещё конференции всякие, то есть на поездки студентам тратиться столько если не больше. Тратить на стажировку в других странах глупо по двум причинам - 1) другие страны сами приглашат наших студентов, 2) после таких стажировок в основном люди возвращаются только на неделю, чтобы продлить визу, то есть стажировки - отток мозгов, а университету это зачем?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!