КНУ неефективно використав бюджетні кошти

Рахунковою палатою оприлюднено результати проведеного аудиту діяльності університету

КНУ неефективно використав бюджетні кошти

У прес-службі Рахункової палати повідомили про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на проведення наукових досліджень у 2011-му - І кв. 2013 років Київським національним університетом ім. Шевченка.

"В результаті встановлено, що передбачені урядовою постановою норми фінансування наукових досліджень і розробок, стажування науково-педагогічних і наукових працівників, студентів і аспірантів не забезпечуються, незважаючи на наданий університету статус дослідницького закладу", - йдеться у повідомлені.

Також результати аудиту засвідчили, що на наукову діяльність замість 25 % виділяється менше 13 % бюджетних коштів від загальної суми на утримання університету. Стажування за кордоном забезпечується на рівні 12-33 % від визначених нормативів, при цьому обсяги фінансування відряджень зростають в основному за рахунок міжнародних грантів.

Для досліджень використовується фізично і морально застаріле обладнання (54 од.), придбане у 1954-1988 роках і зношене на 100 відсотків. За три роки заклад спромігся виділити з власних коштів суму, яка становить лише 10 % від фінансової потреби на купівлю обладнання для виконання досліджень світового рівня.

"Аудит показав, що останніми роками увага і вимоги керівництва університету до результативності наукової діяльності посилилися і зміни у цій сфері започатковані. Незважаючи на це, протягом перевіреного періоду в наукових лабораторіях закладу виконано шість досліджень, результати яких, за експертними висновками НАН України і внутрішніми підсумками, не містили в собі новизни. Отже, 11 млн. грн. бюджетних коштів на ці дослідження використано неефективно", - повідомили в Рахунковій палаті.

Для поєднання можливостей освіти, науки, виробництва і бізнесу в 2011 році створено корпорацію "Науковий парк Київський національний університет імені Тараса Шевченка", засновники якої мають численні патенти, які підтверджують загальний високий рівень розробок університету і можливість їхньої комерціалізації.

"Проте розробки, які мають економічний і соціальний ефект, сприяють збереженню довкілля і здоров'я людини, і на які у 2011 - І кварталі 2013 року витрачено 139,8 млн. грн. бюджетних коштів, можуть втратити актуальність і новизну в умовах відсутності інтересу вітчизняних виробників, партнерського фінансування, реальних інвестиційних механізмів у державі", - йдеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на проведення наукових досліджень КНУ ім. Шевченка.

Освіта.ua
26.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероника Татаренко
я что-то логики не вижу - если надо на исследования 25%, а выделили 13, то о какой эффективности может быть речь, если не на чем работать, или не с чем? Вы скажите другое - разворовали половину. А списали, как и водится, на неэффективность
Petrov Ka
В Україні всі бюджетні кошти використовуються неефективно, це норма. Тому в цьому випадку нічого нового немає....
Полина Осипенко
"11 млн. грн. бюджетних коштів на ці дослідження використано неефективно", а розумним діткам, які могли б винайти щось нове, на участь і міжнародних олімпіадах грошей не вистачило.
Ирина Шульгина
Для Полина Осипенко: Интересно, что означает использованы неэфективно. Новая иномарка? Просто откаты? Но да, это уже не важно, упущенных возможностей детям никто не вернет. И так экономят на образовании как могут, но даже с этого умудряются воровать некоторые
Vlad
11 миллионов - копейки, разделите на 20 факультетов - 550 тысяч, теперь отправить одного на олимпиаду уже более 10 тысяч (дорога, проживание, суточные), а на студенческие отправляют команды по 10 и более человек, ещё конференции всякие, то есть на поездки студентам тратиться столько если не больше. Тратить на стажировку в других странах глупо по двум причинам - 1) другие страны сами приглашат наших студентов, 2) после таких стажировок в основном люди возвращаются только на неделю, чтобы продлить визу, то есть стажировки - отток мозгов, а университету это зачем?
Коментувати