Українські науковці мало публікуються за кордоном

Семиноженко вважає, що варто посилювати присутність українців в глобальному просторі

Українські науковці мало публікуються за кордоном

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко заявив, що українська наука має достатньо вагомих досягнень, але про них не завжди знають за кордоном.

За його словами, проблема часто полягає в інертності вітчизняних науковців, які про себе та свої розробки не поспішають розповісти світовій спільноті.

"Щороку дуже багато наукових публікацій українських вчених залишаються мало відомими світовій науковій спільноті. Для того, щоб про них знали, треба інформувати світ, зокрема шляхом публікацій в рейтингових міжнародних наукових виданнях. Українська наука може бути більш пізнаваною для світу", - вважає Семиноженко.

На його думку, українські вчені мало публікуються не тільки за кордоном, а й в Україні. Часто-густо наукові публікації торкаються досить специфічних тем, які стосуються локальних українських проблем і викладені у розрахунку на сприйняття лише місцевого читача, який знає проблему. Такі публікації зазвичай не цікавлять світове наукове співтовариство, що у свою чергу знижує життєздатність науки та реалізацію вітчизняних учених і створює враження про відсутність серйозних наукових досліджень і науковців у певних галузях науки.

Звісно, зазначає Володимир Семиноженко, результати досліджень багатьох українських вчених публікуються за кордоном. Це знаходить своє відображення в універсальних наукових базах даних, таких як Scopus та Web of Science. Але це явище не має настільки широкомасштабного характеру, який би відповідав реально існуючому потенціалу вітчизняної науки.

"Тому підстави посилити нашу присутність у світовому інформаційному середовищі, звичайно, є. Це безпосередньо вплине на рейтинг активності і цитованість наукових праць українських вчених", - наголосив він.

"Склалася закрита система: наука для внутрішнього вжитку. Ми повинні заявити про себе у світі, бо це формує статус України як наукової держави", - зазначив Семиноженко.

На переконання голови Держінформнауки, в сучасному глобалізованому світі завдяки використанню новітніх засобів телекомунікацій та інформаційних технологій проблема оперативного обміну інформацією про досягнення науковців вирішується не важко. Але при цьому треба врахувати не тільки технічні, а й інші аспекти, в тому числі організаційні та мовні, які часто стають перепонами на цьому шляху.

"Необхідність їх вирішення є очевидною, тому що від цього залежать успіхи розвитку суспільства у багатьох напрямах, у тому числі науковому", - наголосив Семиноженко.

Освіта.ua
25.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Demetri Kotlyar
Вопрос, а Сименоженко знает про уровень стоимости зарубежной публикации в Scopus, там редакционные издержки от 265 дол. Вы серьезно!!! с нашими зарплатами молодых ученных, и практически бездействие по науке "прихильного віку". Ребята, зачем эти пустые констатации фактов. То что вы говорите надо, ни как не прокормит украинских ученных. Заставить, попробуйте, мало ученых уже уехало? Глупые, глупые, а в госуправ лезете. Стимул это не кнут.
leox
Для збільшення числа таких публікацій потрібно щоб ВСІ результати дисератаційних досліджень були опубліковані в скопусі. Всі члени спеціалізованих вчених рад повинні мати ненульовий індекс Хірша. І, доцента, професора, без ненульвого індекса Хірша не давати. Зробити переатестацію. І зразу число публікацій збільшиться.
leox
публікації за кордоном не всі платні, завжди можна знайти безплатний журнал
Nikolay Nikolov
Проблема безусловно существует. Но есть другая сторона медали: даже если есть научная тема с финансированием никаких денег не выделяют на конференции, публикацию статей. Все идет за счет авторов.при зарплате 2-3 тыс. публикации в зарубежных журналах крайне бьет по карману....
Ирина Шульгина
Для Nikolay Nikolov: Я вообще удивляюсь, как у нас еще живет наука... Кришталь рассказывает о финансировании и возможностях в советское время, и то, что сейчас, ни в какое сравнение не идет. О чем мы говорим, если не хватило денег студентов на международные олимпиады отправить...
Коментувати