Osvita.ua Вища освіта Рейтинг вишів МОН є професійним, - розробник
Рейтинг вишів МОН є професійним, - розробник

У МОН переконані, що рівень освіти у НАУКМА суттєво знизився за певними критеріями

Рейтинг вишів МОН є професійним, - розробник

Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод прокоментував ситуацію щодо "об’єктивності" рейтингу вищих навчальних закладів України, який нещодавно був оприлюднений Міністерством освіти і науки. На переконання чиновника, розбіжності рейтингу МОН з іншими визнаними в Україні рейтингами вищих навчальних закладів, викликані рівнем показників, що отримані розробниками від навчальних закладів.

"Упродовж останніх років у системі вищої освіти застосовується значна кількість систем рейтингового оцінювання ВНЗ. Усі рейтинги певною мірою заслуговують на увагу. Проте рейтинг Інституту інноваційних технологій і змісту освіти має певні особливості й переваги", - наголосив Удод у коментарі газеті "Освіта України".

Він повідомив, що рейтинг формується на підставі офіційних даних, які ретельно зібрали фахівці інституту протягом багатьох років. "Вони надходять від ВНЗ за підписом ректора і ґрунтуються, в основному, на статистичних даних, підлягають жорсткому контролю. Це сприяє забезпеченню достовірності та високій якості рейтингу, підвищує довіру користувачів до його результатів", - переконаний директор Інституту інноваційних технологій.

Також за його словами, міністерська система рейтингового оцінювання враховує певні ключові рекомендації Берлінських принципів ранжування ВНЗ та є відкритою, прозорою, доступною всім суб’єктам цільової групи.

Він переконаний, що запропонований рейтинг дає можливість обрати і порівняти між собою ВНЗ саме за тими спеціальностями, які цікавлять абітурієнта.

Директор інституту зауважив, що під час проектування методологій, методик та змістовної складової рейтингу ­ІІТЗО тісно співпрацював із Департаментом вищої освіти МОН України та центральними органами виконавчої влади, а також керівниками ВНЗ. Це і забезпечило повноту і прозорість системи рейтингового оцінювання вишів завдяки ретельно зібраним статистичним даним.

"Рейтинг насамперед спрямований на задоволення потреб абітурієнтів та їх батьків. Адже вибір ВНЗ – непросте завдання. Тому рейтингове оцінювання допомагає звернути увагу саме на той заклад, який забезпечить високий рівень професійної підготовки та успішний результат в питанні подальшого працевлаштування", - наголошує Удод.

Він зазначає, що результатами рейтингу також можуть скористатися роботодавці і ринок праці в цілому. В ньому також є важлива інформація і для органів управління освітою і наукою, центральних органів виконавчої влади, оскільки впливає на визначення обсягів Державного фінансування наукової діяльності залежно від результатів рейтингового оцінювання.

Також чиновник пояснив розбіжності рейтингу МОН з іншими відомими в Україні рейтингами вищих навчальних закладів.

"Відповідно до рекомендацій Берлінських принципів ранжування ВНЗ структура рейтингу за показниками діяльності та потенціалу залишилась незмінною. Це дало змогу здійснити порівняльний аналіз рейтингової ситуації 2012 і 2013 років. Він показав, що позиції деяких ВНЗ на рейтингових шкалах змінилися", - зазначає директор ІІТЗО.

"Згідно з рейтинговими дослідженнями, поліпшили свої позиції Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Національний університет "Острозька академія", Національний авіаційний університет, Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова", - зазначив Удод.

"Однак треба визнати, що деякі ВНЗ, порівняно з рейтингом 2012 року, понизили свій рівень у певних показниках якості з надання освітніх послуг. Так, Національний університет "Києво-Могилянська академія" цьогоріч на 13 місці в групі класичних університетів (шосте – 2012 року). Аналіз даних, які були подані цим вишем, показав, що суттєво знизився рівень діяльності за критерієм "міжнародна активність", якість наукової та науково-технічної діяльності, а також погіршилося ресурсне забезпечення навчально-виховного процесу", - зауважив чиновник.

За його словами, є й університети, які міцно тримають позиції в рейтингових таблицях. Так, наприклад, не змінили свої позиції і залишилися лідерами в рейтингу 2013 року Київський національний університет ім. Шевченка, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний університет "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого", Національний медичний університет ім. Богомольця.

"Рейтинг є серйозною професійною розробкою, яка надає обґрунтовані аргументи щодо результативності діяльності вишів за певними напрямами і потенціалу закладів з точки зору ефективного його використання", - наголошують в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти.

Як відомо, на початку липня Міністерством освіти був опублікований рейтинг вищих навчальних закладів України за результатами їх діяльності у 2012 році. Результати рейтингу викликали неоднозначну реакцію у представників громадськості та абітурієнтів.

Освіта.ua
23.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine
Petrov Ka
Ну в цьому рейтингу за посиланням є методологія, напевно за цією методологією такі навчальні заклади як Могилянка не потрапляють до лідерів. Це цілком нормально. Головне щоб люди розуміли, що є різні рейтинги і щоб у Міносвіти дійсно правильно порахували всі показники))
Бонапарт
просто не змогли знайти вагомішого приводу для того, щоб зовсім Могилянку з рейтингів вилучити....
Nik
А як розуміти Київський університет права Національної академії наук України серед приваиних НЗ. НАНУ і її підрозділи вже прватизовані? Оприлюдніть власників!?...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!