Варто знати хоча б одну іноземну мову, - Грищенко

Віце-прем’єр доручив міністру освіти забезпечити підготовку студентів з іноземної мови протягом всього навчання

Варто знати хоча б одну іноземну мову, - Грищенко

Про це віце-прем’єр повідомив під час проведення наради з керівниками регіональних Рад ректорів вищих навчальних закладів України щодо перебігу вступної кампанії-2013, у який взяли участь міністр освіти Табачник та його перший заступник Суліма.

"Ця проблема стосується не тільки тих університетів, у яких на моє доручення здійснювалася перевірка рівня підготовки з іноземних мов студентів з ІТ-спеціальностей. На моє велике здивування, цей тест на належність підготовки з іноземних мов пройшли лише декілька університетів з восьми, які перевірялися", - наголосив Грищенко.

Він звернув увагу учасників зібрання на відсутності у деяких вищих навчальних закладах спеціалізованих кафедр іноземних мов для підготовки студентів з ІТ-спеціальностей.

"У більшості університетів, де виявлено низьку якість знань з іноземної мови, у навчальних програмах відсутні або є недостатньо обґрунтованими критерії оцінювання знань студентів – відсутні конкретні вимоги до мовної компетентності студентів, обмежений перелік рекомендованої літератури. Це системна проблема, яку треба негайно виправляти", - наголосив віце-прем’єр.

"У наш час сором не знати хоча б одну іноземну мову на належному рівні, і я не сприймаю жодних виправдань щодо неможливості налагодити належне викладання", - підкреслив Костянтин Грищенко.

У зв’язку з цим, Костянтин Грищенко доручив опрацювати питання з утворення кафедр з професійно-орієнтованої іноземної мови та забезпечити наскрізну підготовку з іноземної мови протягом всього періоду навчання, розробити відповідні методики з урахуванням загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти та передбачити регулярне підвищення кваліфікації викладачів професійно орієнтованої іноземної мови як для ІТ-спеціальностей, так і за іншими напрямами.

Освіта.ua
12.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
о, пусть начнут с Азирова, пусть ему обьяснят, что стыдно так блеять. Может, репетиторами подсобить? У этой власти слова абсолютно расходятся с делом. Говорят красиво, а на деле творят абсолютно противоположное при молчаливом соглассии оппозиции
Аліна Оліферук
У наш час сором не знати української мови депутатам.
учитель
та хай як у школах хочуть запровадити російську то і для галочки хай студентів теж її як іноземну перевіряють.а то інформатику з 2 класу будуть вводити, а російську як другу іноземну цього року майже всі будуть вчити
Ирина Гунина
Я работаю в школе вот уже скоро 30 лет и еще не видела такого оттока молодых хороших учителей со школы. как за последние несколько лет . И правда - что им там делать? Разве на зарплату учителя можно выжить. не говоря уже о том, что строить семью молодому человеку. Все хотят. чтобы их детей учили хорошие знающие учителя. Но вот делать они это должны почему-то на почти добровольных началах . Вот и получаем первые плоды - безграмотная и безликая серая масса
tanya
Если ІТ-шники будут знать иностранный язык, то что они будут делать в Украине? Уедут в Европу, в США и т.п. За кого радеет Грищенко?
антидот
Для tanya: И правильно сделают,если уедут!Пока у нас не будут достойно оплачивать труд и знания образованных специалистов,так и будет.
Д12
Ну для ІТ-шників знання англійської просто необхідне, для самої професії.
Не АйТІ
А зачем тогда увеличивать гос-заказ на подготовку IT- специалистов? Научить их за деньги налогоплательщиков "программировать" а потом пусть уезжают в другие страны и там платят налоги, или у нас на фриллансе без налогов вообще.
Коментувати
Виталий Бабенко
интересно, а сколько иностранных языков знает наш президент и премьер-министром, не считая "азаровки"?)
Ирина Гунина
Для Виталий Бабенко: У кого бабла много награбленного тот уже может не стесняться. А проблема реально существует - 25% детей ВНО не написали . да тут трубить во все трубы надо. Но я уже вижу - скажут нам пан министр. что плохо работаем, раз не научили.
ххх
Для Ирина Гунина: Те, скільки відсотків не складуть ЗНО, закладено самою системою підрахунку балів і не залежить від рівня знань учнів. Турбувати повинно інше - які низькі абсолютні результати тих, хто склав ЗНО на нижній межі і поповнить лави нашого студенства. За таких умов профільний предмет слід підняти до 150, а непрофільні - до 140. Нижню межу середнього бала зі школи встановити на рівні 160. А ще краще замісмть цього балу проводити комплексний тест з 8-10 предметів.
Коментувати