Osvita.ua Вища освіта Варто знати хоча б одну іноземну мову, - Грищенко
Варто знати хоча б одну іноземну мову, - Грищенко

Віце-прем’єр доручив міністру освіти забезпечити підготовку студентів з іноземної мови протягом всього навчання

Варто знати хоча б одну іноземну мову, - Грищенко

Про це віце-прем’єр повідомив під час проведення наради з керівниками регіональних Рад ректорів вищих навчальних закладів України щодо перебігу вступної кампанії-2013, у який взяли участь міністр освіти Табачник та його перший заступник Суліма.

"Ця проблема стосується не тільки тих університетів, у яких на моє доручення здійснювалася перевірка рівня підготовки з іноземних мов студентів з ІТ-спеціальностей. На моє велике здивування, цей тест на належність підготовки з іноземних мов пройшли лише декілька університетів з восьми, які перевірялися", - наголосив Грищенко.

Він звернув увагу учасників зібрання на відсутності у деяких вищих навчальних закладах спеціалізованих кафедр іноземних мов для підготовки студентів з ІТ-спеціальностей.

"У більшості університетів, де виявлено низьку якість знань з іноземної мови, у навчальних програмах відсутні або є недостатньо обґрунтованими критерії оцінювання знань студентів – відсутні конкретні вимоги до мовної компетентності студентів, обмежений перелік рекомендованої літератури. Це системна проблема, яку треба негайно виправляти", - наголосив віце-прем’єр.

"У наш час сором не знати хоча б одну іноземну мову на належному рівні, і я не сприймаю жодних виправдань щодо неможливості налагодити належне викладання", - підкреслив Костянтин Грищенко.

У зв’язку з цим, Костянтин Грищенко доручив опрацювати питання з утворення кафедр з професійно-орієнтованої іноземної мови та забезпечити наскрізну підготовку з іноземної мови протягом всього періоду навчання, розробити відповідні методики з урахуванням загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти та передбачити регулярне підвищення кваліфікації викладачів професійно орієнтованої іноземної мови як для ІТ-спеціальностей, так і за іншими напрямами.

Освіта.ua
12.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
о, пусть начнут с Азирова, пусть ему обьяснят, что стыдно так блеять. Может, репетиторами подсобить? У этой власти слова абсолютно расходятся с делом. Говорят красиво, а на деле творят абсолютно противоположное при молчаливом соглассии оппозиции
Аліна Оліферук
У наш час сором не знати української мови депутатам.
учитель
та хай як у школах хочуть запровадити російську то і для галочки хай студентів теж її як іноземну перевіряють.а то інформатику з 2 класу будуть вводити, а російську як другу іноземну цього року майже всі будуть вчити
Ирина Гунина
Я работаю в школе вот уже скоро 30 лет и еще не видела такого оттока молодых хороших учителей со школы. как за последние несколько лет . И правда - что им там делать? Разве на зарплату учителя можно выжить. не говоря уже о том, что строить семью молодому человеку. Все хотят. чтобы их детей учили хорошие знающие учителя. Но вот делать они это должны почему-то на почти добровольных началах . Вот и получаем первые плоды - безграмотная и безликая серая масса
tanya
Если ІТ-шники будут знать иностранный язык, то что они будут делать в Украине? Уедут в Европу, в США и т.п. За кого радеет Грищенко?
антидот
Для tanya: И правильно сделают,если уедут!Пока у нас не будут достойно оплачивать труд и знания образованных специалистов,так и будет.
Д12
Ну для ІТ-шників знання англійської просто необхідне, для самої професії.
Не АйТІ
А зачем тогда увеличивать гос-заказ на подготовку IT- специалистов? Научить их за деньги налогоплательщиков "программировать" а потом пусть уезжают в другие страны и там платят налоги, или у нас на фриллансе без налогов вообще.
Коментувати
Виталий Бабенко
интересно, а сколько иностранных языков знает наш президент и премьер-министром, не считая "азаровки"?)
Ирина Гунина
Для Виталий Бабенко: У кого бабла много награбленного тот уже может не стесняться. А проблема реально существует - 25% детей ВНО не написали . да тут трубить во все трубы надо. Но я уже вижу - скажут нам пан министр. что плохо работаем, раз не научили.
ххх
Для Ирина Гунина: Те, скільки відсотків не складуть ЗНО, закладено самою системою підрахунку балів і не залежить від рівня знань учнів. Турбувати повинно інше - які низькі абсолютні результати тих, хто склав ЗНО на нижній межі і поповнить лави нашого студенства. За таких умов профільний предмет слід підняти до 150, а непрофільні - до 140. Нижню межу середнього бала зі школи встановити на рівні 160. А ще краще замісмть цього балу проводити комплексний тест з 8-10 предметів.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!