За лаштунками ЗНО: Як відбувається перевірка тестових робіт абітурієнтів (фото)

В Україні триває зовнішнє незалежне оцінювання. Роботи учасників ЗНО, які пройшли тестування у перші дні вже перевіряються у пунктах обробки

За лаштунками ЗНО: Як відбувається перевірка тестових робіт абітурієнтів (фото)

Як відбувається робота з перевірки бланків відповідей у Вінницькому центрі оцінювання цікавилися журналісти Gazeta.ua.

25 травня о 9.00 на другий поверх центру, в супроводі охорони, несуть 50 білих картонних контейнерів запечатаних жовтим скотчем та з численними штампами, які мають розміри трохи більші за аркуш А4.

"Тут роботи з географії учнів із Харківської, Сумської, Волинської, Запорізької областей та Криму. Де перевіряють Вінницьку область ми не знаємо. А запитувати у нас не заведено. Усі директори центрів оцінювання на період перевірки взагалі стараються не спілкуватися між собою", - розповідає директор центру Генадій Кузьменко.

Контейнери ставлять на видному місці один на одного. Поступово розкривають та дістають звідти заклеєні пакети з роботами.

"Конверти заклеєні синьою смужкою, котра оброблена спеціальною хімічною речовиною. Коли конверт розкривають, смужка стає червоною. Це для того, щоб відкрити конверт і підмінити роботу за межами цієї кімнати було неможливо", - продовжує директор.

У великій прямокутній кімнаті вісім столів та шафки для документів. На столах комп'ютери та сканери, що світяться червоною лазерною смужкою. За столами сидять двоє співробітників. Один працівник розпаковує конверт, перераховує бланки, звіряє з протоколом та вносить дані в комп'ютер. Інший стежить за його роботою. Потім міняються місцями. Всього 38 працівників, які працюють у дві зміни з 9.00 до 18.00, щоб не втомлювалися.

"Дивіться, на кожній учнівській роботі наклеєний штрих-код, - каже директор - оператор підносить штрих-кодом до сканера, щоб зареєструвати в базі даних. Так роблять із товарами в супермаркеті".

За роботою операторів спостерігають сім камер-відеоспостереження. В он-лайн режимі передають картинку столичному центру.

Зареєстровані роботи несуть у прозорому контейнері до великої машини, трохи схожої на принтер. Це - сканер, який зчитує всю інформацію з бланку . Працює зі швидкістю 120 учнівських робіт за хвилину.

"Часто батьки звинувачують нас, що ми переплутали роботу їхньої дитини з чужою. Був один хлопчик з Кам'янця-Подільського. Доказував, що він чудовий, а ми йому поламали долю. Замовили графологічну експертизу, й довели, що то його почерк. Комп'ютер не помиляється".

Наостанок спецпрограма обробляє тести й звіряє з правильними відповідями. Результати передаються швидкісним інтернетом на центральний сервер у Києві. Його охороняє СБУ.

"Тести перевіряє комп'ютер. Тільки роботи з української та іноземної мов (бланки відповідей Б) - по дві людини. Якщо їхні бали не збігаються, перевіряє третій вчитель".

Інколи на тестуванні бувають незвичайні випадки.

"Два роки тому був випадок в Тульчині (райцентр на Вінниччині - ред.). Учень потрапив в 13 аудиторію й сів на 13 місце. Взяв із собою дві запасні ручки, але обидві перестали писати. Позичив у сусідки, але й та не писала. Потім ще одну позичив, ще. П'яту ручку йому позичила інструктор, але й та не хотіла писати в руках учня. Хлопець посоромився просити ще одну й почав тести не писати, а витискувати на папері. Сканер не міг таку роботу перевірити, бо там не було чорнила. Довелося перевірити вручну. Дитина набрала 160 балів", - згадує Геннадій Кузьменко.

Нагадаємо, офіційне оголошення результатів ЗНО буде відбуватися починаючи з 30 травня. Першими будуть оголошені результати з хімії, російської мови, географії та математики.


Перевіряють, чи не відкривалися роботи за межами кімнати.


Вносять дані одразу дві людини, потім вони міняються місцями.


Дані "шапки" сканують спеціальним пристроєм.


Бланки відповідей "А" перевіряє пристрій, схожий на великий принтер.


Роботи з мов (бланк відповідей Б) перевіряють два екзаменатора, якщо результати не збігаються - підключають третього викладача.

Gazeta.ua
25.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Инна
твір оцінили не по правилам.
Петя
Які можуть буди помилки, якщо твір оцінили на 6 балів, хоча всі вимоги до твору витримались?
Виктория
Если я пропустила 1 слово в этом тексте: "вступ инфо 2013з правилами заповнення бланка ( - ів) відповідей, пра вами та обов’язками абітурієнта під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання, порядком подання апеляцій ознайомлений ( - а). Номери мого робочого місця, тестового зошита та наліпки ( - ок) зі штрих - кодом на бланку ( - ах) відповідей збігаються", работа аннулируется?
Владимир
Для Виктория: да
Коментувати
доктор
я написав твір з української мови, але у мене дуже -дуже поганий почерк розберуть?
Сергiй
Що буде, коли закреслити всi клiтинки в бланку бiдповiдей?
мама
Та позвоніть же в свої регіональні центри та дізнайтесь, тут більшість таких же як ви необізнаних. Чорну читає.
мама
Та позвоніть же в свої регіональні центри та дізнайтесь, тут більшість таких же як ви необізнаних. Чорну читає.
Кари
Нагадаємо, офіційне оголошення результатів ЗНО буде відбуватися починаючи з 30 травня. Першими будуть оголошені результати з хімії, російської мови, географії та математики. 30 ТРАВНЯ???????
мАРІЯ
ЧИ ПЕРЕВІРЯЮТЬ НА зно з укр.мови твір,якщо є більше 250 слів?
Аня
Для мАРІЯ: Так. перевіряють
Танюша Бризгалова
ні,не перевіряють.Твір анулюється, а знизу пишуть"Завеликий обсяг"(чи щось у цьому роді).Також не перевіряють твір менше ніж 100 слів.
Анна
Для Танюша Бризгалова: Не мели ерунды, по поводу того, что :" Твір анулюється, а знизу пишуть"Завеликий обсяг"." Не проверяют лишь сочинения, написаны меньше 100 слов.
Коментувати
Наталия
Правда ли, что сканер, под действием сканера, который проверяет работы, разрушаются, то есть исчезают, чернила некоторых ручек? Ребенок писал химию черной ручкой фирмы PILOT, которая стирается (резинка на конце ручки специальная). Сейчас многие пишут такими в школе. Стержень там с виду как гелевый, в инструкции написано, что гелевыми можно, мы и взяли. Никто не предупреждал, что такими нельзя, а вчера случайно узнали, что могут чернила от нагревания сканером исчезнуть, пришли домой, грели утюгом - исчезают, но утюг горячий очень.Расстроились безумно, написал хорошо очень, проверяли на сайте ответы уже, в школе по химии 12, поступаем в медицинский. Если будет 0 баллов? Что делать, может подавать аппеляцию? Куда и как она подается?
Володимир
Якщо я здаю 4 предмети. А в ВУЗ подаю тільки 3, то четвертий предмет не буде впливати на мою оцінку?
Vladiskav
Для Володимир:
Мария Башкирёва
Для Володимир: ні, точно не буде) в мене ж така сама ситуація)
Коментувати
ЮЛИЯ
ДОБРЫЙ ДЕНЬ!!!ПОДСКАЖИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ЕСЛИ Я УКРАИСКОМУ НЕ ОБУЧАЛАСЬ Я МОГУ ЗДАВАТЬ ВМЕСТО УКРАИНСКОГО РУССКИЙ ЯЗЫК?????????
Антон
Для ЮЛИЯ: ні
Ольга
Вы и русский не сдадите
Олег
Я такий сиджу на тестах я вмлів мені стало погано шо я переживав сильно
Коментувати
Максим
А коли нам чекати результати ЗНО по українскій мові???
Тарас
Капець які люди перелякані ... стільки тупих запитань .. )
Оксана
Доброї гоодини) а чи можу я(у наступному році) вступити до ВУЗу, але без здачі ЗНО, тобто, я закінчила школу у 2004 році, отримала одну вищу освіту, але маю намір отримати ще одну. Чи потрібно мені буде здавати ЗНО у наступному році? чи можу я якось здавати екзамени в університеті при вступі?! Дякую)
Віктор
Для Оксана: Доброго здоров'я. Якщо у Вас є вища освіта - другу Ви можете отримати за програмою перепідготовки (якщо у ВНЗ, який Ви обрали є ліцензія на перепідготовку з обраної вами спеціальності).
Віктор
Для Оксана: Інший варіант - на підставі будь-якого диплому бакалавра можна вступити на магістерську програму галузі знань "Специфічні категорії". Останній універсальний варіант - другу вищу освіту можна отримати екстерном. В цьому випадку для Вас у ВНЗ складуть індивідуальний навчальний план за потрібною спеціальністю, в якому будуть лише дисципліни нового фаху, а дисципліни, які вже були вивчені будуть перезараховані автоматично на підставі перших документів про освіту. Таке отримання другої вищої освіти зекономить Вам і час, і кошти. Для будь-якого з цих варіантів ЗНО проходити не треба (максимум вступні конкурсні випробування або співбесіду у ВНЗ). І можна навіть не чекати наступного року.
Влад
Для Оксана: Только ЗНО,только Хардкор.При мне ЗНО сдавали тетки лет по 40,также для поступления
Коментувати
Настя
Люди, підкажіть, коли прийде результат з англійської, на інформ сторінках буде написано окемо кількість правильних відповідей за тестову частину і за твір, чи все разом? якщо разом, то як тоді впевнитися в тому , що твій бланк відповідей було перевірено правильно?
Іван
Мені нада результати математики?
Антон
Для Іван: "нада" в Росії, в Україні "треба"!!!!
Бодя Завірюха
Бля, ви читати розуучились??? написано ж з 26-28 червня
Коментувати
Арина
зачем так занизили балы? зачем вообще меняли? почему не оставили....(( то что сочинение писать! там много даются балов большинством? или как написал так и поставят оценку?
Bікінг
Для Арина: Мне срезали 12 балов - капец((
Коментувати
Світлана
Якщо не написати текст на звороті бланка А робота взагалі буде перевірятись? І чи є інші випадки коли тест не був оцінений??
Оксана
А якщо написати твір синьою ручкою, йлгл анулюють?