Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО У Міносвіти кажуть, що абітурієнти не скаржаться на обшуки
У Міносвіти кажуть, що абітурієнти не скаржаться на обшуки

У профільному міністерстві зазначають, що впровадження технологічних перерв під час тестування є вимушеним кроком, а рішення щодо його проведення зумовлене поведінкою самих учасників ЗНО

У Міносвіти кажуть, що абітурієнти не скаржаться на обшуки

Саме так у Міністерстві освіти відреагували на заяву директора Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігора Лікарчука, в якій експерт поставив під сумнів правомірність ідеї чиновників щодо обшуків абітурієнтів під час тестування із застосуванням перерв у роботі над тестом.

У Міністерстві освіти визнають, що одним з нововведень проведення ЗНО стало системне застосування металодетекторів для запобігання випадкам використання абітурієнтами під час роботи над тестом заборонених засобів.

У відомстві запевняють, що такі заходи є вимушеними та обумовлені поведінкою учасників зовнішнього незалежного оцінювання, а також проводяться лише за наявності відповідних підстав.

"На сьогодні в пунктах тестування, за наявності відповідних підстав, проводяться технологічні перерви. Під час такого заходу робота абітурієнтів над тестом припиняється, про що в аудиторному протоколі робиться відповідний запис. Час тривалості технологічної перерви додається до часу, відведеного абітурієнтам для роботи над тестом. Такий захід є вимушеним, а рішення щодо його проведення зумовлене поведінкою самих учасників ЗНО", - повідомляють у Міносвіти.

У відомстві зауважують, що порядок застосування металодетекторів працівниками Державної служби охорони в пунктах тестування цього року унормовано спільним наказом МОН та МВС, яким затверджено Інструкцію з охорони пунктів тестування працівниками ДСО.

"Дії працівника Державної служби охорони (ДСО) спрямовані на підтвердження факту відсутності у абітурієнтів заборонених процедурою тестування засобів. У разі спрацювання металодетектора абітурієнту пропонують показати уміст кишень", - зауважують в МОН.

Також у відомстві зауважують, що поки жодних скарг щодо некоректності або неправомірності дій працівників ДСО в пунктах тестування до Міністерства освіти і науки та Українського центру оцінювання якості освіти не надходило.

"Доречно було б зауважити, що серед усіх питань, які висловлюються абітурієнтами в розділі "Запитаня та відповіді" на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, а також за телефоном інформаційної підтримки, найменше турбує абітурієнтів застосування металодетекторів в пунктах тестування", - зауважили в Міністерстві освіти.

"Якщо говорити про моральний бік цих заходів, то навряд чи відповідає педагогічним канонам ситуація, коли абітурієнт замість того, щоб добре підготуватися, планує в пункті тестування списати. Таким чином порушуються права інших учасників ЗНО, які заздалегідь готувалися до вступу, сподіваючись лише на власні знання: абітурієнт, який отримав свої результати у нечесний спосіб, нарівні з добросовісним вступником братиме участь у конкурсному відборі, вступить на навчання до ВНЗ, стане лікарем або вчителем…Наслідки очевидні, тож доводиться відповідним чином реагувати на виклики сьогодення", - впевнені в освітньому відомстві.

Освіта.ua
14.06.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абитуриент
А мне, например, очень мешает металоискатели. я после этого долго мысли собирала не могла сосредоточиться. Отвлекает ужасно((
Катерина
Как по мне, так не мешает этот обход с металлодетектором. Пусть все будет серьезно и честно. А то некоторые думают, что, как на экзамене в школе, учителя пожалеют и не будут смотреть на списывание. Как-никак не школьники все, это точно. Во взрослую жизнь вступаем по взрослым законам. Так что будьте добры... Никто ж к стенке не приставляет и с автоматами не ходит. Вполне нормальная процедура, я считаю.
Set
Работаю в этом году практически на всех сессиях. Дети, в отличии от взрослых, с пониманием относятся к проверкам. В вступительном слове инструктора дважды напоминают от носителях информации, да и при входе напоминаем деткам про мобильные, поэтому всякие круглые глаза и объяснения некоторых школьников о волнении и временной глухоте остальными воспринимается с сарказмом. Но в абсолютным большинстве наши детки абсолютно адекватны и с пониманием относятся к таким нововведениям.
Анна
Нефиг списывать !!!! Почему из-за таких людей остальные нормальные, кто полагается лишь на свои знания, должны страдать? Балл ведь рейтинговый идет! Мудаки!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!