ОПОРА проводитиме громадський контроль за проведенням ЗНО

Громадянська мережа ОПОРА проводитиме моніторинг стану дотримання процедур ЗНО, як персоналом пунктів тестування, так і учасниками зовнішнього оцінювання

ОПОРА проводитиме громадський контроль за проведенням ЗНО

3 червня цього року розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України.

У Громадянській мережі повідомляють, що зважаючи на суспільний резонанс навколо тестування та намагання окремих політиків дискредитувати систему зовнішнього незалежного оцінювання, мережа ОПОРА вбачає за необхідне забезпечити незалежний громадський контроль за процедурами ЗНО та надати об’єктивну оцінку процесу перевірки знань.

В ОПОРІ зазначили, що результати комплексного спостереження дають можливість робити висновки про ефективність існуючої системи моніторингу якості освіти, її прозорість, рівність та справедливість по відношенню до різних категорій учасників.

Цьогоріч представники Громадянської мережі вестимуть спостереження за проведенням ЗНО з семи предметів: хімія, українська мова та література, іноземні мови, математика, географія, історія України, біологія.

Предметом громадського моніторингу є стан дотримання процедур ЗНО, як персоналом пунктів тестування (перевірка документів під час пропуску учасників в пункт тестування та аудиторію, розпакування/запакування контейнера з тестовими матеріалами, реагування на порушення обов’язків абітурієнтами, дотримання процедури застосування металодетекторів), так і його учасниками (наявність необхідних документів для участі у ЗНО, відсутність додаткових предметів, технічних засобів під час роботи над тестом, дотримання норм, що забороняють списувати, консультуватися, складати тест за іншого учасника ЗНО).

В організації повідомили, що про основні висновки за результатами спостереження Громадянська мережа оперативно інформуватиме ЗМІ та громадськість. Загальна оцінка організації та проведення ЗНО у 2013 році буде оприлюднена наприкінці червня.

За консультаціями щодо процедур проведення ЗНО можна звертатися за телефоном гарячої лінії Громадянської мережі ОПОРА - 044 222 57 27.

Щоб долучитися до спостереження за ЗНО та отримати інформацію про проведення тестування у різних регіонах України, необхідно контактувати з координаторами на місцях (див. посилання).

Освіта.ua
20.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Ильницкая
А головне. що ніхто ніяких порушень так не виявить. бо бали куплятимуться вже після здачі дітьми ЗНО. Мої одинадцятикласники дуже добре знають. скільки коштують які бали. І кому треба платити. Ось так...
антидот
Для Ольга Ильницкая: Так назовите фамилии.А так-просто очередное "бла-бла" для дискредитации ЗНО. Все "знают",но почему-то про других,а сами вечно обиженные.Тому,у кого прочные знания и голова думающая ЗНО не страшно.В случае не согласия с результатами все проверяется и опротестовывается .Проверено лично в 2011 году.
Коментувати
Випускница
И так страшно,тут еще кто-то левый на тебя смотреть будет. Спасибо,блин,за заботу