Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО У абітурієнтів підвищився інтерес до технічних спеціальностей
У абітурієнтів підвищився інтерес до технічних спеціальностей

В Українському центрі оцінювання якості освіти підбили підсумки реєстрації абітурієнтів для участі у ЗНО, цього року дещо підвищився інтерес вступників до тестів з точних наук

У абітурієнтів підвищився інтерес до технічних спеціальностей

"На сьогодні для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано 322 430 осіб, з них близько 25 % - випускники минулих років", - повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева під час прес-конференції, що була присвячена завершенню реєстрації на ЗНО.

Рейтинг предметів, обраних абітурієнтами для проходження ЗНО в 2013 році, у порівнянні з минулим роком дещо змінився.

Традиційно абсолютним лідером за кількістю зареєстрованих учасників тестування є українська мова і література, оскільки результат тесту з цього предмета необхідний усім абітурієнтам для вступу в 2013 році.

Директор УЦОЯО повідомила, що цього року тест з математики випередив тест з історії України.

"На відміну від минулого року, на 2 місці серед обраних абітурієнтами предметів - математика, її обрали 61,2% зареєстрованих, тоді як скласти тести з історії України цьогоріч виявили бажання 60,6 % майбутніх вступників. Крім того, підвищився інтерес майбутніх вступників й до фізики та хімії, натомість зменшився - до географії, біології, всесвітньої історії та російської мови", - зауважила Ірина Зайцева.

Вона також зазначила, що більшість абітурієнтів обрали максимальну кількість предметів для складання тестів. Так, з 4-х навчальних предметів складатимуть тести 65 % учасників, з 3-х предметів - 28 %, з 2-х предметів - 6 %, а з 1-го предмета - 1,1 % осіб.

Традиційно найбільше абітурієнтів зареєструвалося в Донецькій та Дніпропетровській областях та у столиці. Найменша активність зареєстрована у Кіровоградській, Чернівецькій областях та Севастополі.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що така ситуація є традиційною та пов’язана з кількістю випускників у кожному регіоні.

Освіта.ua
04.04.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Може причина тому, що на філологічний тепер треба історію або зарубіжну, тому зменшився відсоток зареєстрованих на історію?! Невже це не прозоро?
Ольга Ильницкая
Я учительница биологии, и мне это близко по духу. Интерес к биологии упал, потому. что с этим сертификатом можно у нас поступить в пед-, мед, технологические очень узко, ну психология . Дополните меня, ибо я в замешательстве продолжить. Ну и как можно прожить в нашей стране молодому специалисту на ЭТИ зарплаты? А ему еще жилье надо, детишек рожать и растить. А технические дают возможность укатить за бугор. Страну возрождать надо, вот и все на место станет. . О защите молодых специалистов очень не дурственно говориться в антикризисной проге КП. Советую
антидот
Для Ольга Ильницкая:." А технические дают возможность укатить за бугор",- на это и расчет)).Пока ОНИ там сказки рассказывают о престижности технических специальностей,умная молодежь получит знания и будет их продавать там,где достойно заплатят.Ясно,что это не у нас.
Коментувати
Марія
скажіть будьласка яка кількість зареєстрованих осіб була у минулому році?
Lorik
Для Марія: 324 161
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!